Ha csak egy góllal is, de ismét győzött a Mol-Pick Szeged!

2021.02.18. 18:40
A férfi kézi Bajnokok Ligájában a házigazda Mol-Pick Szeged izgalmas mérkőzésen 34–33-ra megverte a Vardar Szkopjét.
Jogos öröm, szoros meccs, szép szegedi siker! (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A 3. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
A-CSOPORT

MOL PICK SZEGED–VARDAR 1961 (északmacedón) 34–33 (17–19)
Szeged, zárt kapuk mögött. V:Hansen, Madsen (dánok)
SZEGED:Alilovic – B. RADIVOJEVICS6 (3),KASPÁREK5,BOMBAC5,Gaber3,BODÓ7
J. Källman1. Csere:MIKLER (kapus), J. Canellas2,Mackovsek, Henigman, ifj. Rosta M., M. Stranovsky1,Sostaric4 (3). Edző:Juan Carlos Pastor
VARDAR:CANTEGREL – CUPIC9 (5),SZTOILOV6,Vekic, Kalaras4,Dissinger, GYIBIROV5. Csere:Tizic (kapus), JOTIC5,Georgievszki2,Sebaljevics1,Walczak, Gadza1. Edző:Stevcse Alusovszki
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–0.8. p.:4–3.13. p.:6–7.16. p.:7–9.20. p.:10–11.24. p.:14–14.27. p.:14–17.34. p.:20–19.38. p.:21–21.45. p.:27–21.48. p.:27–24.52. p.:30–28.58. p.:32–31
Kiállítások:12. ill. 6 perc
Hétméteresek:6/6, ill. 5/5
Juan Carlos Pastor:
–Ellentétes félidőket láthattunk. Az elsőben hiába támadtunk jól, tizenkilenc gólt kaptunk, ami nagyon sok. A második játékrész ellenben jól indult, a túl sok kiállítással viszont magunkra húztuk az ellenfelet. Öt-hat gólos vezetésnél nem szabad ennyi kétperces kiállítást kapni.
Stevcse Alusovszki:
–Jól kezdtük a mérkőzést, támadásban könnyű gólokat szereztünk. A második félidőben viszont volt egy negyedóra, amely eldöntötte a találkozót. A magyarok hét a hat elleni játékával nem tudtunk mit kezdeni, ráadásul, ahogy Szkopjében, most is kulcspillanatokban hibáztunk. Gratulálok a Szegednek, hogy ilyen rövid idő alatt kétszer is legyőzött minket!

Kész csoda, hogy nem kellett negyedszer is elhalasztani a Szeged és a Vardar Szkopje mérkőzését, amelynek első félidejében egy csodálatos sportoló előtt kellett fejet hajtania a házigazdáknak: Ivan Cupic számtalan gólpassz mellett hat lövési kísérletéből hat gólt dobott, nem is csoda, hogy a Vardar mehetett előnnyel pihenőre.

A sérült Bánhidi Bence hiánya és a gyenge kapusteljesítmények sem mentik azt, hogy harminc perc alatt 19 gólt szerzett a sereghajtó, pontosabban az a sereghajtó, amelyet a minap a Szeged elvert idegenben.

Bodó Richárd és Bogdan Radovojevics szerencsére remekelt a támadások alkalmával, így „csak” két góllal vezetett az ellenfél a szünetben. Mikler és Dean Bombac vezérletével azonnal lerohanta az ellenfelet a Szeged a második félidőben, percek alatt fordított, majd kétgólos vezetésre tett szert.

Mikler lehúzta a redőnyt, és ugyan kis megingás után Cupic továbbra is világklasszis formában játszott, de Bombac személyében emberére talált, a hajrára fordulva négy-öt góllal is vezetett a Szeged. Amely egyre pontatlanabbul támadott, de legalább a saját kapuja előtt jobban koncentrált.

Roppant izgalmas lett a vége, az utolsó előtti percben két góllal, az utolsóban egy góllal vezetett a Szeged, amely emberelőnyben támadhatott húsz másodperccel a vége előtt–Stanislav Kasparek szép gólja el is döntötte a mérkőzést.

Oda-vissza megverte tehát a Szeged a 2017-es és a 2019-es BL-győztest.34–33

A többi mai mérkőzésen
A-CSOPORT
Lomza Vive Kielce (lengyel)–Elverum Handball (norvég) 39–29 (20–14)
B-CSOPORT
Aalborg Handbold (dán)–PPD Zagreb (horvát) 38–29 (22–14)

Cupic a meccs embere, jogos.

