Férfi kézi NB I: „Ez már nem az első eset” – Bánhidi a kiállításáról

2022.06.12. 12:37
Ahogyan tavaly, idén sem a pályán fejezte be az idényt Bánhidi Bence (Fotó: Török Attila)
Mint ismert, a Pick Szeged a hazai vereség után a bajnoki döntő második mérkőzésén győzni tudott a Telekom Veszprém otthonában (30–29-re), és idegenben szerzett több góllal ismét megnyerte a férfi kézilabda-bajnokságot! A meccset követően a szegediek válogatott játékosa, Bánhidi Bence többek közt a kiállításáról is beszélt.

A szegediek kulcsemberét, Bánhidi Bencét a tavalyi döntő második mérkőzésén és a mostani visszavágón is kiállították a játékvezetők, mind a kétszer a Szeged ünnepelhetett bajnoki címet.

Ez már nem az első eset, hogy ez előfordul, tavaly ugyanez volt. Nem láttam azóta a szituációt, de én nem éreztem annak, szerintem egy mérkőzésen ilyenből van öt-hat. Úgy látszik, nálam a játékvezetők szeretik ezeket visszanézni – nem tudom, miért. Magyar vagyok, Magyarországon játszom, a Pick Szeged csapatkapitánya vagyok, mégis rám vannak szállva. Sajnálom, hogy így alakult, mert nem tudtam a végén segíteni a csapatnak. De le a kalappal a srácok előtt, nagyon büszke vagyok rájuk, hogy ezt meg tudták csinálni” – mondta Bánhidi Bence, aki az utolsó, mindent eldöntő győztes gólról is szót ejtett.

„Szenzációs gól volt. Azt hittem, hogy le fog peregni az idő, de Rosta az utolsó másodpercben behúzta.”

A videó forrása: Facebook/Szegedma.hu

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Telekom Veszprém–Pick Szeged 29–30 (14–14)

Veszprém, 5100
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 3, Jahja Omar 2, B. Blagotinsek 1, LIGETVÁRI, LAUGE 5, Strlek. Csere: Cupara (kapus), MAHÉ 7 (2), Maqueda 1, A. Nilsson 2, Manaszkov 2, Nenadics 5, Sipos 1. Edző: Momir Ilics
SZEGED: MIKLER – B. Radivojevics 4 (4), Tönnesen 3, BOMBAC 6, Gaber 1, Mackovsek 2, Frimmel. Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, Bánhidi 1, Bodó 2, Garciandia, MARTINS 4, ROSTA M. 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 4–4. 15. p.: 6–8. 20. p.: 11–10. 25. p.: 13–12. 38. p: 17–20. 47. p.: 23–24. 53. p.: 26–26. 56. p.: 27–28. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4

Bajnok: a Szeged, 58–58-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal