Férfi kézi BL: ideje visszavágni a dánoknak!

V. SZ.V. SZ.
2024.02.22. 11:44
Hazai pályán visszavágna a Veszprém a GOG-nak (Fotó: Szabó Miklós)
A Telekom Veszprém az előző két meccsét elveszítette a dán GOG ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, a csütörtöki, hazai találkozón azonban mindenképpen győzni kell.

Jól kezdte a tavaszi szezont a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, múlt héten az FC Porto ellen már ötödször fordult elő a Bajnokok Ligája-idényben, hogy Momir Ilics együttese legalább negyven gólt dob egy mérkőzésen.

Kell is a lendület, mert csütörtöki ellenfele, a dán GOG a katalán Barca és a lengyel Plock mellett a harmadik klub (kronológiailag pedig az első), amely legyőzte az Építőket az évad során, szeptemberben hazai pályán hat góllal volt jobb a 3. fordulóban (36–30). De a magyar rekordbajnok az előző idényben is rendesen megizzadt ellene, idegenben egy góllal győzött (31–30), a csoportvisszavágón, a Veszprém Arénában egy góllal kikapott (36–37). A GOG ugyan a legutóbbi hat találkozójából ötöt elveszített a BL-ben, és az év első meccsén is kikapott az Aalborgtól a hazai bajnokságban, a Dán Kupa döntőjében visszavágott, és 32–25-re legyőzte fő riválisát.

„Olyan csapat ellen lépünk pályára, amelynek játékstílusa nem mindig fekszik nekünk, sem az előző idényben, sem a mostaniban nem értünk el jó eredményt a dánok ellen – mondta Rodrigo Corrales a klub honlapjának. – Ráadásul jó formában van a GOG, óriási mérkőzésen győzte le az Aalborgot a Dán Kupa döntőjében, így biztos nagy csatát vívunk vele mi is. Meg kell találnunk az ellenszert a játékára, mert mindenképpen szeretnénk itthon tartani a két pontot.”

Az egyre jobban formába lendülő Corrales teljesítménye sokat számíthat, az előző mérkőzésen, a Porto ellen 45 százalékos hatékonysággal védett, 14 lövés akadt el benne, ráadásul poszttársa, a dán Mike Jensen is nagyszerűen védett, amikor beállt. A Veszprémnek nagyon kell a két pont, hogy a csoportkör végén az első két hely valamelyikén végezzen, és a rájátszást kihagyva egyből a negyeddöntőbe jusson.