Férfi kézi NB I: megizzadt, de nyert a Veszprém a Tatabánya ellen

D. Á.D. Á.
2024.02.10. 19:05
Szoros meccsen őrizte meg veretlenségét a Veszprém (Fotó: archív)
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Telekom Veszprém 34–31-re legyőzte a Tatabányát, a Budakalász 33–27-es sikert aratott a Komló ellen. A Balatonfüred 22–21-re nyert a Dabas otthonában, a Csurgó 28–27-re múlta felül az Egert. A PLER-Budapest és a Gyöngyös meccsén nem született döntés, 29–29-cel ért véget a találkozó.

A Telekom Veszprém az első félidőben háromgólos előnyre tett szert, de a Tatabánya nem adta fel a meccset küzdelem nélkül –  a vendégek a második félidőben nem csupán egyenlítettek, de egy ponton a vezetést is átvették. Az éllovas a hajrában öt gólt lőtt, s közben csak egyet kapott, így végül 34–31-re megnyerte a mérkőzést.

A Veszprém továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a férfi kézilabda NB I tabelláját.

A jóval esélyesebb Budakalász hat góllal bizonyult jobbnak a kiesés elől menekülő Komlónál – 33–27-re győztek a hazaiak.

A Balatonfüred a Dabas, a Csurgó az Eger otthonában nyert szoros meccsen egy góllal. Nem bírt egymással a PLER Budapest és a Gyöngyös – a hazaiak a szünetben még három góllal jobbak voltak, de a lefújásnál 29–29-et mutatott az eredményjelző.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉMMOL TATABÁNYA KC 34–31 (14–11)
Veszprém, 3350 néző. V: Altmár, Horváth
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 2, J. Omar 3, FABREGAS 5, Ligetvári, EL-DERA 3, REMILI 8. Csere: Nagy Benedek (kapus), DESCAT 8 (2), Mahé 2 (1), Pesmalbek 2, A. Nilsson, Elísson, Vajlupau, Koszorotov 1. Edző: Momir Ilics
TATABÁNYA: Székely – RODRÍGUEZ P. 4, MARAS 6, Juhász Á. 2, TOPIC 4, Győri M. 1, Ugalde 1. Csere: Bartucz (kapus), DISSINGER 6, Vajda H. 3, Pergel, Vilovszki, Eklemovic 1, Enomoto 3. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 15. p.: 6–5. 20. p.: 9–9. 29. p.: 14–10. 33. p.: 15–14. 36. p.: 20–17. 38. p.: 20–20. 48. p.: 25–25. 52. p.: 27–28. 57. p.: 31–30
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/0
Momir Ilics: – Rettentő kemény meccs volt, kiváló ellenféllel szemben tudtunk nyerni. A Tatabánya remekül teljesített, erre számítottunk. Fontos, hogy fordítani tudtunk a hajrában, a csapat megmutatta karakterét és győztünk. Ahhoz, hogy elérjük céljainkat, az együttesnek hétről hétre meg kell mutatnia ezt az arcát.
Dragan Djukics: – Nagy élmény volt ebben a fantasztikus hangulatú arénában játszani. Mindkét csapat dicséretet érdemel. Magunkhoz képest a lehető legjobbat nyújtottuk, a hajrában az erősebb, jobb csapat nyert.

QHB-EGERCSURGÓI KK 27–28 (16–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: MARCZIKA – Lezák, NASTAJ 4, Tóth K. 2, ZENNADI 8, F. Silva 4 (2), Száva 3.Csere: Ágoston Á. (kapus), Tóvizi 1, Döme 2, Boros 1, Kavin, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: FÜSTÖS – ZAGAR 4, MARKEZ 6, Vasvári, Szeitl E., Herceg 2, Bazsó 4. Csere: Holló (kapus), GÁBOR M. 4, Papp T. 1, Mazurek, TUFEGDZSICS 7 (5). Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–8. 24. p.: 11–10. 36. p.: 18–17. 42. p.: 18–19. 48. p.: 21–22. 54. p.: 24–25
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Tóth Edmond: – Az első félidőben még könnyen alakítottuk ki a helyzeteket, ha ezeket jobban értékesítjük, nagyobb előnnyel vonulhattunk volna a szünetre. A fordulás után már nagyon meg kellett dolgozni minden egyes gólért, a Csurgó dominált, a hajrá pedig egyértelműen az övé volt.
Baranyai Norbert: – Nyolc nap alatt a harmadik tétmeccsen szerepeltünk, sokat utaztunk és sérülések, betegségek is nehezítik a dolgunkat. Az első félidőben látszott a fásultság, a szünet után azonban feljavultunk. Nagyon megdolgoztunk ezért a két pontért.

DABAS KCBALATONFÜREDI KSE 21–22 (12–10)
Dabas, 900 néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
DABAS: NAGY T. – HORVAT 4 (4), FEKETE B. 3, SZÖLLŐSI Sz. 3, Török 3, Zdolik 2, Laurinyecz. Csere: Pallag (kapus), Garajszki, Bálint B. 3, Bognár N., Dobrkovic, KOLLER 2, Szeverényi, Katona, Ács T. 1. Edző: Tomori Győző
BALATONFÜRED: BŐSZ – HORNYÁK P. 6 (6), NÉMETH B. 4, SZŰCS BENCE 2, Szretenovics, Kemény 1, Bóka. Csere: Andó (kapus), Kovács B., VARGA M. 6, Szmetán M. 1, Szöllősi B. 2, Sikosek, Dénes J., Kljun, Brandt. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–0. 17. p.: 6–3. 24. p.: 9–7. 35. p.: 14–11. 43.p.: 16–16. 56. p.: 20–21
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6
Tomori Győző: – Nagyon keményen küzdöttünk, és az első félidőben szinte mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk. Negyvenöt percig erőn felül játszottunk, ha ezt ki tudtuk volna még tolni néhány percig, sikerülhetett volna a pontszerzés.
György László: – Nagyon örülök, hogy a keddi mérkőzés után idegenben nagyon jó ellenféllel szemben tudtunk győzni. Harcosan játszottunk, kemény védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel.

