Férfi kézi NB I: a csurgói iksszel elmozdult a kiesőzónából a Dabas

K. T. I.K. T. I.
2021.03.20. 19:52
A Csurgó nem bírta legyőzni a Dabast (Fotó: Csurgói KK)
Elmozdult a kiesőhelyről a Dabas a férfi kézilabda NB I-ben, miután szombaton 25–25-ös döntetlent játszott a Csurgó vendégeként – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

Az MTI kiemelte, a játéknap legeredményesebb játékosa a Dabas négyszeres válogatott jobbszélsője, Tóth Ádám volt, aki 17 lövésből 12 gólt lőtt. A vendégek pontszerzést jelentő találatát a 97-szeres válogatott Szöllősi Szabolcs szerezte egy másodperccel a vége előtt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

CSURGÓI KK–DABAS 25–25 (14–15)
Csurgó, zárt kapuk mögött. V: Bíró Ádám, Kiss Olivér
CSURGÓI KK:
Pallag – Gebhardt 3, Krecic 4, Hanusz 1, Gábor M. 5, Popovics 2, A. Kovacevic 1
Csere: TATAI, Füstös (kapusok) – Borsos 1, Ács, Vaszics, Vasvári, Kerkovits, KRSZMANCSICS 7 (3), Szeitl 1
Edző: Alem Toszkics
DABAS: Holló – TÓTH Á. 12 (8), Fekete B. 1, Kurucz 1, Török 1, SZÖLLÖSI SZ. 6, Laurinyecz 2
Csere: PODOBA, Hermann (kapusok), Győrvári, Antal, Katona, Kende 2
Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 7. p.: 4–3. 11. p.: 7–5. 15. p.: 9–9. 21. p.: 11–12. 28. p.:14–14. 35. p.: 17–17. 42. p.: 18–20. 48. p.: 21–22. 55. p.: 24–24. 58. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 9/8
Alem Toszkics: – A mai mérkőzésen ez volt a reális eredmény. Sajnos az utolsó percekben nem volt szerencsénk, de szerencséje csak annak a csapatnak van, aki mindent megtesz a sikerért. A találkozón voltak olyan taktikai elemeink, amelyeket nem tudtunk megvalósítani, de ezen túl kell lépnünk és készülni a következő megméretésre.
Tomori Győző: – A fiúk hatalmasat küzdöttek és nyilvánvalóvá tették, hogy a tavalyi eredményeinkhez képest mekkorát léptek előre, és bebizonyították, hogy helyük van az élvonalban. Külön öröm, hogy nemcsak mi, hanem a női válogatott is hatalmas sikert ért el azzal, hogy kiharcolta az olimpiai részvételt.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCOROSHÁZI FKSE-LINAMAR 35–21 (21–10)
Tatabánya: zárt kapuk mögött. V: Fekete T., Tóth D.
TATABÁNYA: Konecny – Hornyák P. 3, Ancsin 1, Sipos 3, ILYÉS 1, Győri M. 3 (2), MOLNÁR B. 7
Csere: Bozsovics 4, Debreczeni 1, ZDOLIK 5, Juhász Á., Hornyák B., Balogh Zs. 2, Szunajko 3, Nemes R. 2
Edző: Vladan Matics
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M. 1, Lele, Tóth K. 2, USAL 6, SAKIC 5, Lászlai 2
Csere: Majdán (kapus), Kancel, Bella 2, Kiss A., Molnár G. 1, Németh L. 1 (1), Andrikó 1, Arnóczki
Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 10. p.: 6–1. 16. p.: 12–5. 24. p.: 18–8. 38. p.: 25–13. 46. p.: 27–17. 56. p.: 34–20
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Vladan Matics: – Van ekkora különbség a két csapat között. Mi jól reagáltunk a szörnyű egri második félidei teljesítmény után az újabb kihívásra. Profi módon megoldották ezt a srácok. Persze minden meccset szeretnénk megnyerni, így máris készülünk a szerdai kupatalálkozóra.
Ratko Djurkovics: – Amikor a Tatabánya azt játssza, amit tud, nagy a különbség a két csapat között. Az első félidőt nagyon rosszul kezdtük, ott el is dőlt a mérkőzés. Ennek ellenére többet vártam csapatomtól.

1. Veszprém 18 17 1 662–411 +251 35
2. Szeged 13 11 2 447–329 +118 22
3. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
4. Balatonfüred 13 7 3 3 346–354 –8 17
5. Csurgó 17 7 3 7 445–464 –19 17
6. Eger 17 8 1 8 475–536 –61 17
7. Tatabánya 10 7 1 2 290–247 +43 15
8. Gyöngyös 17 7 1 9 461–466 –5 15