Nehezen lehetett volna izgalmasabb a vége, de nyert a Szeged

2023.12.06. 18:35
Micsoda hajrá volt! (Fotó: Török Attila – a képre kattintva geléria nyílik)
Az OTP Bank-Pick Szeged 26–25-re megverte odahaza a lengyel Industria Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó őszi fordulójában.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
A-CSOPORT
OTP-BANK PICK SZEGED–BARLINEK INDUSTRIA KIELCE (lengyel) 26–25 (15–11)
Szeged, 4729 néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak)
SZEGED: MIKLER R. – Sostaric 4 (1), GARCIANDIA 4, KALARAS 2, MACKOVSEK 1, Jelinic 2, BOMBAC 4 (2). Csere: Imsgaard (kapus), BÁNHIDI 4, Frimmel, Martins 2, M. Gaber 2, Sztepancic 1, Szita. Edző: Kárpáti Krisztián
KIELCE:
WOLFF – Kounkoud 2, A. Dujshebaev 6 (1), Thrastarson 4 (3), Karalek 1, SICKO 5 (1), Nahi 2. Csere: Gebala, D. Dujhsebaev 2, Wiaderny 1 (1), Olejniczak, Tournat 1, Packowski 1. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–3. 9. p.: 3–3. 15. p.: 7-4. 19. p.: 8–5. 24. p.: 10–9. 27. p.: 12–9. 32. p.: 15–12. 36. p.: 18–14. 41. p.: 19–15. 48. p.: 22–16. 52. p.: 24–18. 55. p.: 24–22. 58. p.: 26–24. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/3, ill. 8/6
Kárpáti Krisztián: – Küzdelmes, kemény mérkőzésen mindkét csapat a védekezésre helyezett nagy hangsúlyt. Azért nyertünk, mert a kritikus pillanatokban mentálisan erősek voltunk.
Talant Dujsebajev: – Az első félidőben sok technikai hibát követtünk el. A szünet utáni teljesítményünkkel viszont elégedett vagyok. Ha ezen az úton haladunk, sikeresek leszünk a jövőben.

SZERENCSÉT HOZOTT A MIKULÁS a Pick Arénába, ahol a szurkolók ünnepi hangulatban várhatták a kezdő sípszót. Mindenkit, aki szerda este kilátogatott a szegedi csarnokba, egy kék színű mikulássapka várt a helyén. Ugyancsak jó előjelnek számított, hogy csapatuk a lehető legerősebb összeállításban állhatott ki az előző két BL-szezon döntőse ellen.

Az ellenfél szintén erősödött a két csapat októberi találkozója óta, ugyanis két legnagyobb sztárja, Alex Dujshebaev és Andreas Wolff is visszatért sérülése után. Ez teljesen más forgatókönyvet ígért a másfél hónappal ezelőtt 27–27-es döntetlennel véget érő mérkőzéshez képest. Ugyanakkor Talant Dujsebajev nem számíthatott Arkadiusz Morytóra és Igor Karacicra, utóbbinak a távollétében az izlandi Haukur Thrastarson kezdett irányítóposzton a vendégeknél.

Az ősszel remek formában lévő Mikler Roland néhány védéssel nyitotta a meccset, de mivel az elején a kipattanókat még nem sikerült a kékeknek összeszedniük, a Kielce 3–1-gyel rajtolt. Amint ezt a hiányosságot is sikerült pótolni védekezésben, illetve a lengyelek is elkezdték elszórni a labdákat, a védekezésben hatalmas munkát bemutató Gleb Kalaras góljaival 15 perc után 7–4-re már a mieink vezettek.

Az izlandi bírópáros a 16. percben még csak sárga lappal díjazott egy kemény Gebala-szabálytalanságot, amivel elnyerte a közönség nemtetszését. Manapság a meccsek ezen szakaszában már csak nagyon ritkán kerül elő a sárga lap, ilyenkor minden keményebb szabálytalanságot kiállítással szoktak jutalmazni. Wolff persze nem ezért fogta meg a Szeged második hétméteresét is, hanem azért, mert ő a világ egyik legjobb kapusa.

