Férfi kézi NB I: izgalmas rangadót nyert meg a Pick Szeged

R. P.R. P.
2022.11.06. 17:45
Nagy meccset nyert meg a Szeged (Fotó: Török János/Délmagyar)
A férfi kézilabda-bajnokság 8. fordulójában a Pick Szeged izgalmas meccsen 32–30-ra legyőzte a Tatabányát.

Igazi rangadót vívott egymással a két együttes, hiszen a Szeged a második, a Tatabánya a harmadik helyen állt a mérkőzés előtt. Az első félidő vége felé a hazaiak stabil előnyt építettek ki, néggyel is vezettek, elsősorban Bogdan Radivojevics remek játékával. Azonban a játékrész végére a vendégek belehúztak, és harminc perc elteltével már csak eggyel vezetett Juan Carlos Pastor együttese.

Sőt, a második félidőben Tombor Csaba csapata a vezetést is átvette, 21–19-es, és 22–20-as előnyben is volt. Ekkor azonban a Szeged észbe kapott, utolérte a vendégeket, negyedórával a vége előtt ismét a Tisza-partiaknál volt az előny.

Nagyon izgalmas utolsó perceket láthattak a nézők. Ezt a Szeged jobban bírta idegekkel, és végül 32–30-ra győzött. Radivojevics kilenc gólig jutott, míg a második oldalon Győri Mátyás és Ancsin Gábor is hat gólt dobott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
Pick Szeged–Mol Tatabánya KC 32–30
(16–15)
Szeged, 2500 néző. V: Nagy F., Túróczy.
SZEGED: Alilovic – B. RADIVOJEVICS 8 (4), TÖNNESEN 4, Bombac 2, Rosta M. 3, MACKOVSEK 2, Szita 3. Csere: L. Krivokapics (kapus), Gaber 1, Bodó 3, Blonz, Garciandia 4, Martins 2. Edző: Juan Carlos Pastor
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 2, ANCSIN 6, Topic 2, Obradovics 2, Győri M. 6 (2), UGALDE 5. Csere: NAGY B. (kapus), Peric 3, Ubornyák 1, Maras 3, Bodor, Vilovszki. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 3–3. 14. p.: 8–7. 17. p.: 10–10. 23. p.: 13–11. 25. p.: 15–11. 28. p.: 16–13. 31. p.: 16–16. 38. p.: 19–21. 42. p.: 22–22. 47. p.: 26–24. 54. p.: 30–28. 57. p.: 31–30. Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:
– A hétközi, Kielce elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés miatt kevés időnk maradt felkészülni erre a fontos összecsapásra. Az első félidő hajrájában azért nem tudtunk nagyobb előnyt kovácsolni, mert sok technikai hibát követtünk el. Örülök, hogy a kritikus pillanatokban együttesünk megmutatta igazi karakterét, úrrá lett nehézségeinken, foggal-körömmel harcolt, ez vezetett a győzelemhez.
Tombor Csaba: – Büszke vagyok csapatunkra, mert óriási csatára kényszerítette a bajnoki címvédőt. Döntőnek bizonyult, hogy a létszámfölényes helyzeteinket rossz százalékban használtuk ki. A mérkőzés egyik pozitívuma, hogy cserekapusunk, Nagy Benedek remekelt, stabilitást adott védelmünknek.

Telekom Veszprém–HSA NEKA 41–30 (25–16)
Balatonfüredi KSE–Sport36-Komló 27–26 (15–15)