Férfi kézi NB I: a Veszprém nyolc góllal nyert Komlón

M. D.M. D.
2021.04.23. 19:34
Dejan Manaszkov (jobbra) volt a Veszprém legeredményesebb játékosa a komlói meccsen (Fotó: Török Attila, archív)
A Telekom Veszprém 30–22-re nyert a Komló vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Sorozatban a harmadik idegenbeli bajnokiját játszotta a Veszprém, ezúttal a Komló ellen, amelyet másfél hónappal ezelőtt, március elején hazai környezetben kilenc góllal (40–31) vert meg. Ahhoz a mérkőzéshez hasonlóan a bakonyi sztárcsapat megint csak magabiztos előnyre tett szert az első félidőben (15–9).

A szünet után a Komló remekül tartotta magát, az utolsó negyedórához érve csak négy gól volt a hátránya (18–22), de David Davis együttese a végjátékban el tudott lépni ellenfelétől. Az utolsó fél percben Dejan Manaszkov meglőtte a hatodik, Lékai Máté pedig egy időn túli hetes formájában a második találatát, így a Veszprém a második játékrészt is megnyerte, s végül nyolcgólos győzelemmel térhet haza.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
SPORT36 KOMLÓ–TELEKOM VESZPRÉM 22–30 (9–15)
Komló, zárt kapuk mögött. V:
Fekete T., Tóth D.
KOMLÓ: Djurdjevics – Szkokán 1, Zobec 1, SZUNAJKO F. 3, Jóga 1, Jerkovic 3, Hoffmann. Csere: Szilágyi (kapus), Takács B. 2, Balázs S., Grünfelder 1, MELNYICSUK 8 (7), Vaskó 2, Metcz, Dobi. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 4 (2), Tönnesen 3, Moraes 1, Borozan 1, MARKUSSEN 4, Strlek 1. Csere: CUPARA (kapus), Mahé 3, Ligetvári, Maqueda 1, A. NILSSON 4, Dörnyei, MANASZKOV 6, Lékai 2. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 15. perc: 5–6. 22. p.: 5–11. 43. p.: 17–20. 51. p.: 18–26
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2
Kilvinger Bálint:
– Mindent megtettünk, hogy jó meccset játsszunk, igyekeztünk tapadni a Veszprémre, úgy érzem, sikerült.
David Davis: – Ezen a mérkőzésen elsődlegesen az öt–egyes védekezést akartuk gyakorolni, és úgy látom, egészen jól működött.

1. Veszprém 22 21 1 789–510 +279 43
2. Szeged 18 15 3 605–450 +155 30
3. Tatabánya 17 12 2 3 480–418 +62 26
4. Csurgó 21 10 4 7 571–578 –7 24
5. Balatonfüred 19 10 3 6 526–513 +13 23
6. FTC 18 11 7 515–488 +27 22
7. Gyöngyös 20 9 1 10 537–541 –4 19
8. Eger 21 8 2 11 569–653 –84 18