A Veszprém simán legyőzte a Szegedet, és megnyerte az alapszakaszt

2024.04.19. 19:54
Fotó: Dömötör Csaba
Hazai pályán a címvédő és éllovas Veszprém férfi kézilabdacsapata nagyon simán, 36–27-re nyert a rivális Szeged ellen a bajnoki visszavágón, így minden esélye megvan arra, hogy hibátlanul zárja az alapszakaszt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED 36–27 (16–10)
Veszprém, 4680 néző. V: Altmár, Horváth M.
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 3 (1), J. OMAR 5 (2), REMILI 4, Fabregas 3, el-Dera, Descat 3. Csere: JENSEN (kapus), Ligetvári 1, Casado 2, PESMALBEK 4, Sandell 2, Koszorotov 3, ELÍSSON 4, Végh B. 2. Edző: Momir Ilics
SZEGED: Nagy M. – SOSTARIC 4, Garciandia 4, Kalaras, Mackovsek 1, Jelinic 1, Bombac 2. Csere: Mikler R. (kapus), Martins 2, Gaber 3, STEPANCIC 4, Frimmel 2, Bodó 3, Szilágyi Benjámin 1. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 4–4. 18. p.: 8–5. 24. p.: 12–7. 30. p.: 16–10. 37. p.: 20–12. 43. p.: 26–16. 50. p.: 29–20. 54. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Momir Ilics: – Ezzel a sikerrel biztosítottuk az első helyünket az alapszakaszban. Büszke vagyok a játékosaimra, hiszen ezúttal is jól teljesítettek a Szeged ellen. A tizenötödik perctől uraltuk a játékot, ezzel elégedett vagyok. Mostantól az Aalborg elleni Bajnokok Ligája-párharcra kell koncentrálnunk.
Kárpáti Krisztián: – Megérdemelten nyert a Veszprém, amely remek formában van. Igyekeztünk lassítani a játékot, hiszen az elmúlt két meccsen rengeteg lerohanásos gólt kaptunk. A félidő második felében sajnos elvesztettük a kontrollt, a második félidőben pedig nem tudtunk megújulni. Sajnos nem tudtuk az érzelmeinket kontrollálni, hideg fejjel gondolkodni, persze ez nem mindig könnyű feladat. Meg kell újulnunk a Magyar Kupa négyes döntőjére.

HÁROM KULCSJÁTÉKOSA NÉLKÜL érkezett az OTP Bank-Pick Szeged a Veszprém Arénába, a beálló Bánhidi Bence, a balátlövő Szita Zoltán és a kapus Emil Kheri Imsgard sem lépett pályára. A vendégkapuban Nagy Martin kezdett, támadásban pedig hét a hat elleni játékkal próbálta meglepni az Építőket a látogató, ami nem igazán jött be, mert a hazaiak három perc alatt három góllal szaladtak el, gyors egymásutánban Jahja Omar, Ludovic Fabregas és Hugo Descat is gólt szerzett, amire csak egyetlen válasz érkezett Dean Bombactól.

Aztán a tizedik perc kezdetén már 4–4 állt az eredményjelzőn, a vendégek átmenetileg felzárkóztak, Gleb Kalaras lépett ki a védőfalból Nedim Remilire, aki az első negyedórát egy rossz kísérlettel, egy sárga lappal és egy kétperces kiállítással hozta le. Ahhoz képest, hogy a mérkőzésnek igazi tétje nem volt, egyik védelem sem finomkodott a másikkal, a feszültséget érezni lehetett, az egyik szegedi támadásnál egy labdaszerzést követően a falból kirobbanó Fabregas úgy sodorta el Bombacot, mintha legalábbis az alapszakasz-győzelemért játszanának, tíz perccel később pedig Mario Sostaric rántotta le Agustín Casadót a középkezdésnél, amiért kétperces kiállítást kapott.

Mivel az ezt követő egy percben előbb Bombacot, majd egy videózás után a tovább reklamáló Bodó Richárdot is kiszórták, olyan történt, amire ritkán van példa kézilabdapályán: majdnem fél percig hármas emberelőnyben játszott az egyik csapat, jelen esetben a Veszprém. Más kérdés, hogy az említett fél perc egyetlen gólját a szegedi Luka Stepancic szerezte, a hazaiak viszont így is megnyugtató, 16–10-es előnnyel mentek a szünetre, ami tükrözte a két gárda közti különbséget.

A második játékrészben az összecsapás már elvesztette rangadó jellegét, csak az volt a kérdés, Momir Ilics együttese mikor vezet majd tíz góllal, amire a játékrész 13. percében került sor először. Bjarki Már Elísson találata után a hazai közönség nem habozott azonnal rászámolni a Szegedre, amely annyit tudott még tenni, hogy ennél távolabb nem engedte az ellenfelet. A mérkőzés vége 36–27 lett a Veszprémnek, amelyben a mindhárom kísérletét elszúró Jehja el-Derán kívül valamennyi mezőnyjátékos szerzett gólt, a húszéves, akadémiáról felhozott Végh Bálint például duplázott.

Az Építők simán megnyerte a rivális elleni bajnoki visszavágót is, és minden esélye megvan arra, hogy hibátlanul zárja az NB I-es alapszakaszt, ezen kívül eldőlt, hogy hazai pályán kezdheti a Szeged elleni bajnoki döntőt, illetve az esetleges harmadik mérkőzést is otthon játszhatja.