Mikler személyében szerencsére a hazai kapuban szintén fantasztikus játékos állt, így a Szeged egy-két gólos előnye a szünetet megelőző percekben állandósulni látszott. Miguel Martins és Mario Sostaric hozott össze szemet gyönyörködtető kínai figurát, majd emberhátrányban sikerült először négy góllal elhúzni. A szünetben 15–11-re vezetett a magyar alakulat.

A második félidőben továbbra is a Szeged volt a meggyőzőbb, még akkor is, ha már a negyedik hazai büntető maradt ki. Karalek szabálytalansága után Bombac maradt a földön a derekát fájlalva – egyedül ekkor volt csend a Pick Arénában. A fehérorosz beálló kiállítását Marin Jelinic használta ki, majd Bánhidi Bence parádézott (22–16). A hazai csapat győzelme a hajrára a Kielcét hátára vevő Alex Dujshebaev remeklése miatt némileg veszélybe került – Emil Imsgard büntetőt védett –, de összességében a Szeged rendkívül összeszedett játékot bemutatva legyőzte a Kielcét. Mikler megszámlálhatatlan bravúrjainak is köszönhetően 11 pont áll a mieink neve mellett az első tíz forduló után, így a tavaszra maradó négy meccs előtt megnőtt az esély a továbbjutásra.

A továbbjutásra, amelyre nem sokan fogadtak volna ebben az átmeneti szezonban. Ehhez a Zágrábot kellene a Tisza-partiaknak maga mögött tartaniuk, akik öt meccsükből négyet is idegenben játszanak a BL-csoportkör hátralévő részében. 26–25

Vélemények

„A továbbjutás szempontjából fontos győzelmet arattunk a klasszis Kielce ellen. Bízom benne, hogy a csoportküzdelmek után is Bajnokok Ligája-résztvevők leszünk” – Mikler Roland,
a Szeged kapusa

„Döntőnek bizonyult, hogy az első félidő hajrájában, továbbá a szünet utáni percekben elhúzott a Szeged. Kapustársam, Mikler Roland különösen sokat tett csapata győzelméért” – Andreas Wolff, a Kielce kapusa

Forrás: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 26–25

60. perc Alex Dujshebaev távolija Mikleré, NYERT A SZEGED!

60. perc Sostaric ellépi, 3 másodperccel a vége előtt. ÜRES A SZEGEDI KAPU... DE IDŐT KÉR a KIELCE! Nahi kezében volt a labda, most nem hisz a szemének. Lőni készült a felezőtől, és volt 2 másodperc még a meccsből. KÖSZÜNJÜK, TALANT DUJSHEBAEV!

60. perc Hazai időkérés, 17 másodperccel a vége előtt.

60. perc Alex Dujshebaev ballal a bal alsóba lő. 26–25.

60. perc Ismsgard be, Thrastarson jobbal... a jobb sarokba lőne, de véd a kapus. Ám az ellené a labda. Sicko újabb betörése, a kapus véd, de hetes ez is. Ismét Kalaras kapott oda.

59. perc Martins elkapkodott lövése nem hiányzott éppen, Sicko összeesik, hetes. De nem áll ki Kalaras. Végül is volt lökés, jogos ez is.

58. perc Thrastarson a jobb sarokba lő Mikler fölött.

58. perc Alex Dujshebaev lövése Mikleré, de ez hetes. Jogos. Két perc! Van még hátra.

57. perc Garciandía a földről lepi meg Wolffot, nyolcról a bal alsóba lő! 26–23,
de most meg Bánhidit kell ápolni.

56. perc Hét emberrel támad a Kielce, Alex Dujshebaev három ember között tör be. Nagyon bepörgött a végére!

56. perc Sostaric nagyot kap a bal szélen, hetes. Jaj... Sostaric ballal a bal felsőbe lő! 25–22!

55. perc Garciandía passza olyan jó, hogy Nahi üres kapus gólt szerez. 24–22, marad a 7 a 6 ellen a Szeged.

55. perc Jön is a hazai időkérés.

54. perc Garciandía ellépi, Alex Dujshebaev a hatosról a bal alsóba lő. Kellene már egy időkérés.

54. perc Ismgard be, Thrastarson a bal felsőbe pattint.

53. perc Bombac lövése gyatra, Wolff helyett Tournat, Sicko lövése a kapusé... de hetes.

