Férfi kézi NB I: könnyedén hozta a kötelezőt a Veszprém

2020.10.11. 18:07
Maqueda (55) hat gólig jutott (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A férfi kézilabda NB I 7. fordulójában a Telekom Veszprém magabiztos győzelmet aratott a Balatonfüredet fogadva: a 17–4-es első félidő után 38–11-re diadalmaskodott, így továbbra is hibátlan mérleggel áll az NB I élén.

A veszprémiek nem sokat vacakoltak, s nagyságrendileg a 6. perc végére lezárták az összecsapás érdemi részét, ennyi ideig tartott ugyanis, amíg 5–0-ra elhúztak Dejan Manaszkov vezérletével a hazaiak. A tízgólos különbség először a 18. percben alakult ki a két csapat között, a szünetben 13 volt köztük. A második félidőben tíz perccel a vége előtt Jorge Maqueda hetesével lett meg a húsz közte, a harminc azonban nem jött össze, 38–11 lett a vége.

FÉRFI NB I
7. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 38–11 (17–4)
Veszprém, 1500
néző. V: Bóna, Földesi
VESZPRÉM: CUPARA – Lékai 1, Tönnesen 3, B. BLAGOTINSEK 2, LIGETVÁRI, Lauge 3, MANASZKOV 7. Csere: CORRALES (kapus), Gasper Marguc 4, Nenadics 2, A. Nilsson 2, Markussen 3, Maqueda 6 (1), STRLEK 5. Edző: David Davis
BALATONFÜRED: Bősz – Brandt, Malinovic, Szöllősi B. 4 (1), Szűcs B. 1, Varga M., Bóka. Csere: Andó, Seprős (kapusok), Dénes J., Határ 2, Kemény 3, Draskovics 1, Ág, Kőhegyi. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 8. p.: 5–1. 15. p.: 10–1. 19. p.: 11–1. 22. p.: 12–2. 27. p.: 17–4. 38. p.: 19–6. 50. p.: 29–9
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
David Davis:
– Sohasem a különbség érdekel, hanem az, hogyan érjük el azt. Ezúttal hatvan percen át harcoltunk minden labdáért, koncentráltunk, ahogy kell, és meggyőző játékot mutattunk. Elégedett vagyok a pályán látottakkal.
György László: – Éppen az ellenkezőjét csináltuk a pályán, amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt. Nagyon jó Veszprémmel találkoztunk, a gólkülönbség abszolút reális.

BUDAKALÁSZ KZRT–CEGLÉDI KKSE 30–25 (14–11)
Budakalász, zárt kapuk mögött.
V: Andorka, Hucker
BUDAKALÁSZ: VÁCZI – VARJÚ 6, PERISICS 5 (3), RADNIC 3, ROTIM 6, Koncz 6, Holpert 2. Csere: Boros (kapus), Tyiskov, Prokop 1, Hrabák, Vrhovina, Kiss B., Simányi 1, DÁVID M. Edző: Csoknyai István
CEGLÉD: Tamási – PÁSZTOR Á. 6, Kállai 2, Németh B. 2, Teleki, KISS R. 5, SZEPESI I. 6 (3). Csere: Kránitz, Rózsavölgyi (kapusok), Juhász K., Zakics, Gyene, Mazák, Vranac 1, Spekhardt, Sinkovits 3. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–2. 10. p.: 6–6. 14. p.: 9–6. 21. p.: 10–7. 30. p.: 14–11. 36. p.: 18–12. 43. p.: 23–15. 52. p.: 28–21. 58. p.: 29–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Csoknyai István:
– Az első és az utolsó tíz percet kivéve negyven percig mi uraltuk a mérkőzést. Támadásban szép megoldások születtek, a védekezésünk hatvan percig stabil volt, és Váczi Dani remekül védett.
Nagy Károly: – Papírforma-eredmény született. Nem tudtunk annyira agresszívek lenni, amennyire kellett volna. Sok hibát követtünk el, amit a Budakalász kihasznált.

1. Veszprém 7 7 269–136 +133 14
2. Szeged 4 4 133– 97 +36 8
3. FTC 3 3 94– 61 +33 6
4. Gyöngyös 4 3 1 114–103 +11 6
5. Tatabánya 4 2 1 1 103– 99 +4 5
6. Budakalász 6 2 1 3 154–173 –19 5
7. Komló 2 1 1 55– 51 +4 2
8. Veszprémi KKFT 3 1 2 75– 92 –17 2