Férfi kézi NB I: a Veszprém kiütéssel nyert, győzött a Szeged is

2022.10.29. 21:43
A Telekom Veszprém simán legyőzte a városi riválisát (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda NB I 7. fordulójában a Telekom Veszprém 48–27-re legyőzte a Fejér B.Á.L. Veszprémet. A Ferencváros a NEKA vendégeként nyert 36–28-ra, a Dabas a Budai Farkasokat verte meg 36–31-re. A Balatonfüred Csurgón győzött 37–26-ra, míg a Komló hazai pályán múlta felül a Ceglédet. A Pick Szeged 32–24-es sikert aratott a Gyöngyös ellen.

A kisebbik veszprémi csapat az első gólig örülhetett, onnantól kezdve ugyanis egyáltalán nem volt szoros a mérkőzés – az első hazai gólra hatot dobott a Telekom Veszprém.

A BL-ben és bajnokságban egyaránt veretlen csapat már az első félidőben tizenegy góllal (11–22) vezetett, s a fordulás után is csak egyre nagyobbra nyílt az olló a városi riválisok között.

A Telekom Veszprém végül huszonegy góllal, 48–27-re győzött, így hat mérkőzés után továbbra is százszázalékos a férfi kézilabda NB I-ben.

A Ferencváros Balatonbogláron győzte le simán a NEKA csapatát, a zöld fehérek már az első félidő után nyolc góllal vezettek. A hazaiak a folytatásban hiába tartották a tempót, a Fradi így is nagyon kényelmesen 36–28-ra győzedelmeskedett.

Szintén idegenben nyert a Dabas és a Balatonfüred is – előbbi a Buda Farkasokat, utóbbi a Csurgót gyűrte le. A Komló hazai környezetben múlta felül hét góllal a Ceglédet, a vége 27–20 lett.

A szombati játéknap utolsó mérkőzésén a Pick Szeged hazai pályán nagyon simán elbánt az eddig igencsak bukdácsoló Gyöngyössel. Bár kissé nehezen indult a meccs a hazaiaknak – 9–9 is volt az állás – a félidőre azért így is biztos, négygólos előnyben volt a Szeged.

A szünet után egyáltalán nem tudott közeledni a Gyöngyös, a vége pedig nagyon sima, 32–24-es szegedi sikerrel ért véget. A Pick Szegenek egy veresége van mindössze a bajnokságban, a Telekom Veszprém mögött a második helyet foglalja el.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–TELEKOM VESZPRÉM 27–48
(11–22)
Veszprém, 800 néző. Vezette: Kovács T., Mándli
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Podoba – Szmetán P., Pulay 3, SZRNKA 4, Bugyáki 1, VETÉSI 6, Hári. Csere: Miklós G. (kapus), Éles B. 4 (2), Molnár B., Szatmári 2, Preszter 2, Fercsik 2, Szucsik 1, Éles Zs. 2, Csizmadia. Edző: Konkoly Csaba
TELEKOM VESZPRÉM: CUPARA – GASPER MARGUC 7 (1), J. Omar, ed-Dera 1, A.Nilsson 4, Nenadics 1, Strlek 3. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári 2, Pesmalbek 2, SIPOS 5, Lukács P. 3, ILIC Z. 6, ELÍSSON 6 (1), VAJLUPAU 8. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–6. 15. p.: 6–12. 23. p.: 9–14. 25. p.: 9–19. 32. p.: 11–24. 40. p.: 18–28. 48. p.: 20–36. 52. p.: 22–40. 58. p.: 25–45
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – A sérültjeink miatt nehéz helyzetben vagyunk, így ellenfelünk egyértelmű győzelméhez nem férhetett kétség. Összességében elégedett vagyok a csapatommal, amit elterveztünk, azt sikerült megvalósítanunk, remélem, hogy a most gyűjtögetett rutin idővel visszaköszön a játékunkban.
Momir Ilics: – Az első pillanattól kezdve komolyan vettük a mérkőzést védekezésben és támadásban egyaránt. Elégedett vagyok játékosaim hozzáállásával, miként fiataljaink produkciójával is. Ellenfelünknek sok sikert kívánok az Európa-ligában.