51. perc Jelinic
fut el egy szerencsés szegedi védekezés végén, Alex Dujshebaev azonnal válaszol, kapus nélkül támadtak a lengyelek. Kalaras ápolást kér. 24–19

50. perc Garciandía tízről őrületes nagy gólt lő a jobb felsőbe. Sicko 9-ről teszi ezt meg, 23–18. Sicko a lengyelek, Sostaric a magyarok házi gólkirálya.

49. perc Mikler nem kacsintgat, simán csak kivédi az ellen szemét. Pályán Szita is. Átlövése a kapusé, Kounkoud a hatosig futhat.

48. perc Gaber szereli Alex Dujshebaevet, Bánhidi Bombac asszisztjából talál be, mert Martins kezét ápolják éppen. 22–16, már az előző kacsintása is jelezte, ma pimasz és jó formában van.

47. perc Martins passza után Bánhidi is megvillan, beállóból a bal alsóba talál jobbal.

46. perc Azonnal büntetnek a Dujshebaevek, Daniel megtöri a 8 perces gólcsenedet betörésből.

45. perc Ismét hetes... Wolff ismét véd, most Jelinic volt a soros... 7 hazai hetes, 2 góllal!

45. perc Martins a kapufára lő, de a kipattanó Jelinicé, jobbal a jobb sarokba lő a hatosról, 20–15!

Az előző meccsen az iksz azért volt érdekes, mert 2015 óta most először nem kapott ki a Szeged a Kielcétől.

44. perc Jelinic lövése a kapusé. Gebala lerántja Bánhidit... csak szabaddobás.

43. perc Karaljok letaglózza Bombacot, két perc csak. A második ma neki, a hazai karmester hatalmasat esik. Ápolás.

43. perc
Bombac lövését blokkolja Karaljok, de remekül védekezik Garciandía.

42. perc A hazai mester kap sárga lapot reklamálásért Thrastarson segít lenyugtatni, mert eladja a labdát.

40. perc Kiváló, fegyelmezett védekezés után Martins passzát Bánhidi hatról Wolff dereka mellett a bal sarokba teszi. 19–15!

38. perc Daniel Dujshebaev góllal válaszol.

38. perc Sicko ziccere Mikleré, Sostaric távolija meg a visszafutó Wolffé.

37. perc Nem igaz, Bombac hetesét Wolff bal lábbal lekezeli!

Megvideózzák az ütést, marad a két perc.

37. perc Bánhidi kétszer is kap a fejére, a második után hetes és két perc Karaljoknak. Aki aztán szópárbajba kezd Kalarassal. Fehérorosz és orosz légiós egymás között.

36. perc Alex Dujshebaev emel jobbra Kounkoudhoz, aki nem rontja el a ziccerét, ballal a jobb alsóba talál. 18–14

35. perc Thrastarson a földön, ez is hetes, Imsgard eléri a jobb sarok előtt Sicko lövését. Kellett ez nagyon. Hát még Garciandía betörése!

32. perc Bombac a hatosig harcolja magát, onnan nem ront, Sickót engedik lőni, rossz ötlet. Bombac betörésből válaszol! 17–13!

31. perc Thrastarson jobbal a jobb felsőbe pattint. 15–12

31. perc Mackovsek átlövése a kapusé. Sickóé is, de lökte őt Garciandía. Jön Imsgard a heteshez.

31. PERC FOLYTATJUK!

A TELJES INTERJÚ ITT!

– Mi volt a legnehezebb az elmúlt négy hónapban?
– A Bajnokok Ligájában a csoport öt legerősebb csapata várt ránk az első öt fordulóban, ami nem könnyíti meg az új edző dolgát. Ám a legnehezebbnek kétségkívül a Kolstad elleni 37–24-es BL-vereséget követő néhány nap bizonyult. Két napra rá már Csurgón kellett bajnoki meccset játszanunk, majd elutaztunk a BL-döntős Kielce otthonába, így vízválasztó volt, a norvégiai zakó után fel tudunk-e állni, vagy kapunk egy nagy pofont, amelytől széthullik minden, amit addig felépítettünk. Tetszett, hogy nem estünk egymásnak, nem kezdtünk el egymásra mutogatni, hanem megbeszéltük: mivel az addigi teljesítményünket nagy kritika nem érhette, megpróbálunk mindannyian előre tekintve továbblépni. Ennek eredményeként Csurgón, ha nem is tetszetős játékkal, de magabiztosan nyertünk, majd jött a megérdemelt pontszerzés Kielcében. Jó tapasztalatszerzés volt ez a néhány nap mindannyiunknak, mert újfent bebizonyosodott: hosszú az idény, és ha nem sikerül egy mérkőzés, lehet javítani, ha jó napunk van, bárkit elkaphatunk.