A Vardar nem nyert idegenben, pontot sem szerzett, a Szeged a 10 pontjából 8-at odahaza szerzett.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Canellas passzát Kasparek bevágja, Dibirov is végigszalad még, de mindegy. 34–33!

60. perc Időkérés a Szegedtől, 20 másodperc van vissza.

60. perc Sztoilov távolról is bombagólt szór, estében, félig mez nélkül...

59. perc Sostaric bevágja a jobb alsóba! 33–31!

58. perc Bombac betör, hetes és kettő perc. Na most dőlhet el tényleg. Szevaljevics ment le, vissza sem térhet már.

58. perc Kalaras közeli dobása Mikleré, most eldőlhet a meccs!
Bombac eladja, Dibirov meg a kapuig gyalogolhat szinte...

56. perc Bombac elkapkodja, de lökték is, Gadza meg nyolcról lő a jobb alsóba. De Canellas beugrásból válaszol, Bombac asszisztjából. 32–30!

55. perc Kalaras lövése a kapuba csorog, amúgy meg talán hetes lett volna.

55. perc Kapus nélkül támad a Vardar, Radivojevics labdát szerez és a saját térfeléről bedobja, felugrással. 31–28.

54. perc Bombac bombája Sztoilov orrán csattan... de meg sem kottyan neki!

54. perc Gabert megtépik, de nem 2 perc.

53. perc Canellas lövése pocsék, de kilép vele a kapus.

52. perc Cupic dobja, naná. Ballal a bal felsőbe, 30–28.

52. perc Két perc Sostaricnak. Meg hetes...

50. perc Kalares ezt bedobja, pedig kisebb helyzet volt, kissé jobbról, de előtte Stranovsky beugrása is jó volt. Kasparek meg a lécre szórja a ziccerét!

49. perc Bombac passzát Gaber begórja, szép ziccerezés. Mikler elképesztően nagyot véd Kalaras ziccerénél!

49. perc Hazai időkérés.

49. perc Bombac és Cupic gólváltása, 28–25, Canellas rossz passzát Kalaras az üres kapuba vágja aztán.

47. perc Bodó a kapusba lő, ellépi egy vardaros, de két perc Källmannak és hetes is.

47. perc Bodó a kapusba lő szélről, Csupics passzát Sztoilov könnyedén értékesíti, emberelőnyben ugye. 27–23.

46. perc Sztoilové egy lecsorgó, a beállós köszöni szépen, Canellas fejjel adott gólpasszt.

45. perc Bombac labdát szerez, majd ziccerezik, ez már a 4. gólja ma. Időt kér a Vardar, nincs több neki. 27–21

45. perc Két perc Henigmannak ismét.

44. perc Sostaric kihagyja a nap helyzetét Bombac passzát követően. Rossz támadás után Kasparek átlövése most talál! Hálót.

43. perc Mikler ismét ziccert fog, majd Cupic ront könnyű passzt. Bombac áttörése ismét hibátlan befejezésbe torkollik, Georgijevszki ziccerét meg fogja Mikler!

42. perc Cupic a földön, Henigman orron pöckölte. Két perc...

41. perc Cupic a háta mögött passzol, Georgijevics a lére emel! Bombac passza egyszerű, Gaber keze nem remeg meg most ziccerben, először vezet ennyivel a Szeged! 24–21.

Ez a 12. meccs a két csapat között, 3 szegedi és 6 szkopjei sikerrel.

41. perc Időkérés a vendégektől.

40. perc Sostaric a jobb felsőbe vágja! 23–21!

39. perc Stranovsky ziccert ront, újabb nagy hiba támadásban. De a védekezés stabil legalább. Bombac meg ismét kiharcol egy hetest! Kalaras belülvédekezett.

38. perc Két perc Vekicsnek, két beállóval az előnyben a Szeged, Rosta és Gaber. Canellas remek emelését Sostaric szélről bevágja a léc alá, mint a huzat az ólajtót!

37. perc Az első Vardar-gól a szünet után, Szevaljevics, Kasparek sokadik bakija után Kalaras is eredményes. 21–21!

36. perc Bombac remek csel után a kapusba lő, de a kipattanó az övé, beugrik, 21–19!

35. perc Csukics szélről lő, Mikler véd a bal alsó előtt, Bombac üres kapura azonban kapufát lő!

34. perc Mikler újabb lövést fog, nem kapkodja el a Szeged, Canellas betörhet, máris 20–19. Hat ötnél vezetett legutóbb a magyar csapat, amelyben 9-en dobtak ma gólt.

33. perc Sostaric nem viccel! Üres kapuval a Vardar.

