„Rég tudta egy kézilabda-válogatott két hétig tűzben tartani az országot” – Juhász István az Eb-bronzról

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2025.01.07. 18:13
Juhász István (Fotó: Kovács Péter)
Juhász István, a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) sportszakmai igazgatója volt a Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége. A nemrég sikeresen véget ért női kézilabda Eb-ről, a hétvégi FTC–Győr rangadóról és a közelgő férfi kézilabda-világbajnokságról is kérdezte Németh Kornél.

„Nagyon rég tudta egy kézilabda-válogatott két hétig tűzben tartani az országot, és ezek az eredmények odaszögezték a tévé elé a szurkolókat, akik ugye a helyszínen is követhették az eseményeket – mondta Juhász István a női kézicsapatunk Eb-bronzérme kapcsán. – Óriási siker volt, de itt nem állunk meg, már elkezdődött a következő időszak tervezése. Ez az eredmény megerősít bennünket abban, hogy azok a szakmai programok, amikben hittünk, azoknak előbb-utóbb meglesz a foganatja. A sport is ilyen, a befektetett munkának idő kell, hogy beérjen, ráadásul az utánpótlás és a felnőtt közötti átmenetet nehéz gyorsítani.”

A Ferencváros 23–18-as győzelmével zárult hétvégi FTC–Győr női NB I-es rangadóval kapcsolatban felmerült, hogy inkább a külföldi játékosok voltak a főszereplők.

„Az lenne a legideálisabb, mint ami a 70-es, 80-as és még a 90-es években is volt, hogy szinte száz százalékban magyar játékosokkal fel tudtuk venni a versenyt klubszinten is. Megváltozott a világ, megváltoztak a sportgazdasági folyamatok, a tulajdonviszonyok. (...) Ha nem tudjuk megtalálni a középpontot, mindegyik szegmens sérülni fog. Ha nincs komoly bajnokságunk, ha nincsenek olyan minőségi játékosaink a magyar élvonalban, akiken a fiatalok fel tudnak nőni, és edzésen, valamint a mérkőzéseken nincsenek erős ellenfelek, akik ellen a tudásukról számot tudnak adni, akkor a válogatottba sem tudják átvinni a teljesítményüket” – nyilatkozta az MKSZ sportszakmai igazgatója.

A január 14-én kezdődő férfi kézi-vb-ről is beszélt Juhász: „Míg a lányoknál benne vagyunk abban a nyolc csapatban, amelyek bármikor ott lehetnek a legjobb négyben, addig a fiúknál 12-13 válogatott kerülhet oda bármikor a végjátékba. Tehát szélesebb az a mezőny, amely komoly játékerőt képvisel. Férficsapatunknak kicsit csalódottabban jött haza az olimpiáról a 10. hellyel, így a vébén biztosan kettőzött erővel szeretnének bizonyítani a srácok.”

A teljes beszélgetés

 

Legfrissebb hírek

Szalai Kristóf: Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy legyőztük a svédeket

Röplabda
3 órája

Mészáros Zalán a paksiakkal elért hatoslottó-nyereményről is beszélt a Nemzeti Sportrádiónak

Kosárlabda
4 órája

Kapus mellett átlövő is érkezhet a Löwenből a Veszprémbe

Kézilabda
9 órája

A szerbiai klub felbontotta a horvát kapus szerződését, mert részt vett a zágrábi koncerten

Kézilabda
9 órája

A Szeged korábbi játékosával erősített a Tatabánya – hivatalos

Kézilabda
Tegnap, 16:31

Schmidt Ádám: Mindig keressük a megoldásokat a hozzánk eljutott problémákra

Egyéb egyéni
Tegnap, 12:10

Vácra adta kölcsön junior Európa-bajnok kapusát a Ferencváros

Kézilabda
Tegnap, 12:07

Női kézilabda: a Nemzeti Sportrádió szakértője lett a Békéscsaba vezetőedzője

Kézilabda
2025.07.05. 16:32
Ezek is érdekelhetik