Kárpáti Krisztián vette át a nyáron az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának irányítását a tíz év után elköszönő Juan Carlos Pastortól. A kinevezését megelőzően a klub akadémiáján dolgozó 40 esztendős szakembernek akadtak bravúros győzelmei és csalódást keltő vereségei az elmúlt hónapokban, és túl van az első Veszprém elleni rangadóján is. Megtapasztalta, milyen egy topcsapat edzőjeként helytállni, és azt mondja, élvezi a szerepet, amelybe belecsöppent.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Garciandía remek passza után ellökik Jelinicet, hetes a legvégén. Bombac megtöri a jeget, a bal felsőbe pattintja a labdát. 14–11

30. perc Megvillan Martins, a lehető legjobbkor. Sicko a hatos előtt, nem is ront. 14–11

29. perc Sicko keresztpassza után Nahi ziccerben a balon... Mikler véd a rövid felső előtt!

29. perc Stepancic hasonló módon vicceli meg Wolffot. Stepancicnak aztán két perc, közben kis bunyó. Komoly színészi munka Kounkoudtól...

28. perc Daniel Dujshebaev a földről lepi meg Miklert, Kalaras mellől. Ez sem volt éppen csúnya. 12–10

A két csapat Lengyelországban ikszelt egymással.

27. perc Sostaric zseniális góllal rombolja Wolff önbizalmát picit. Martins passzát kínai figurából jobbról a rövid alsóba tolja.

25. perc Bombac ejti a labdát Gaber elé, 11–9!

25. perc Hazai időkérés.

24. perc Daniel Dujshebaev eladja, Bombac ellépi, a jobb szélről büntet Paczkowski.

23. perc Martins és Sicko gyors gólváltása. Gaber beállóból csatlakozik a tánchoz. 15 másodperc alatt 3 gól!

22. perc Mikler védi Nahi közelijét, de hetes. Belefutott, de belülvédekezett Sostaric. Sicko jobbal a bal alsóba lő. 8–7

21. perc Ellépi Daniel Dujshebaev, Garciandía átlövése kapuscsemege. Pláne a mai meccsen.

20. perc Bánhidi meg a kapusba pazarolja a ziccerét. Már 43 százalékon Wolff is.

20. perc Tournat átlövésgólja nem hiányzott.

20. perc
Mikler véd ismét, Sostaric lövése a lécet találja el azonban most.

19. perc Türelmes játék végén Sostaric ugrik be a jobb szélről szinte a kapus ölébe. 8–5

17. perc Daniel Dujshebaev emelkedik lövésre, de Mikleren ő sem fog ki!

17. perc Gebala ellöki Bombacot, csak sárga lap és hetes. Wolff védi Martins hetesét is...

16. perc Wiaderny jobbal a bal felsőbe lő. 7–5

16. perc Kalaras második kiállítása, Alex Dujshebaevet rántotta el. Hetes is.

15. perc Lengyel időkérés. Sorcserével.

Mikler: 8 lövés, 5 védés.

15. perc Mikleré Sicko távolija, egy leütés után Bombac a szaggatottról a bal alsóba lő a széteső fal között. 7–4

14. perc Hosszú, szép támadás, de elveszik Bánhidi gólját. Belépett.

13. perc Kemény hazai védekezés után (Gebala hiába reklamál) Bánhidi vetődhet be, jobbal a léc alá lő. 6–4!

10. perc Kalarastól két szép gól két betörés után, Mackovsek lövése a lécen csattan, de a Szegedé a labda, Bombac bevetődve a léc alá lő.

8. perc Megvillan Alex Dujshebaev is, szép átlövés jobbról.

