Férfi kézi NB I: gólzáporos győzelemmel rajtolt a Veszprém

2018.09.05. 20:03
Jamali Iman kétszer talált be a Csurgónak (<strong>Fotó</strong>: Koncz György)
A férfi kézilabda NB I első fordulójának záró mérkőzésén a Telekom Veszprém hazai pályán magabiztosan, 32–17-re legyőzte a Csurgót, ezzel a bakonyiak nyertek a legnagyobb különbséggel a nyitó körben.

A mezőny, benne a címvédő Szegeddel múlt pénteken, illetve szombaton kezdte az évadot, miközben az előző szezonban ezüstérmes veszprémiek múlt pénteken a szlovén Celjével vívtak végletekig kiélezett és nagy iramú felkészülési meccset.

Lassan hagyománnyá válik Csurgón, hogy a csapat a Veszprém ellen indítja az NB I-es idényt. A legutóbb hatodik somogyiak 2016-ban 31–26-ra, 2017-ben 31–15-re maradtak alul a magyar rekordbajnokkal szemben, és a mostani, idegenbeli találkozón sem ők voltak az esélyesek.

A nyáron Veszprémbe érkezők közül Sterbik Árpád, a szlovén Borut Mackovsek, a francia Kentin Mahé és a horvát Manuel Strlek sem szerepelt a veszprémi nevezettek között, ott volt viszont a keretben a korábban sérüléssel bajlódó dán védekező specialista beállós René Toft Hansen.

A Veszprém az elején elhúzott 4–1-re, de utána egy ideig stabilizálni tudta a különbséget a Csurgó, a szünetre aztán mégis hatgólos hátrányban találta magát. A folytatásban is sokáig jól tartotta magát a vendégegyüttes, a végére azonban átrohant rajta a Veszprém. A hajrára igazi örömjátékot láthattak a szurkolók, Ljubomir Vranjes mindenkinek lehetőséget adhatott, és a még meglévő hibák ellenére is 15 góllal győzött a csapata.

A jobbszélső Dragan Gajic nagyon megszórta magát, a mezőny legeredményesebbjeként kilencszer talált be a szlovén játékos.

„Az első félidőben a támadójátékkal nem volt baj, de a védekezésben akadtak problémáink, a második félidőben pedig átbillent a másik oldalra, volt hat-nyolc perc, amíg nem tudtunk gólt lőni. A Csurgó jól tartotta magát, kényelmetlen játékot játszottak ellenünk. Sikeresnek vélem az utat, amelyen elindultunk, és megyünk tovább” – mondta Nagy László a találkozó után.

Jövő szombaton, szintén hazai környezetben a lengyel Kielce ellen már a Bajnokok Ligája-csoportkörben lépnek fel a bakonyiak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–CSURGÓI KK 32–17 (17–11)
Veszprém,
1300 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy J.
VESZPRÉM: Mikler – GAJIC 9 (1), Tönnesen 4, BLAGOTINSEK 3, ILICS 1, Terzic, Manaszkov 4. Csere: Djurdjevics (kapus), TOFT HANSEN, Nagy L. 4, Lékai 3, Ligetvári, Jamali 2, Dörnyei 1, Ligetvári 1, Accambray, Nenadics. Edző: Ljubomir Vranjes
CSURGÓ: Zaponsek – VASZICS 3, Asztrasapkin 2, Toszkics 2, Hanusz 2, Vasvári, Kovacevic. Csere: Balogh (kapus), Tóth, Kerkovits 3 (3), Hadziomerovic 1, Nagy Sz. 3, Varjú 1, Csabai, Szeitl. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása.: 5. p.: 4-1, 18. p.: 12-6, 23. p.: 12-9, 38. p.: 20-15, 47. p.: 23-17
Kiállítások: 4 ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. 3/3
Ljubomir Vranjes:
– Jó mérkőzést vívtunk. Voltak olyan pillanataink, amikor nagyon jól játszottunk, de persze olyan is, amikor látszott, hogy fejlődnünk kell még. Mindenki tudott játszani, ennek örülök. A védekezésünk jó volt, többet kell futnunk és nagyobb nyomást gyakorolnunk az ellenfél kapujára. Még nem vagyunk a csúcson, azonban fejlődünk.
Bencze József: – A belső posztról hiányoznak embereim, ez rányomta a bélyegét a meccs végére. Sok volt a technikai hibánk és jó pár ziccert is kihagytunk, ami ilyen csapat ellen nagy luxus. Azt azért mindenképp hozzá kell tenni, hogy nagyra nyílt az olló a két együttes között.