Máris itt a női kézilabdaidény meglepetése? Hattal nyert az újonc Esztergom Debrecenben

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.14. 19:49
Az újonc Esztergom a DVSC otthonában is nyert (Fotó: dvsckezilabda.hu)
A női kézilabda NB I 2. fordulójában az újonc Esztergom váratlanul simán hat góllal nyert a DVSC vendégeként. A Budaörs, a Vác és a Kisvárda is hazai pályán nyert.

Az Esztergom az ötödik percben szerezte meg a vezetést, és innen már nem is volt visszaút. Elek Gábor csapata már a félidőre ötgólos előnyt dolgozott ki, a hazaiak pedig a második játékrészben sem tudtak közelebb kerülni. A vendégek hőse Faragó Lea volt, aki 19 lövésből 13 gólt szerzett. Kovács Anett, Kisfaludy Anett és Ballai Borbála egyaránt négy góllal járult hozzá a sikerhez, míg Herczeg Lili tíz védést mutatott be. Az előző évben BL-csoportkörös DVSC legeredményesebbje az ötgólos Töpfner Alexandra volt.

A Budaörs házigazdaként két góllal legyőzte az Alba Fehérvár csapatát. Az olimpikon Debreczeni-Klivinyi Kinga hat találattal, Vártok Ramóna tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Szabó-Májer Krisztina ugyancsak hat góllal zárt. A Kisvárda ugyan öt góllal is vezetett az MTK ellen, a budapestiek fokozatosan kapaszkodtak, de az egyenlítés már nem sikerült. Kalaus Larissa nyolc lövésből hétszer volt eredményes a hazaiaknál, míg Mátéfi Dalma 14 védést is bemutatott.

Komoly áldozatokkal járt a Vác Vasas elleni győzelme. A váci Kovalcsik Jázmin az első félidőben megsérült, a hírek szerint nem szalag-, hanem porcsérülést szenvedett, hétfőn lesz egy MRI-vizsgálat, várhatóan rövidebb kihagyás vár rá. A váci Kovács Anikó elülső keresztszalag szakadást szenvedett a keddi edzésen, a jövő héten műtik, így számára véget ért az idény.

KÉZILABDA
NŐI NB I
2. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–MOL ESZTERGOM 28–34 (13–18)
 Debrecen, 1000 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
DVSC: Gabriel – Grosch 1, Sercien-Ugolin 2, Füzi-Tóvizi 3, Thorleifsdóttir 4, Tóth Nikolett, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), Szabó Nina 4 (1), Vámos M. 2, Jovovics 4, Haggerty 1, Töpfner 5 (2), Hornyák D., Dramac 2, Juhász Kata. Edző: Szilágyi Zoltán
ESZTERGOM: HERCZEG L. – KOVÁCS ANETT 4, BALLAI B. 4, Szucsánszki 1, KISFALUDY 4, FARAGÓ LEA 13 (3), HAJTAI 3.  Csere: Tóth Nikolett (kapus), Majoros 1, Horváth F. 1, Nick, Kármán 2, Teplán 1.  Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 15. p.: 5–10. 19. p.: 10–12. 35. p.: 16–20. 41. p.: 20–23. 49. p.: 22–29
Kiállítások: 8, ill., 12 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán: – Teljesen megérdemelten nyert a fiatal Esztergom, amely sokkal érettebben kézilabdázott. Nagyon csalódott vagyok. Nem lehet így elkezdeni egy meccset. Nem volt egyetlen olyan egyéni teljesítmény sem, amire támaszkodhattunk volna. Belekerültünk egy negatív spirálba és bármit változtattunk, semmi nem működött.
Elek Gábor: – Nagyon büszke vagyok, örülök a győzelemnek, mert rengeteget dolgoztunk érte. Ezzel együtt gyorsan el kell felejtenünk ezt a mérkőzést nekünk is és a hazaiaknak is. Ettől nem lettünk jobb csapat, ugyanilyen alázattal kell tovább dolgoznunk. Persze voltak kiváló egyéni teljesítmények, ami mellett nem szabad elmenni szó nélkül.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MTK BUDAPEST 29–28 (16–12)
Kisvárda, 450 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – GÉM 3, Karnik Sz. 2, L. KALAUS 7 (3), Szabó Lili 2, E. Novak 2, Mérai 1. Csere: Leskóczi (kapus), GYIMESI 1, KOVALCSIK B. 3, Brajovics, KARÉ 4, Bucsi 3, Ajano, Csáki L. 1. Edző: Józsa Krisztián
MTK: Kubina – Bató 4 (4), Dakos 3, Lapos 1, Hadnagy, POCZETNYIK L. 5, Fekete B. 1. Csere: Christe, Szőke (kapusok), ANDRÓCZKI 3, Kekezovics 4, Tóth M., FERENCZY F. 4, Bujdosó-Gerháth 1, Tóth A., Dávid-Azari 2. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 10. p.: 6–2. 14. p.: 8–2. 19. p.: 8–6. 26. p.: 13–8. 35. p.: 17–16. 43. p.: 18–18. 51. p.: 23–23. 59. p.: 29–28.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Józsa Krisztián: – Jól kezdtünk, de nem volt reális az elején kialakult különbség, mert nem vagyunk ennyivel jobbak az MTK-nál. A hatgólos vezetés kicsit meg is nyugtatott bennünket. A második félidőben rengeteg hibával játszott mindkét csapat, a végén nekünk volt szerencsénk.
Vágó Attila: – Senki ellen sem lehet így kezdeni az élvonalban. A csapat erejét, harcosságát mutatja, hogy nemcsak visszajöttünk a meccsbe, hanem még a vezetést is átvettük. Sajnos a végjátékban többet hibáztunk.

