Férfi kézi NB I: kikapott a Ceglédtől a Ferencváros

2020.11.25. 20:32
Kovacsics Péter hat gólt lőtt, de az FTC kikapott a Ceglédtől (Fotó: fradi.hu – archív)
Az Eger házigazdaként hét góllal legyőzte a Komlót a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján, megszerezve első győzelmét. Az FTC a Ceglédtől, a Gyöngyös pedig hazai pályán a Veszprémi KKFT ellen kapott ki.

A hevesiek négy vereség után először nyertek a mostani bajnoki idényben, így már csak a Dabas és a Balatonfüred nyeretlen a mezőnyben. Az újonc Cegléd második alkalommal győzött, ezúttal a Ferencvárost verte két góllal, Abonyban. Az ugyancsak újonc Veszprémi KKFT a harmadik sikerét aratta, mivel három találattal jobbnak bizonyult a Gyöngyösnél.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

CEGLÉDI KKSE–FTC 26–24 (13–9)
Abony,
zárt kapuk mögött. V: Bujdosó M., Horváth V.
CEGLÉD: TAMÁSI – PÁSZTOR Á. 5, Kállai 1, Mazák, Németh B. 1, VRANAC 7, SZEPESI I. 5 (4)
Csere:
Deményi, Győri K. (kapusok), Bognár A. 1, Schäffer 1 (1), Ónodi 1, Pordán 1, ANDJELICS 3, Bohács
Edző:
Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 10. perc:
1–2. 19. p.: 7–6. 27. p.: 10–8. 39. p.: 16–16. 45. p.: 18–19. 51. p.: 28–19. 56. p.: 23–22
Kiállítások:
12, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 1/1
Nagy Károly:
– Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, ezért megpróbáltuk lassítani a játékot, és nem könnyű gólokat kapni. Volt tartásunk és szerencsénk. Örülök ennek a két pontnak.
Horváth Attila:
– Bekerültünk egy spirálba, amiből nem tudtunk kijönni. Lassúak és körülményesek voltunk, rossz döntéseket hoztunk, sorsdöntő helyzetekben nem azt játszottuk, amire képesek vagyunk. Nem érzem azt a csapategységet, ami eddig jellemző volt ránk. Azt nem mondhatom, hogy nem akartunk, de nyögés lett belőle.

SBS-EGER–SPORT36-KOMLÓ 33–26 (15–15)
Eger, zárt kapuk mögött. V:Felhő F., Öcsi T.
EGER:BALOGH T. – Tóth R.3 (2),Szuharev1,MACHÁC7,Kiss G.1,Schmid, Holdosi3
Csere:LEZÁK5,BERNATONIS7,Rédei4,Kovács M.2
Edző:Tóth Edmond
KOMLÓ:Granic – Szkokán1,ZOBEC4 (1),TAKÁCS B.6 (3),Grünfelder2,Jerkovic3,Hoffmann2
Csere:Djurdevics (kapus), Balázs S.1,Oláh T., Szunajko F.2,Jóga1,Csomor1,Melnyicsuk2,Metcz, Vaskó1
Edző:Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–4.12. p.:5–7.18. p.:7–10.24. p.:10–12.36. p.:19–15.42. p.:22–18.48. p.:24–21.,54. p.:26–22
Kiállítások:14, ill. 2 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 4/4
Tóth Edmond:– Végre győzelem! – nagyon régóta vártunk már erre az érzésre. Minden áron bizonyítani akartunk, ám nézők nélkül nem tudjuk elérni azt a hőfokot, amit korábban.
Kilvinger Bálint:– Húsz percig jól játszottunk, utána egyre többet hibáztunk. A második félidő elején olyan előnyt adtunk az Egernek, ami elegendő volt számukra a győzelemhez, a folytatásban már nem tudtunk megújulni.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–VESZPRÉMI KKFT 24–27 (13–16)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V:Medve, Südi
GYÖNGYÖS:Merkovszki – Gábori1,Markez2,Duris, VILOVSZKI6,Herceg2,NÉMETH T.6 (2)
Csere:Tóth Mihály (kapus), Urbán, HALÁSZ4,Papp B.1,Varsandán M.1,Ubornyák, Hegedűs1,Gerdán, Gráf
Edző:Konkoly Csaba
VESZPRÉMI KKFT:Borbély – Tóth P.2,Tóth A.3,Bugyáki, VAJDA3,FAZEKAS G.6,Hári1
Csere:Miklós, Ágoston (kapusok), SZEITL L.4,Füleki, Szmetán P., Kovács Gy., Kristóf2,Seregi4 (3),Tóth Márton2
Edző:Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc:3–2.12. p.:6–5.18. p.:8–7.24. p.:12–12.36. p.: 17–18.42. p.:18–20.48. p.:19–24.54. p.:23–24
Kiállítások:14, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 4/3
Konkoly Csaba:– Próbáltunk okulni az ellenfél FTC elleni mérkőzéséből, ami csak időnként sikerült. Sok labdát eladtunk, hibáztunk. Ez egy tanulságos mérkőzés volt...
Tombor Csaba:– Ezer sebből vérző csapatot győztünk le, a játékosaim szívüket-lelküket kitették a pályára. A fiatalok a kritikus időszakokban is meg tudtak újulni, ettől függetlenül csalóka a végeredmény.

1. Veszprém 10 10 373–207 +166 20
2. Szeged 5 5 180–124 +56 10
3. FTC 8 5 3 226–202 +24 10
4. Gyöngyös 8 5 3 219–214 +5 10
5. Csurgó 9 4 1 4 240–240 0 9
6. Komló 6 3 3 162–166 –4 6
7. Veszprémi KKFT 6 3 3 163–171 –8 6
8. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5