Férfi kézilabda NB I: Egerben is győzött a címvédő Veszprém

2024.10.06. 19:55
Fotó: handballveszprem.hu, archív
A Veszprém HC 39–25-re győzött a QHB-Eger vendégeként a férfi kézilabda NB I 4. fordulójának vasárnapi találkozóján.

A friss klubvilágbajnok Veszprém a szünetben tíz góllal vezetett Egerben, a második félidőben pedig tovább növelte előnyét – és végül 14 gólos különbséggel nyerte meg a találkozót. A vendégeknél Bjarki Már Elísson nyolc találattal zárta a találkozót – ebből hármat lőtt hetesből –, míg Szergej Koszorotov hat gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
QHB-Eger–Veszprém HC 25–39 (10–20)
EGER: Ágoston – Tóth K. 3, MARACSKÓ 4, Kiss G., Zennadi 1, Tóvizi T. 2, Arszenics 4 (2). Csere: Marczika (kapus), SZÖLLŐSI O. 4, Czabula, Lezák 2, Jadegari 4, Molnár-Nagy M., Száva 1, Bőti. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: JENSEN – Végh B. 4, Sandell 3, KOSZOROTOV 6, Pesmalbek 4, Casado 1, ELÍSSON 8 (3). Csere: Grahovac 3, Descat 1 (1), Ligetvári 3, Remili 2, Hoffmann 2, Janowszky 2. Edző: Xavier Pasual
Eger, 875 néző. V: Bócz, Wiedemann. Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 12. p.: 5–4. 18. p.: 6–9. 24. p.: 7–16. 36. p.: 11–24. 42. p.: 14–31. 48. p.: 15–34. 54. p.: 20–36. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill 5/4
Tóth Edmond: – Az elején igyekeztünk kihasználni, hogy a vendégek fáradtabban mozognak, de akkora a különbség a két csapat között, hogy ez csak a legkevésbé sikerült. Küzdöttünk minden egyes labdáért, próbáltuk kihozni magunkból a maximumot, de ez sem igazán sikerült. Ilyen ellenféllel szemben nagyon nehéz érvényesülni.
Xavi Pascual: – Mindig jó érzés olyan csarnokban pályára lépni, ahol telt ház előtt játszhatunk. A gyengébb kezdést követően átlendültünk, védekezésben sikerült labdákat szerezni, amiből jöttek a gyors gólok és már a szünetre nagyobb előnyt szereztünk. Büszke vagyok a fiatalokra is, akik a segítségünkre voltak.