Férfi kézi NB I: a Győr fölényes győzelmet aratott Egerben

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.13. 20:17
Richard Csicsics R PhotoworksMásodik meccsén is nyert a Győr (Fotó: gyorietouni.hu)
A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában az újonc ETO University HT 35–26-ra nyert az Eger otthonában, míg a Tatabánya hazai pályán múlta felül a NEKA-t.

Az első félidőben szinte fej fej mellett haladt a házigazda Eger és az újon Győr. Az egygólos vendégelőny folyamatosan nőtt a második játékrészben, a Győr könnyedén, 35–26-ra nyert. A vendégeknél a 70-szeres válogatott Balogh Zsolt mind a tíz lövését gólra váltotta, és Milos Bozovics sem hibázott, ő hétszer volt eredményes. A győriek az első fordulóban otthon nyertek a Budakalász ellen 31–30-ra, úgy, hogy 30–24-re még a vendégek vezettek.

A Tatabánya hazai pályán simán nyert a NEKA ellen. Mateo Maras és Ignacio Plaza Jimenez hét-hét, Sadou N'Tanzi hat góllal, az olimpikon Bartucz László 19 védéssel járult hozzá a sikerhez. A vendégeknél Mikler Krisztiánnak tíz védése volt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
2. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–NEKA 39–33 (23–15)
Tatabánya, 1976 néző. V: Fekete T., Hajdu T.
TATABÁNYA:  BARTUCZ – Rodríguez P. 1, MARAS 7, N'TANZI 6, Topic 1, Dissinger, KRAKOVSZKI B. 4. Csere: Radvánszki (kapus), Havran 2, ENOMOTO 5 (2), PLAZA 7, Przytula 4, Golubovics, Lemos 2, Eklemovic M. Edző: Cristian Ugalde
NEKA: Podoba – Szücs B. 3, Kathi 3, TÓTH L. 5 (1), Bugyáki 1, KOVÁCS T. 5, MOLNÁR R. 5 (3). Csere: Mikler K. (kapus), Temesvári, Ludmán 2, Bali 1, Pintér B. 2, Tárnoki 2, Csanálosi 2, Gazsó 2, Zakor. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–4. 8. p.: 8–4. 16. p.: 13–10. 20. p.: 19–10. 27. p.: 21–14. 34.p.: 26–16. 38. p.: 26–20. 42. p.: 28–23. 48. p.: 32–23. 53. p.: 36–27. 57. p.: 36–31. Kiállítások: 10, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Cristian Ugalde: – Összességében jó mérkőzést játszottunk. A védekezésünkbe az első és a második félidőben is csúsztak hibák, ezek kijavításáért rengeteget kell még dolgoznunk a jövőben.
Sótonyi László: – A hazaiak az elején erődemonstrációt tartottak, ami meghatározta a mérkőzés képét. A második félidő miatt viszont büszke vagyok a csapatra, volt tartásunk, így szépen visszajöttünk a meccsbe.

EGER–ETO UNIVERSITY HANBALL TEAM 26–35 (15–16)
 Eger, 875 néző. V: Nagy F., Túróczy
EGER: Ágoston – Lezák, Sarak 3, Kiss G., ZENNADI 6, Jadegari 1, Arszenics 2. Csere: Marczika (kapus), Bőti 1, Szöllősi O. 2, Tóvizi 3, Maracskó 2, SZÁVA 5, Czabula 1 (1), Tóth K. Edző: Tóth Edmond
GYŐR: Pásztor Imre – Dörnyei 2, BALOGH ZS. 10 (6), Bombac 3, VILOVSZKI 2, BOZSOVICS 7, Hári 2. Csere: Bősz (kapus), Dely M. 2, Pieczonka, Vajda H. 3, Koncz, Fazekas M., Lang 1, Gerdán, Laurinyecz 3. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 12. p.: 6–7. 18. p.: 7–10. 24. p.: 12–13. 36. p.: 17–20. 42. p.: 19–24. 48. p.: 22–29. 54. p.: 23–32. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/6
Tóth Edmond: – Nagyon szégyellem magam, ilyen nagy különbségű vereséget emberemlékezet óta nem szenvedtünk el hazai pályán. Az első félidőben kiegyenlített küzdelem zajlott, de a másodikban már nem tudtunk reagálni a vendégek lépéseire. Talán az új játékosok még nem érzik át, hogy ezen a pályán sokkal inkább „meg kell halni" a sikerért. Mindegy, hogyan játszik az ellenfél, ennél jóval több kell tőlünk.
Kilvinger Bálint: – A második félidőben sikerült olyan előnyt kialakítani, ami nyugalmat adott. A beálló körüli védekezést jól megoldottuk, ennek fontos szerepe volt a győzelemben. Nagyon nehéz pályán sikerült nyerni, joggal lehetünk büszkék.