Videó: Sandra Toft ezzel a védéssel juttatta be a döntőbe a Győrt

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.06.01. 17:11
Sandra Toft bravúros játékkal segítette győzelemre a Győrt (Fotó: Török Attila)
Mint ismert, a Győri Audi ETO 24–23-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesi négyes döntőjének első elődöntőjében. A dánok egy labdaszerzést követően támadhattak az egyenlítésért, azonban Sandra Toft bravúrjának köszönhetően a győriek megőrizték előnyüket, ami döntőt ért.

Az utolsó percben Kari Brattset góljával 24–22-re vezetett a Győr. Az Esbjerg időt kért, majd a szünet után Sanna Solberg egygólosra csökkentette a magyar csapat előnyét. A Győr jöhetett 17 másodperccel a vége előtt. A dánok labdát szereztek, Solberg ziccerben vihette kapura a labdát, azonban Sandra Toft az utolsó másodpercben hárított, ezzel döntőbe került a Győr. A 34 éves kapus az egész mérkőzésen parádésan védett, a kapujára tartó 33 kísérletből 13-at is hárított.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ, BUDAPEST (MVM DOME)
ELŐDÖNTŐ
TEAM ESBJERG (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–24 (9–13)
Budapest, MVM Dome, 13 300 néző. Vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
ESBJERG: A. Kristensen – Petersen 3, N. Mörk 6 (5), M. MÖLLER 4, Iversen, REISTAD 5, SOLBERG-ISAKSEN 4. Csere: Milling (kapus), Breistöl, Nielsen, Heindahl, Rushfeldt Deila 1. Edző: Jesper Jensen
GYŐR: SANDRA TOFT – S. Oftedal 3, V. Kristiansen 1 (1), BRATTSET 3, Haugsted, NZE MINKO 6, Fodor Cs. Csere: Duijndam, Solberg-Östhassel (kapusok), Gros 3 (1), Győri-Lukács 2, SZÖLLŐSI-SCHATZL 4, De Paula 1, Rju Un Hi 1, Blohm. Edző: Per Johansson
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 6. p.: 5–2. 13. p.: 5–7. 23. p.: 8–7. 29. p.: 8–12. 39. p.: 12–18. 45. p.: 16–20. 49. p.: 19–21. 55. p.: 21–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Jesper Jensen: – Kiélezett és magas színvonalú mérkőzés volt, jól kézilabdáztunk. Ettől függetlenül több helyzetet is kihagytunk, Sandra Toft nagyszerű napot fogott ki, aminek dán szövetségi kapitányként nyilván örülnék, de most esbjergi edzőként természetesen nem. Mindent megpróbáltunk, de nem éltünk a kínálkozó esélyeinkkel.