32. perc Bombacot feldönti Kalaras, két perc és hetes!

31. perc Mikler-védéssel és Kasparek-átlövéssel.

31. PERC FOLYTATJUK!

(ehfcl.com)
(ehfcl.com)

Sokan a Mol-Pick Szeged történetének legjobb balátlövőjeként emlékeznek rá, másoknak a Veszprém elleni parázs rangadók ugranak be róla, van, akinek szokatlan hosszú pályafutása ragadt meg az emlékezetében. Bajusz Sándort mi most egy új oldaláról mutatjuk meg az NSO Tv-ben: a Sportkrém fotózásának kedvéért csikóst csináltunk a korábbi kiváló kézilabdázóból. Videónkban egyébként beszél arról, mennyire volt kemény játékos a pályán, igaz-e, hogy csak a nagy meccseken játszott jól, szóba kerül a Carlos Pérezzel való ütésváltása, de azt is elárulja, mivel foglalkozik a civil életben.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Szevaljevics a sáncba vágja.

30. percIdőkérés a Vardartól, két másodperccel a vége előtt.

29. perc Jó védekezés után Bodó átlövése ellen most sincs ellenszer. És most balról is megismétli, miközben a kapufa kétszer is a Szegeddel volt ezekben a percekben. 17–19.

27. perc Kasparek lövése a kapusé. Cupicé... kitalálják.

26. perc Az újabb rossz támadás után Dibirov passzából Sztoilov ziccerezhet, 14–16!

25. perc Cupic sokadik találata után helyzetek és kapufák itt és itt, de gól nincs.

Bánhidi kisebb sérülése miatt ma csak akkor játszik, ha nagyon muszáj. Az ujja sérült meg.

24. perc Mikler-bravúr, Bodó-megindulás, megy ez, négy lövésből négy gól neki.

22. perc Bombac gólt lő a figura végén, de Cupic kiharcol egy hetest, ő is lövi... Mikler van már a kapuban 2 perce. De nem foghatja. 12–14!

21. perc Igen ám, de ismét lőhetnek szabadon, Szevaljevics hétről, majd Bodó rontása után ziccerből Kalaras eredményes. Magyar időkérés 11–13-nál.

20. perc Újabb hetes, újabb Radivojevics-gól. Nagyon százas!

20. perc Cupic kilencről lő a bal felsőbe, fel sem igazán ugrik!

18. perc Cupic újabb zseniális passza után ziccerezik Dibirov, majd Bombac emel zseniálisan Radivojevics elé, bent van ez is. 10–10

17. perc Alakul, Bodó villanásával 9–9.

A kétszeres BL-győztes együttes szerdán indult el, ám Vujin nem jelent meg, így a csapat nélküle kelt útra. A portál szerint a Vardar-játékosok meglepődtek a 2012-ben Európa-bajnoki ezüstérmet szerző kézilabdázó tettén, s úgy érzik, Vujin az idény fontos pillanatában hagyta cserben a csapatot. Vujin tavaly nyáron a Sporting CP-től igazolt a Vardarhoz, amelynek színeiben a BL mostani kiírásában összesen 16 gólt dobott.

Marko Vujin, az északmacedón Vardar Szkopje szerb kézilabdázója nem tartott a csapattal Magyarországra. A 36 éves jobbátlövő megjelent a Vardar keddi edzésén, ám csak azért, hogy elköszönjön a társaitól. Állítólag a korábbi Veszprém-játékos nem örül, hogy múlt vasárnap nem játszott a Szeged elleni hazai BL-meccsen, amelyen a Vardar két góllal kikapott.

16. perc
Gaber egyedül marad, de előtte Joticsot is hagyták lőni a védők.

15. perc Jotics átlövése remek, majd eladott labda itt, Kasparektől.

14. perc Bombac sokat reklamál, de most kap egy hetest, Radivojevics a jobb alsóba dobja azt. Iksz.

13. perc Cupic a bal alsóba lő, vezet a Vardar! 6–7!

12. perc Szép átlövés Georgievszkitől, Kasparek elrontja, belemenés után hetes.

Jonas Källman négy találatra van a házi BL-góllistát vezető Balogh Zsolttól, míg Bogdan Radivojevics egy gólra, hogy csatlakozzon a százasok klubjához. A házi BL-góllista élcsoportja: 1. Balogh Zsolt 324, 2. Jonas Källman 320, 3. Dean Bombac 273, 4. Bánhidi Bence 262, 5. Frantisek Sulc 205, 6. Krivokapics Milorad 200, 7. Bodó Richárd 184, 8. Ilyés Ferenc 161, 9. Mario Sostaric 159, 10. Bajusz Sándor 155írja a pickhandball.hu.