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 26–37 (10–17)
Csurgó, 800 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
CSURGÓ: Holló – Gebhardt, BORSOS 2, Skol, KRSZMANCSICS 6 (4), Herceg 2, Spruk 2. Csere: Füstös Á. (kapus), TÓTH Á. 3, Szeitl E. 1, Gábor M. 3, Markez 1, Vasvári, Bazsó 1, KRECIC 5. Edző: Baranyai Norbert
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 4 (1), Malinovic, SZÖLLŐSI B. 8, Vajda 1, SZRETENOVICS 9, Bóka 2. Csere: Tóth Mihály (kapus), Gosztovics, Brandt, Szmetán M. 3, Németh B. 1, Kemény L. 4, SZŰCS BENCE 5, Dénes J., Varga M. Edző: György László
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Baranyai Norbert: – Az első öt perc eldöntötte a találkozó sorsát, hiszen az önbizalmunkat a Füred már a mérkőzés elején elvette. Innentől nem sikerült semmi, csak futottunk az eredmény után, összeomlott a csapat, nem volt védekezésünk és a támadásainkban is rendre hibáztunk. Nagy pofont kaptunk, de ebből a lehető leghamarabb talpra kell állnunk, és bizonyítanunk, ennél sokkal többre vagyunk képesek.
György László: – Készültünk a találkozóra, de ez az eredmény nekünk is meglepetés volt. Jól szerveztük a játékot, a kiváló védekezéshez nagyon jó kapusteljesítmény és támadójáték társult. Csapatként működtünk, és az egyébként erős, ezúttal indiszponált Csurgót sikerült legyőzünk. Hazáig örülünk a győzelemnek, de vasárnaptól már az új kihívásokra készülünk, hiszen kedden ismét pályára lépünk az Európa-ligában.

HSA NEKA–FERENCVÁROS 28–36 (12–20)
Balatonboglár, 400 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
NEKA: Palasics – SZILÁGYI BENJÁMIN 4 (3), Dely 2, Sztraka 4, Papp T. 1, Fekete D. 1, Krakovszki B. 3 (1). Csere: DEMÉNYI (kapus), Tárnoki, Draskovics 1, Karai 3, Kovács T. 2, Ács P., DOBI 5, Krakovszki Zs. 2. Edző: Sótonyi László
FTC: GYŐRI K. – Imre B. 5, Balogh Zs. 2, Bognár A. 1, DEBRECZENI 6, Nagy B. 3, Kovacsics 1. Csere: Borbély (kapus), J. Mikita, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, Prainer 4, FÜZI 7, Csörgő 1, Pordán 2, Török. Edző: Pásztor István
Kiállítások: 6, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. –
Sótonyi László: – Az első néhány perctől eltekintve főleg az első félidőben nagyon egyoldalú volt a játék. Furcsa, hogy ennyire figyelmetlenek voltunk és sok ki nem kényszerített hibát követtünk el. A csapat a második félidőben megmutatta, hogy van ereje és tartása, ez mindenképpen biztató a jövőre nézve.
Pásztor István: – Maximálisan elégedett vagyok, nyilván voltak hullámvölgyeink, de rengeteg dolgot visszakaptam a csapattól. Tartottam a hazaiaktól, hiszen jó formában vannak, erős a keretük és agresszív játékot játszanak. A második félidőben ezt meg is mutatták, minden apró hibánkat megbüntették. Alapvetően teljesítettük, amit szerettünk volna, negyvenöt-ötven percig a gyors lerohanásokkal nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelet.

SPORT 36 KOMLÓ–HÉP CEGLÉD 27–20 (14–7)
Komló, 1000
néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
KOMLÓ: GRANIC – Urbán 3, Zobec 3 (1), Melnyicsuk 2, GRÜNFELDER 1, Jerkovic 1, ORBÁN 5. Csere: Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), SZÖLLŐSI O., SZUHAREV 5, Szunajko F. 2, Vaskó, HOFFMANN J. 3 (1), Bazsa 1, Csányi 1. Edző: Kilvinger Bálint
CEGLÉD: Kránitz – Markovics 1, Pásztor Á. 1 (1), MAZÁK 2, Bartha 1, Juhász K. 2, Szepesi I. 1. Csere: Tamási (kapus), Kállai 1, Kende 2, Tóth M. 2, TELEKI 2, Hajdu P. 2 (1), Szűcs Balázs 1, Csomor 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 15. perc: 5–1. 18. p.: 6–4. 39. p.: 16–10. 48. p.: 21–13
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Kilvinger Bálint: – Mindenki ünnepi hangulatot varázsolt a csarnokba, a jó kezdésünk megadta az alapot a győzelemhez.
Nagy Károly: – Sok hibával játszottunk, ezt jól használta ki a Komló, így megérdemelten nyert.