PLER-BUDAPESTHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 2929 (14–17)
BUD Aréna, 750 néző. V: Nagy F., Turóczy
PLER: Takács Á. – Szkokán, Zobec 3, Groff 1, Javor 1, Simotics 3, ANDJELICS 9 (4).Csere: KRÁNITZ (kapus), Fodor M. 2, Bak 2, Farkas T., ZALAI 4, Szunajko F. 1, VÁRSZEGI 3, Chaouachi. Edző: Horváth Attila
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – Jaros 1, Ubornyák 4, POTISK 6, HEGEDŰS M. 5, BODOR 4, Varsandán M. 4 (2). Csere: Poboda (kapus), Jóga, Gráf, Schmid, Kovács G. 3, Lakosy 1, Pietruszko, Edwards. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–6. 19. p.: 8–10. 27. p.: 13–14. 36. p.: 19–20. 42. p.: 20–26. 52. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Horváth Attila: – A Gyöngyös szép eredménnyel, mi egy nagy veréssel jöttünk az előző fordulóból. Az első félidőben nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, de a második félidőre összeállt a játék, jó volt a kapusteljesítményünk. Nyerni szerettünk volna, de az egy ponttal is elégedett vagyok.
Bíró Balázs: – Az elején gyorsan elmentünk négy góllal, a második félidőben hat góllal is vezettünk, ha ott tudunk még egyet lépni, megnyertük volna a mérkőzést. Úgy érzem, hogy balkezes lövő hiányában beszűkült a játékunk. Ha valaki az év elején azt mondja, hogy ma estére három ponttal többünk lesz, elfogadtam volna, de ma már nem.

CYEB BUDAKALÁSZCARBONEX KOMLÓ 33–27 (18–16)
Budakalász, 220 néző. V: Kiu G., Kiu T.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 7, SINKOVITS 7, KISS B. 3, MIHALIN 5, Juric-Grgic 3 (1), Kovács D. 5. Csere: Bíró, Tóth M. (kapusok), Varga M. 2, Tyiskov 1, Dávid M., Raniszavljevics, Berényi, Szakács, Halász. Edző: Csoknyai István
KOMLÓ: Merkovszki – Urbán 2, Bogdanic 5 (1), Vekic, Rotim 2, JERKOVIC 6, Menyhárt 1 (1). Csere: Granic (kapus), Melnyicsuk 2, Váczi 4 (3), Szöllősi O., Ács P. 3, Bodnár B., Varga Sz., Tóth G., Veszelinovics 2. Edző: Marosán György
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 9/5
Csoknyai István: – A támadójátékunk végig nagyon feszes volt, kiváló teljesítményeket nyújtottunk támadásban. Nagyon sok szép megoldással jól játszottunk, sok gólt lőttünk. Védekezésben sok átlövésgólt kaptunk.
Marosán György: – A védekezésünk most nem volt azon a színvonalon, amit elvárok. Nem találtuk a távolságot, kevés volt az ütközés. Már az első félidőben is gondjaink voltak ezzel, ami kihatott a második félidei játékunkra is.

HSA NEKAFEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 31–27 (12–14)
Balatonboglár, 300 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
NEKA: Deményi – Szücs Balázs 1, DELY 4, SZTRAKA 6 (2), Gál, Kovács T. 2, Molnár R. 2.Csere: MIKLER K. (kapus), Tárnoki, Krakovszki Zs., KARAI 5, TÓTH L. 6 (3), LUDMÁN 4, Nagy Á. 1. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: GÖDÖR – Hornyák B., Szuharev 1, Kristóf M. 2, SZRNKA 5, TARABOCHIA 5, Nurelden. Csere: Balogh T. (kapus), Bugyáki, Hári 4 (3), Vetési, DRASKOVICS 7, Preszter 1, Grünfelder 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 13. p.: 3–4. 20. p.: 10–7. 25. p.: 10–11. 28. p.: 12–12. 35. p.: 15–16. 40.p.: 17–20. 44. p.: 21–22. 52. p.: 26–22. 57. p.: 28–26
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Sótonyi László: – Az első félidőben nem volt bennünk átütőerő, a helyzeteink ugyan megvoltak,
de a kapussal szemben sokszor elbuktunk. A csapat ismét tanúbizonyságot tett arról, hogy hétről hétre, a korát meghazudtoló érettséggel játszik, olyan szituációkat old meg, amit tényleg nem lehetne elvárni.
Danyi Gábor: – Főleg az első félidőben megtaláltuk a NEKA gyengébb pontjait, ezúttal védekezésben annyira nem voltak acélosak. Mi viszont hátul nagyon egységesek voltunk, s ehhez egy kiváló kapusteljesítmény párosult. A második félidő közepétől belefáradtunk, rossz döntéseket hoztunk, így végül megérdemelten nyertek a hazaiak.