Fazekas Gergő: Ha az kell, holnap odaadom a fél lábamat az olimpiáért

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2024.03.16. 21:54
Fazekas Gergő szerint a portugálok ellen sokkal élesebbnek kell lennie a magyar férfi kézilabda-válogatottnak, amely a tatabányai olimpiai selejtező második napján 29–25-ös vereséget szenvedett a norvégoktól.

„Nem lehet így kezdeni se az első, se a második félidőt. Hatvan percen keresztül rohantunk az eredmény után, szívünket, lelkünket kitettük a pályára, de ez ma nem volt elég. Fókuszáltabbnak kell lennünk, az első félidőben rengeteg helyzet kimaradt, amit a norvégok megbosszultak. A portugálok ellen élesebbnek kell lennünk,  ha helyzetünk akad, fejjel előre be kell vetődnünk, és be kell raknunk a hálóba a labdát” – mondta Fazekas Gergő, aki az NSO Tv-nek úgy fogalmazott, ha kell, a fél lábát odaadja az olimpiáért.

Videónkban arról is beszél, mennyire volt hatékony a nyitott védekezés, mennyire működött jól a kétirányítós játék, illetve mi kell a győzelemhez a portugálok ellen.

FÉRFI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
3. CSOPORT (TATABÁNYA)
NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 29–25 (16–13)
Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Nacsevszki, Nikolov (északmacedónok)
NORVÉGIA: BERGERUD – Björnsen 4, Reinkind 1, GRÖNDAHL 8 (1), Overby 2, Sagosen 2, BLONZ 7 (1). Csere: Saveras (kapus), O’ Sullivan 1, Lyse 2, Aga, Gullerud 2, Setterblom, Overjordet. Szövetségi kapitány: Jonas Wille
MAGYARORSZÁG: Mikler – Lékai 2 (1), Ancsin G. 2, Sipos A. 1, Bánhidi 2, Szita 1, Bóka 3. Csere: BARTUCZ (kapus), Imre B. 3 (2), Rosta M. 1, Fazekas G. 3, Ligetvári, Ilic Z. 2, Bodó 3, Rodriguez P. 1, Hanusz 1. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 11. p.: 7–3. 15. p.: 10–5. 18. p.: 11–8. 23. p.: 15–10. 33. p.: 19–13. 39. p.: 22–15. 47. p.: 22–19. 54. p.: 26–24
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/3
Jonas Wille: – Remek meccset játszottunk, elképesztő volt a hangulat a csarnokban, jó volt ezt átélni. Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel, mindkét félidőt remekül kezdtük és előnyt szereztünk, a félidők közepén azonban kicsit küzdenünk kellett, a magyar csapat ellen nem könnyű játszani, különösen védekezni, mert különböző típusú és stílusú játékosai vannak. Különösen tetszett a támadójátékunk, és boldog vagyok, hogy kijutottunk az olimpiára.