BUDAI FARKASOK RÉV GROUP–DABAS KC 31–36 (12–17)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
BUDAI FARKASOK: Tóth N. – Kecskeméti 2, ENOMOTO 7, Kvastek 3, NÉMETH A. 5 (3), Szövérdffy 2, NURELDEN 5. Csere: Merkovszki (kapus), Rédai, Benmiloud 1, Holdosi, Vuleta 3, Nagy Sz. 3. Edző: Koi Endre
DABAS: Pallag 1 – Horvat 2 (2), FEKETE B. 4, SZÖLLŐSI SZ. 6, Garajszki 1, Koller 5, Tarabochia 3. Csere: Nagy T. (kapus), Zdolik 3, KATONA 4, Bálint B. 3 (1), Ács T. 2, Bognár N. 2. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 24. p.: 10–14. 43. p.: 21–24. 54. p.: 26–31
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Koi Endre: – Nagyon jól játszott a Dabas a kiélezett mérkőzésen. Az első félidő közepétől támadásban sok hibát követtünk el, akkora előnyt szerzett ekkor az ellenfél, hogy a félidő végéig meg tudta tartani. A második félidőben a támadásunk jó volt, viszont a harminchat kapott gól nagyon sok.
Tomori Győző: – Örülök a két pont megszerzésének, azonban a védekezésünkkel nem vagyok elégedett. A harminchat lőtt gólnak nagyon örülök, működött minden formáció, a hét a hat elleni játék is. Fejlődtünk annyit, hogy az ilyen meccseken nyerni tudunk, reméljük, folytatódik a jó széria.

PICK SZEGED–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 32–24 (17–13)
Szeged, 1600 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
SZEGED: ALILOVIC – B. RADIVOJEVICS 7 (1), Tönnesen 1, Bombac, Rosta M. 2, Mackovsek 1, Szita. Csere: L. Krivokapics (kapus), BLONZ 5 (2), BODÓ 4, Gaber, Martins 3, GARCIANDÍA 8, Molnár R. 1, Radvánszki. Edző: Juan Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: Bartucz – Gábori M. 1, Schmid 1, Hegedűs M. 3, Gerdán, Halász 3, VARSANDÁN M. 5. Csere: A. Tomics (kapus), POTISK 6 (1), Jóga, Gráf 1, Lakosy 1, Menyhárt 1, Nkousa 1, Jaros 1. Edző: Bíró Balázs Bertalan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 2–4. 11. p.: 4–5. 15. p.: 6–5. 22. p.: 12–9. 25. p.: 15–11. 33. p.: 18–14. 38. p.: 22–17. 44. p.: 25–19. 49. p.: 28–21. 56. p.: 30–21
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor: – A hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzések után nehéz ráhangolódni a bajnokságra. Nincs hiányérzetem, mert jól védekeztünk, továbbá a kispadról beszállók teljesítményével is elégedett vagyok.
Bíró Balázs Bertalan: – Sérült kulcsjátékosaim távollétében új hadrenddel vettük fel a küzdelmet a bajnoki címvédő ellen. Büszke vagyok a csapatomra, mert becsülettel végigküzdötte a hatvan percet, továbbá a padról beszálló fiataljaink gólokkal hálálták meg a bizalmat.

1. Veszprém 6 6 225–160 +65 12
2. Szeged 7 6 1 250–192 +58 12
3. Tatabánya 7 6 1 211–193 +18 12
4. Balatonfüred 8 4 2 2 230–219 +11 10
5. Csurgó 7 4 1 2 195–187 +8 9
6. FTC 6 4 2 213–181 +32 8
7. Komló 7 3 2 2 204–192 +12 8
8. NEKA 7 3 1 3 185–183 +2 7