10. perc Szevaljevics gyönyörű cunderezésével 5–5! Mackovsek bombája a kapufán csattan, de elkapkodják a kontrát, Källmann köszöni szépen, a 320. BL-találata a Szeged színeiben.

9. perc Cupic passzát beállóból bedobja Sztoilov, Kasparek aztán ellépi a magyar akciót.

8. perc Bodó átkarolja Sztoilovot, két perc. Jogos.

8. perc Sztoilov megvillan, Cupic passzol azonnal, Jotics zicceresésére Kasparek egyéni betöréssel válaszol, a lökésért járt volna két perc... 5–3!

6. perc Vardar-gól szélről, Dibirov. Kasparek válaszol rá szép kis betörés után, a hatos vonal elől, ballal a jobb alsóba.

5. perc Gabert lökik beállóban, hetes ez is. Radivojevics nem cifrázza. 3–1

4. perc Bombacnak két perc, Cupic meg értékesíti a hetes.

4. perc
Rossz játékvezetői döntés. Källmannak sárga lap, reklamálásért, reklamálni ment Bombac is, akkor ment neki a szélső, aki a vonalat érintette.

3. perc Bodó átlövése egy védőről kerül a jobb alsóba, passzív volt már, de 2–0!

2. perc Alilovic véd egy harmatos lövést.

1. perc Egy nagyon szép Radivijevics-góllal a jobb szélről, és nyitott hazai védekezéssel.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat kék-fekete mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A hátralevő találkozókra rányomhatja a bélyegét az európai szövetség döntése, mely szerint idén nem lesz kieső a csoportkörben, azaz nemcsak az első hat, hanem mind a 16 gárda továbbjut a kieséses szakaszba. Az EHF-től ellentétes információk jönnek, az is elképzelhető, hogy a határozat csak a női Bajnokok Ligájára vonatkozik.

Az orosz balátlövő, Dmitrij Zsitnyikov nem tartott a többiekkel Észak-Macedóniába, ahogy a horvát jobbátlövő Luka Stepancic sem. Utóbbira Achilles-ín-sérülés miatt hosszú ideig nem számíthat Juan Carlos Pastor.

„A Porto elleni győzelem önbizalmat adott, talán egy kicsit megnyugodtunk – mondta Bánhidi, aki 32 góljával a legeredményesebb szegedi a Bajnokok Ligája jelenlegi idényében. – Sokan vagyunk, forgatni kell a csapatot, előbb-utóbb mindenki lehetőséget kap a bizonyításra. Bárki lépjen pályára, maximálisan oda kell tennie magát.”

Idegenben nyert a Szeged, idehaza sem lehet gond akkor a győzelemmel.

A Vardarnál nemcsak a sorozatterhelés jelent gondot (kevesebb mint egy hónap alatt kilenc meccs a Bajnokok Ligájában), hanem a visszatérő anyagi problémák is. A gol.mk portál arról cikkezett, hogy a névváltoztatás nem hozta meg az eredményt, a régi-új tulajdonos Mihajlo Mihajlovszki hiába ne-
vezte át az egyesületet a nyáron Vardar 1961-re, a tartozások nem szűntek meg. A hiány már legalább 350 ezer euróra (125.5 millió forintra) rúg, jelenlegi és exjátékosok, edzők és alkalmazottak állnak sorba a pénzükért. Persze ettől még nem kevésbé veszélyes ellenfél, hasonló előzmények után nyert BL-t 2017-ben, majd 2019-ben is.

A Porto ellen századik Bajnokok Ligája-győzelmét arató Szeged MEGSZAKÍTANÁ ROSSZ SOROZATÁT
a Vardar vendégeként. Érdemes óvatosan kezelni a Vardar és a Szeged párharcát, ugyanis kis túlzással nincs még egy olyan párosítás a Bajnokok Ligájában, amelyet ennyiszer halasztottak volna el az elmúlt egy évben. Már a tavalyi kiírás egyik nyolcaddöntőjét is e két csapat vívta volna márciusban, amikor a koronavírus-járvány miatt egy időre berekesztették az európai versenysorozatokat, majd később törölték őket – köztük a BL-t is. A futó idényben október 1-jén találkozott volna ismét a két együttes, ám a szegediek éppen hatósági karanténban voltak, így elnapolták a mérkőzést. A decemberi újrajátszás is a koronavírus miatt hiúsult meg – akkor a macedónoknál ütötte fel a fejét a vírus.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–VARDAR MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!