MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.02.03. 20:08
Meglepetésre kikapott a Szeged (Fotó: pickhandball.hu)
A Szeged meglepetésre 35–33-ra kikapott Gyöngyösön a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Alekszandar Tomics 12 védéssel, Varsandán Milán nyolc, Ubornyák Dávid öt góllal járult hozzá a sikerhez. A Gyöngyös nem először nyert a Szeged ellen, 2022 áprilisában 30–28-ra győzött ugyancsak hazai pályán. A szegediek ezúttal csak 2–1-nél és 7–6-nál vezettek, legeredményesebb játékosuk Bánhidi Bence és Mario Sostaric volt hat góllal.

A címvédő Telekom Veszprém 36–23-ra nyert Csurgón. A sereghajtó Fejér-B.Á.L. Veszprém otthon 31–29-re kikapott a Dabastól. A vendégek olimpiai bronzérmes, kétszeres világbajnoki és négyszeres Európa-bajnoki érmes jobbszélsője, Zlatko Horvat hétszer talált be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSH–QHB-EGER 29–17 (16–8)
Balatonfüred, 350 néző. V: Nagy F., Turóczy.
BALATONFÜRED: BŐSZ – HORNYÁK P. 9 (5), NÉMETH B. 1, Szűcs Bence 3, Szretenovics 4, KEMÉNY, Bóka 1. Csere: ANDÓ (kapus), Varga M. 2, Szmetán M. 2, Szöllősi B. 3, Sikosek, Dénes J., Kljun 2, Malinovic 2. Edző: György László
EGER: ÁGOSTON Á. – Lezák, NASTAJ 5, Kiss G. 1, Tóvizi 3, Tóth K. 3, Száva 3. Csere: Marczika (kapus), Kavin, Döme 1, Bajus, Juhász P., F. Silva 1 (1), Maracskó. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 10. p.: 4–4. 17. p.: 9–8. 24. p.: 13–8. 34. p.: 17–8. 38. p.: 17–11. 46. p.: 22–14. 52. p.: 25–16. 57. p.: 27–17.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
György László: – Nagyon örülök a nagy különbségű rajt-cél győzelmünknek. Jól játszottunk, és főleg kiválóan védekeztünk, így rászolgáltunk a fontos két bajnoki pontra.
Tóth Edmond: – A Füred megmutatta igazi erejét és érvényesítette a papírformát. Sajnos kulcsjátékosunk, Zennadi hiányát nagyon megéreztük és képtelenek voltunk pótolni. Vissza kell rázódnunk az őszi sikeres formánkba.

FTC-GREEN COLLECT–CYEB BUDAKALÁSZ 33–32 (14–12)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Fekete, Hajdu.
FTC: GYŐRI K. – Imre B. 4, J. Mikita 1, Füzi 3, Prainer 3, Bognár A. 2, KOVACSICS 4. Csere: Borbély (kapus), BALOGH ZS. 7 (5), LÉKAI 4, Debreczeni 3, Nagy Bence 2, Szepesi, Pordán. Edző: Pásztor István
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 4, Sinkovits 4, MIHALIN 6, Juric-Grgic 4 (4), KISS B. 6, Kovács D. 2. Csere: Bíró (kapus), VARGA M. 3, Dávid M., Tyiskov 2, Halász, Raniszavljevics, Szakács, Berényi 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–3. 23. p.: 11–8. 27. p.: 12–12. 34. p.: 18–12. 44. p.: 21–20. 50. p.: 27–24.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Pásztor István: – Úgy játszott a Budakalász, ahogy idegenben kell. Mi harmincöt perc alatt kaptunk tizenkét gólt, majd a hátralévő időben húszat. Ez jó pofon volt, mert hatvan percig kell úgy védekezni, ahogy az elején tettük, már Törökországban is.
Csoknyai István: – Az FTC tud jobban játszani, talán mi is. Az első félidő végén és a második elején elment hat góllal, és ezt végig menedzselte. Kicsit rossz a szájízünk, mert talán több volt a mérkőzésben, bár reális esélyünk nem volt a pontszerzésre.

CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 23–36 (10–21)
Csurgó, 970 néző. V: Bócz,Wiedemann.
CSURGÓ: Füstös Á. – ZAGAR 4, Markez 2, Borsos, Szeitl E. 1, Vasvári. 5, Bazsó. Csere: Benkő (kapus), Papp T. 1, Tóth P. 2, Gebhardt 1, Füstös B., Horváth P., Tufegdzsics 2 (1), GÁBOR M. 5. Edző: Baranyai Norbert
VESZPRÉM: CORRALES 1 – Marguc 4, J. Omar 4 (1), REMILI 4, Fabregas 4, el-Dera 2, Descat 2. Csere: Biosca, Nagy Benedek (kapusok), Sandell 2, Elísson 3, Ligetvári, PESMALBEK 6, Vajlupau 1, Koszorotov 3. Edző: Momir Ilics
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Baranyai Norbert: – A meccsen nem ugyanazokért a célokért küzdöttünk, de nagyobb ellenállásra számítottam. Meg akartuk nehezíteni a Veszprém dolgát, de ez most nem sikerült. Egy idő után magunkra találtunk, megvolt a tűz, tanulunk a hibáinkból és jövő hét két mérkőzésére ez jó főpróba volt.
Momir Ilics: – Gratulálok a csapatunknak hiszen nagyon jó meccset játszottunk. Az első félidőben fantasztikus játékot nyújtottunk a kapuban és a pályán egyaránt. A második játékrészben kicsit elfáradtak a fiúk, de így is mindent megtettek a győzelemért.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–OTP BANK-PICK SZEGED 35–33 (18–15)
Gyöngyös, 1100 néző. V: Felhő, Öcsi.
GYÖNGYÖS: Tomics – Jaros 3, UBORNYÁK 5, HEGEDŰS M. 4, BODOR 4, Potisk 3 (1), VARSANDÁN M. 8 (3). Csere: Podoba (kapus), Schmid 2, Edwards, Gráf 2, Jóga 1, KOVÁCS G. 3 (1). Edző: Bíró Balázs
SZEGED: Mikler R. – Szilágyi Benjámin 1 (1), Stepancic 1, Bombac 3, BÁNHIDI 6, Bodó 3, Frimmel 2 (1). Csere: Imsgard (kapus), Garciandía 4, Martins 3, Jelinic 3, Szita, Sostaric 6 (4), Kalaras, Fekete G., Mackovsek 1. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 12. p.: 8–7.18. p.: 10–9. 24. p.: 13–11. 36. p.: 22–18. 42. p.: 25–23. 48. p.: 26–25. 54. p.: 30–29. Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 8/6
Bíró Balázs: – A mérkőzést megelőző körülmények tették lehetővé, hogy legyen esélyünk. Az Európa-bajnokságról visszatérve még nem tudta felvenni a kellő ritmust a Szeged, amit kihasználtunk. Minden körülmény összeállt ahhoz, hogy nyílttá tegyük a meccset és a kritikus szituációkban sem törtünk meg.
Kárpáti Krisztián: – Nem érdemtelenül nyert a Gyöngyös. Hiába vannak egyénileg jobb játékosaink, hosszú ideje nem tudtunk együtt készülni, s ez meglátszott a csapatjátékon. Nem akarom felmenti a játékosaimat, mert ettől függetlenül többet vártunk tőlük. A gyöngyösiek a hazai pálya minden előnyét élvezték.

CARBONEX-KOMLÓ–HSA NEKA 28–24 (11–14)
Komló, 1000 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
KOMLÓ: MERKOVSZKI – URBÁN 6, Bogdanic 2, MELNYICSUK 6 (1), Rotim 4, Jerkovic 3, MENYHÁRT 3. Csere: GRANIC (kapus), VEKIC, Váczi 1 (1), Szöllősi O. 2, Ács P. 1, Bodnár B., Varga Sz. Edző: Marosán György
NEKA: DEMÉNYI – Kovács T. 2, MOLNÁR R. 5, Dely 1, Tárnoki 2, Gál, Sztraka 3. Csere: Mikler K. (kapus), Krakovszki Zs. 3 (1), Nagy Á., KARAI 3, Tóth L. 1, Ludmán, SZÜCS B. 4. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 12. perc: 4–6. 17. p.: 8–7. 41. p.: 20–17. 53. p.: 25–19.
Kiállítások. 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
Marosán György: – A második félidőre felébredtünk téli álmunkból, kijöttünk a barlangból és megnyertük a mérkőzést.
Sótonyi László: – Egy találkozó hatvan percig tart, tanulnunk kell ebből, többek között azt, hogyan kezeljük, ha a félidőben vezetünk.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–DABAS KC 29–31 (15–15)
Veszprém, 400 néző. V: Paska, Vastag
VESZPRÉM: Gödör – HORNYÁK B. 4, Szuharev 4, Bugyáki, Szrnka 2, Kristóf M. 1, Hári 3. Csere: Balogh T. (kapus), TARABOCHIA 6, Djukics 2, Grünfelder 2, VETÉSI 3, Nurelden 2, Preszter. Edző: Danyi Gábor
DABAS: Pallag – HORVAT 7 (6), Fekete B. 1, TÖRÖK 6, Szöllősi Sz. 3, ZDOLIK 5, Laurinyecz 1. Csere: Nagy T. (kapus), KOLLER 4, Garajszki 1, Bálint B. 2, Ács T. 1, Hunyadi. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 4–5. 14. p.: 6–7. 20. p.: 10–10. 23. p.: 12–12. 33. p.: 16–18. 37. p.: 18–21. 42. p.: 21–21. 48. p.: 23–26. 52. p.: 24–28. 59. p.: 27–31
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/6
Danyi Gábor: – A dabasiak megérdemelten nyertek, higgadtabbak voltak nálunk, ezt kihasználva bizonyos periódusokban jobban is kézilabdáztak, mint mi. Az első félidőben több labdát is elszórtunk, a másodikban pedig volt egy szakasz, mikor nem találtuk a kapusuk és a védelmük elleni megoldást. Ezen a találkozón ez döntött, hiába tapadtunk végig rájuk. Ezen az úton mennénk tovább, de azt a jövőben gyakorolnunk kell, hogy egyes helyzetekben másként döntsünk.
Tomori Győző: – Azt kaptuk, amire számítottunk: egy harcos, végletekig kiélezett mérkőzést. Tudtuk, hogy nem a szép játék dominál majd, hanem a csapatok által is bemutatott küzdőszellem. Voltak időszakok, mikor tovább növelhettük volna az előnyünket, de belehibáztunk a támadásainkba, talán hamar akartuk eldönteni a két pont sorsát. A veszprémi gárda jobb volt, mint ősszel, de a harciasságunk és a remek védekezésünk győzelmet eredményezett.