MOYRA-BUDAÖRS HB–ALBA FEHÉRVÁR KC 24–22 (12–10)
 Budaörs, 870 néző. Vezette: Andorka M., Hucker.
BUDAÖRS: Vártok R. – Sztankovics K., SCHNEIDER 5 (2), Marincsák, Bardi, UHRIN 5, Szöllősi-Schatzl 3.  Csere: Mistina K. (kapus), DEBRECZENI-KLIVINYI 6, VÁRTOK T. 5, Hudák, Lengyel E., Farkas Júlia. Edző: Buday Dániel
FEHÉRVÁR: Hadfi – SZABÓ-MÁJER 6 (1), Trawczynska 2, SZMBATIAN 4 (2), Kocsis B., Utasi 2, TAKÓ 3.  Csere: Aalla (kapus), Szabó Kitti 2 (1), Moreno 1, Sulyok, Tolnai, Kövér 2, Szemes. Edző: Szuzana Lazovics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 12. p.: 5–3. 20. p.: 9–5. 28. p.: 11–10. 36. p.: 14–11. 44. p.: 16–16. 50. p.: 20–17. 57. p.: 22–21.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 8/4
Buday Dániel: – Ez volt az első mérkőzés, amelyen reális pontszerzési esélyünk volt. Helyenként érződött a támadójátékunkon a Fradi elleni múlt heti vereség, de megbízhatóan védekeztünk, jó kapusteljesítménnyel. Van mit kijavítani, ám szinte végig vezettünk, megérdemeltük a győzelmet.
 Szuzana Lazovics: – Támadásban nem mindig sikerült betartani, amit előzetesen megbeszéltünk, rengeteg ziccert rontottunk, az első félidőben pedig csak négy lövést hárítottak kapusaink – mindez nem volt elég a győzelemhez.

VÁC–VASAS SC 25–22 (14–8)
Vác, 550 néző. Vezette: Bátori, Szécsi.
VÁC: Bukovszky – MIKLÓS K. 3, CSÍKOS 5, VARGA EMŐKE 3, Juhász Gréta 2, CSERNYÁNSZKI 4, WALD 6 (1).  Csere: Csizmadia F. (kapus), Afentaler, Kovalcsik J. 1, Kurucz A., Hajdu Gy. 1.  Edző: Herbert Gábor
VASAS: Zsigmond P. – Mihály P., Boldizsár 1, Farkas Johanna 1, DOMBI K. 5, Szilovics 1, Oláh K. 2 (1).  Csere: Balog J. (kapus), NAGY N. 7 (4), Juhász F. 2, DOMONKOS D. 3, Fodor N., Mile, Varjas. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása.  6. perc: 2–3. 12. p.: 4–3. 19. p.: 9–5. 23. p.: 10–7. 28. p.: 12–8. 36. p.: 16–9. 42. p.: 16–14. 48. p.: 22–17. 53. p.: 23–19. 57. p.: 25–21.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 8/5
Herbert Gábor: – Kovács Anikó súlyos térdsérülése miatt szörnyű volt a hetünk és cipeltük magunkkal a múlt heti fehérvári vereséget is. A mérkőzés előtt bizonytalanságot éreztem a csapatomon. Nem kézilabdáztunk jól, de keményen harcoltunk, fantasztikusan küzdő Vasast sikerült legyőznünk.
Konkoly Csaba: – Nagyon jó kézilabdát játszva végig őrizte előnyét a Vác. A küzdőszellemmel, az akarattal és a támadásszervezéssel abszolút elégedett lehetek, annak ellenére, hogy csak huszonkét gólt lőttünk.