„Két jó és felkészült csapat játszott egymás ellen, hatvan percig kiélezett csata volt, sok fordulattal, ezekre próbáltunk mindig reagálni. Ezen a napon szerintem jobban akartunk meccs közben, jobban akartuk ezt az érmet, jobban küzdöttünk. Biztos vagyok benne, hogy ennek köszönhető a győzelmünk – fogalmazott a kapitány. – Ha akarsz, küzdesz és csinálod, akkor a befektetett munka mellé a szerencse is melléd pártol. Nagyon »darabos« volt a meccs, mindkét oldalról. Az első félidőben kétszer is majdnem megszereztük a labdát a kipattanóból, de Pauletta Foppa fejezte be végül góllal a támadást. De ezek a dolgok később mindig kiegyenlítődnek a mérkőzésen belül, hogy kifelé vagy befelé pattan a labda, nálunk is volt ilyen szituáció. Nagyon hosszú ideig nem szerepeltünk a világversenyek végjátékban, most sikerült. Rendkívül büszke vagyok a csapatomra, hogy végig küzdött. Nem minden sikerült a játékban, de a szívünk és az eszünk is a helyén volt, a kritikus szituációkban mindig akadt, aki jól döntött.”
A torna egy korábbi szakaszában arról beszélgettünk a szövetségi kapitánnyal, hogy már több mint három évtizede hazánkban él és dolgozik, magyar állampolgársággal is rendelkezik, ezzel kapcsolatban elmondta, úgy érzi, tartozik Magyarországnak, amiért „befogadta” őt 22 éves korában, amikor még nem volt kész játékos. Nagyon sokat tanult, jó edzői voltak és vallja, semmi sincs ingyen az életben, amit kapsz, azt vissza kell adnod, ebből a szempontból nézve valamennyit azért sikerült visszaadnia ezen az Eb-n.
„Még mindig tartozok – vallotta be Golovin, amikor az éremszerzés után újra felhoztuk neki ezt a témát. – Vannak még terveim, remélem, a csapat is így gondolja. Valamennyit biztosan visszaadtam, igen, de még nagyobb álmaim vannak, nemcsak nekem, hanem a lányoknak. De nyilván nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, örüljünk most ennek a pillanatnak, emlékezzünk erre a győzelemere és az éremszerzésre.”
NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
A 3. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 25–24 (13–12)
Bécs, Wiener Stadthalle, 8775 néző. Vezette: A. Covalciuc, I. Covalciuc (moldovaiak)
MAGYARORSZÁG: SZEMEREY – GYŐRI-LUKÁCS 5, KLUJBER 9 (5), Papp N., Füzi-Tóvizi, Vámos P., Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Janurik (kapus), KUCZORA 5, Márton G. 1, Bordás, Simon P. 1, Csíkos 2. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
FRANCIAORSZÁG: GLAUSER – Granier 3, Flippes 2, Zaadi 4 (1), FOPPA 4, NZE MINKO 4, Valentini 3. Csere: Sako, Andre (kapusok), Horacek, Coatanea, O. Kanor 1, Dupuis, Ondono, Grandveau 1, Bouktit 2 (2). Szövetségi kapitány: Sébastien Gardillou
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 11. p.: 3–5. 15. p.: 6–5. 25. p.: 10–7. 34. p.: 16–13. 41. p.: 16–16. 48. p.: 20–18. 52. p.: 21–22. 56. p.: 23–23.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Sébastien Gardillou: – A küzdőszellemben volt a legnagyobb különbség a két csapat között ezen a napon. Keményen dolgoztunk végig, de nem járt érte érem. Büszke vagyok a játékosaimra, mert végig azt csinálták, amit megbeszéltünk, szoros csata volt, végül csak egy góllal győzött a magyar csapat, ilyen a sport.
A DÖNTŐBEN
Dánia–Norvégia 23–31
AZ EB VÉGEREDMÉNYE
1. Norvégia Maren Aardahl, Ingvild Bakkerud, Kari Bratsett Dale, Kristine Breistöl, Camilia Herrem, Emilie Hovden, Ane Cecilie Högseth, Katrine Lunde, Anniken Obaidli, Eli Marie Raasok, Henny Reistad, Marit Rösberg Jacobsen, Live Rushfeldt Deila, Thale Rushfeldt Deila, Stine Skogrand, Sanna Solberg-Isaksen, Silje Solberg-Oesthassel. Szövetségi kapitány: Thórir Hergeirsson)
2. Dánia
3. MAGYARORSZÁG (Bordás Réka, Böde-Bíró Blanka, Csíkos Luca, Faluvégi Dorottya, Füzi-Tóvizi Petra, Győri-Lukács Viktória, Janurik Kinga, Juhász Gréta, Kácsor Gréta, Klujber Katrin, Kuczora Csenge, Márton Gréta, Papp Nikoletta, Pásztor Noémi, Petrus Mirtill, Simon Petra, Szemerey Zsófi, Szöllősi-Schatzl Nadine, Tóth Nikolett, Vámos Petra. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir)
4. Franciaország
5. Svédország
6. Hollandia
7. Németország
8. Montenegró
9. Lengyelország
10. Szlovénia
11. Románia
12. Svájc
13. Spanyolország
14. Ausztria
15. Csehország
16. Izland
17. Feröer
18. Észak-Macedónia
19. Horvátország
20. Törökország
21. Szerbia
22. Portugália
23. Ukrajna
24. Szlovákia
AZ ÁLOMCSAPAT
Kapus: Anna Kristensen (Dánia)
Jobbszélső: GYŐRI-LUKÁCS VIKTÓRIA
Jobbátlövő: KLUJBER KATRIN
Irányító: Henny Reistad (Norvégia)
Beálló: Tatjana Brnovics (Montenegró)
Balátlövő: Tjasa Stanko (Szlovénia)
Balszélső: Emma Friis (Dánia)
Legjobb védekező játékos: Pauletta Foppa (Franciaország)
Legjobb fiatal játékos: SIMON PETRA
A legértékesebb játékos (MVP): Anna Kristensen (Dánia)
Gólkirálynő: KLUJBER KATRIN – 60 góllal