Női kézi El: győzelemmel kezdte a csoportkört a Mosonmagyaróvár

2024.01.06. 21:33
Győzelemmel indított az MKC (Fotó: Mosonmagyaróvári KC/Facebook)
A Mosonmagyaróvár 33–27-re legyőzte a román CSM Targu Jiut a női kézilabda Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában.

Telt ház előtt, fantasztikus hangulatban kezdte meg szereplését az Európa-liga csoportkörében a Mosonmagyaróvár, amely kifejezetten dinamikus, lüktető mérkőzést játszott a Román Kupa-ezüstérmes Targu Jiuval.

Az első félidő elég szorosra sikerült, de szinte végig az óváriaknál volt a 2-3 gólos előny, a zsilvásárhelyiek mindössze egyszer vezettek a szünetig. A fordulást követően aztán villámrajtot vettek Tóth Gabrielláék, hamar ötre növelve a különbséget. Habár sok hibával játszott az idén alapítása 10. évfordulóját ünneplő MKC, végül így is magabiztos győzelemmel kezdte a jubileumi évet.

KÉZILABDA

• NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Nyköbing–Storhamar 26–27 (10–12)
B-CSOPORT
Lokomotiva Zagreb–Thüringer HC 21–28 (13–13)
C-CSOPORT
Gloria Bistrita (román)–Lublin (lengyel) 26–23 (13–10)
D-CSOPORT

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–
CSM TARGU JIU (román) 33–27 (16–14)
Mosonmagyaróvár, 1024 néző. Vezette: Petursson, Thrastarson (izlandiak). MKC: Szemerey – Udvardi 3, Pásztor 1, ALBEK 4, Ivancok, TÓTH G. 7, STRANIGG 7 (2). Csere: Hadfi (kapus), TÓTH E. 7 (4), Tóth N. 1, Sztankovics, Faragó, SCHATZL NATALIE 3. Edző: Gyurka János
TARGU JIU: DZSUKEVA – Ilie 1, Zinatullina 2, FRATILESCU 4 (1), CIOLAN 4, Andrijcsuk 3 (1), Chircuta 3. Csere: Chetraru, Bercu (kapus), MOLDOVAN 5, Cotet 2, Lopataru 3, Klimek. Edző: Liviu Andries
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–0. 11. p: 3–5. 13. p: 6–5. 20. p: 10–8. 28. p: 16–12.33. p: 20–15. 41. p: 24–18. 46. p: 24–22. 49. p: 28–22. 55. p: 29–26. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 3/2
Gyurka János: – Az ellenfél jól felkészült belőlünk, fegyelmezetten játszott, megnehezítette a dolgukat, ezért jár az elismerés. Túlságosan hektikus volt a mérkőzés, nem voltunk elég magabiztosak a gyors átmenetekben és hiányoztak a megállító faultok. Sokat hibáztunk, ezeket mindenképpen korrigálnunk kell a jövőben.
Liviu Andries: – Jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok az Európa-liga-bemutatkozásunkkal. A csapatomnak is jár a dicséret, amiért szoros mérkőzést tudtunk játszani.