7. perc Wolff védi Frimmel Bánhidi által kiharcolt hetesét a jobb alsó előtt.

6. perc Mackovseket sáncolják fél méterrel a hatoson belül... továbbb... Nahi góllal büntet elfutásból. Mackovsek mérgében bátor betörés után lő a léc alá.

5. perc Karaljok beállóból eredményes, Kalarasnak meg két perc... 1–2

4. perc Thrastarsonét is! Wolff meg Sostaric közelijét kapja ki bal kézzel a kapufa mellől.

3. perc Mikler őrületes bravúrral védi Sicko bevetődéses bombáját!

3. perc Garciandía labdát szerez, betörés után a lécre lő. Bánhidié a kipattanó, de már belépett.

2. perc Wolff fogja Sostaric hetesét a jobb alsó előtt (Bombac harcolta ki), de a kipattanó a szegedié. 1–1!

1. perc Thrastarson átlövésgóljával. 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat sötétkék-világoskék mezben, a vendégek sárga mezben és a kék nadrágban.

„Nagyon más meccs lesz a szerdai, mint amit Kielcében játszottunk, mert ezúttal Andreas Wolff és Alex Dujshebaev is az ellenfél soraiban lesz sérülése után. Alex elképesztő játékos, rengeteg fontos döntést hoz a pályán, de bízom benne, hogy jól sikerült felkészülnünk, és működő taktikát alakítottunk ki ellene is” – hívta fel a figyelmet a Kielce két visszatérő szupersztárjára Stepancic, aki a sárga-kékek kapujában is több védést vár, mint az „odavágón”.

8. Peliszter99208–271–630

A Zagreb elleni hazai és a Peliszter elleni két győzelem után a horvát fővárosban 30–25-re kikapott a Szeged, de Stepancic szerint ez nem jelenthet gondot. Megítélése szerint a zágrábiaknak nehezebb a sorsolása, mint csapatának. A mieink legnagyobb riválisának még ötből négyszer kell idegenben pályára lépnie, ezek közül már a csütörtöki, Peliszter otthonában megvívandó ütközet sem ígérkezik könnyűnek. A Szeged viszont ötből háromszor is a Pick Arénában játszik, februárban a Kolstad és a THW Kiel is a Kékeknél vendégeskedik, de először a Kielce érkezik hozzájuk.

„Ugyan a múlt héten a Zagrebtől elszenvedett vereség nem jött jól, továbbra is kitűnő az egység a csapaton belül. Nekem szerdán csak a két pont lesz elfogadható, és akkor tizenegy ponttal zárjuk az őszt, s jó esélyünk lesz a továbbjutásra.”

Stepancic a Paris Saint-Germainből igazolt Szegedre 2019 nyarán, és első magyarországi idényében sokáig ereje teljében kézilabdázott, majd az elmúlt két és fél évben egymást érték a boka- és Achilles-ín-sérüléshez hasonló kellemetlenségek. Visszatérése a Szeged vezetőedzőjének, a nyáron kinevezett Kárpáti Krisztiánnak is extra fegyvert ad a kezébe. A BL-idényben ihletett formában játszó Mario Sostaric és poszttársa, Imanol Garciandía mögött holtversenyben ő a Szeged harmadik legeredményesebb játékosa – ugyanúgy 25 gólnál jár, mint Miguel Martins.

„Nagyon sok taktikai elem jól működött ellenük, azokból kell ismét minél többet bemutatnunk – mondta a 33 éves játékos, aki az ősszel végre teljesen egészséges, így olyan erőssége tud lenni csapatának, mint amit 2019-es Párizsból megérkezése óta mindenki vár tőle. – Tele vagyok energiával, úgy edzem, mint tíz éve. Nagyon jól érzem magam, örülök, hogy végre hatékonyan segíthetek a csapatnak.”

A magyar csapatnak újabb bravúrral megnőne az esélye a csoportkörből való továbbjutásra.

Az OTP Bank–Pick Szeged a lengyel Industria Kielce ellen lép pályára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája utolsó őszi fordulójában. A magyar csapatnak újabb bravúrral megnőne az esélye a csoportkörből való továbbjutásra.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában azOTP Bank-Pick Szeged 30–25-re kikapott a PPD Zagreb otthonában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–KIELCE MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!