Férfi kézilabda NB I: kikapott Komlón a Tatabánya

R. P.R. P.
2023.11.11. 20:43
Értékes győzelmet aratott a Komló
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Komló meglepetésre legyőzte hazai pályán a Tatabányát.

A Komló győzelme azért értékes, mert a csapat nem indult jól a bajnokságban. A kiesés elleni küzdelemben rendkívül fontos pontokat tartott otthon, mert bár maradt a 10. helyen, meglógott a két utolsó helyezettől, a kisebbik veszprémi csapattól, valamint a PLER-től.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CYEB-Budakalász–QHB Eger 24–23
(11–9)
Budakalász, 250 néző. V: Bócz, Wiedemann.
BUDAKALÁSZ: TÓTH M. – VARJÚ 5 (1), Raniszavljevics, Kiss B. 3, MIHALIN 3, Juric-Grgic 3, Kovács D. Csere: Váczi D. (kapus), Tóth Sz. 2, TYISKOV 3, DÁVID M., Halász 4, Sinkovits 1. Edző: Csoknyai István
EGER: MARCZIKA 1 – Lezák 2, Nastaj, Kiss G., Zennadi 1, F. Silva 7 (4), TÓTH K. 5. Csere: Tóvizi 1, Kavin 2, Döme, Száva 2, Bajus, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 11. perc: 2–5. 21. p.: 6–6. 27. p.: 10–6. 32. p.: 13–9. 41. p.: 17–14. 53. p.: 21–21. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Csoknyai István:
– A kapusteljesítményünk és a védekezésünk nagyon jól működött, a támadójátékunk viszont nem. Elmaradt a szép kézilabda, nagy volt a küzdelem. Mindkét félidőben volt nagyobb előnyünk, amit nem tudtunk kihasználni, de mi jöttünk ki jobban a végjátékból.
Tóth Edmond: – Ahhoz képest, amilyen előjelekkel idejött, jól játszott a csapat. Szoros végjátékot szerettünk volna, ami sikerült is, de nem a mi javunkra dőlt el a mérkőzés. Mindkét együttes a védekezésben jeleskedett, a támadásunkban nagyon sok volt a hiba, kontrákból sem tudtunk gólt lőni.

HSA NEKA–Dabas KC 22–26 (10–13)
Balatonboglár, 250 néző. V: Horváth P., Marton.
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 2, Dely 1, Sztraka 3, Karai 2, Ludmán 1, SISA 6 (5). Csere: Mikler K. (kapus), TÁRNOKI 2, Kovács G., Kovács T. 2, Molnár R. 2, Gál, Tóth L. 1, Szücs Balázs. Edző: Sótonyi László
DABAS: NAGY T. 1 – Ács T. 2, Horvat 2 (1), TÖRÖK 5, Garajszki, KOLLER 5, Laurinyecz 2. Csere: Pallag (kapus), Bálint B. 1 (1), Szöllősi Sz. 2, Zdolik 4, FEKETE B. 2, Bognár N. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 10. p.: 1–5. 16. p.: 5–7. 24. p.: 7–11. 29. p.: 10–12. 36. p.: 14–14. 43. p.: 17–17. 47. p.: 18–20. 52. p.: 18–22. 55. p.: 19–24. Kiállítások: 2 perc, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Sótonyi László:
– Extra teljesítmények nélkül sem hazai pályán, sem pedig idegenben nem lehet győzni. Az elmúlt időszakban Temesvári Gábor kiválásával a csapat szerkezete megbomlott, ebből tanulnunk kell. A csapatban több van, küzdöttünk, hajtottunk, de az ellenfél az elsőtől az utolsó pillanatig jobb volt. Huszonkét lőtt góllal, ilyen gyenge támadójátékkal nagyon nehéz, szinte lehetetlen nyerni.
Tomori Győző: – Nagyon ránk fért ez a győzelem, fontos két pontot szereztünk, azonban jobban örülök annak a mentális erőnek, illetve hozzáállásnak, amit a csapat mutatott. Koncentráltan kézilabdáztunk, szinte végig kézben tartottuk a mérkőzést. A második félidőben volt egy megingásunk, amikor a védekezésünk visszaesett, a támadójátékunkba pedig ki nem kényszerített hibák csúsztak. Az eddig hiányzó három-négy extra teljesítmény megjött, ami nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Balatonfüredi KSE 29–27 (15–12)
Gyöngyös, 1000 néző. V: Andorka, Hucker.
GYÖNGYÖS: Tomics – Lakosy 1, SCHAFFER 3, UBORNYÁK 5, HEGEDÜS M. 7, Bodor, VARSANDÁN M. 5 (1). Csere: Podoba (kapus), Jaros, Bura 3, SCHMID 3, Gráf, Jóga 1, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs
BALATONFÜRED: Andó – HORNYÁK P. 6 (2), Németh B. 3, Szűcs Bence 3, Szretenovics 1, Varga M. 4, Bóka 4. Csere: Bősz (kapus), Sikosek 3, Kemény, Szmetán M. 1, Gosztovics 1, Szöllősi B., Kljun 1, Malinovic. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 6–4. 18. p.: 9–9. 24. p.: 10–10. 36. p.: 19–15. 42. p.: 22–18. 48. p.: 25–20. 54. p.: 28–22. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Bíró Balázs:
– Végig stabilan álltunk a lábunkon. A védekezés volt a győzelem alapja, de nagyon örülök, hogy a támadójáték is jól működött.
György László: – Huszonöt percig jól játszottunk, aztán ki nem kényszerített hibákat követtünk el. A második félidő elején tovább nőtt a hátrányunk, és már nem tudtuk ledolgozni.

Carbonex-Komló–Mol Tatabánya KC 32–29 (12–12)
Komló, 900 néző. V: Kiu T., Kiu G.
KOMLÓ: MERKOVSZKI – Urbán 4, Bogdanic 4, Vekic, ROTIM 5, JERKOVIC 4, MENYHÁRT 6 (1). Csere: Granic (kapus), Szöllősi O., MELNYICSUK 5, Váczi 4 (2). Edző: Marosán György
TATABÁNYA: Székely – RODRÍGUEZ P. 6, Ancsin 2, Juhász Á. 1, Topic 2, Győri M. 1, KRAKOVSZKI B. 7 (3). Csere: Bartucz (kapus), MARAS 5 (4), Obradovics, Vilovszki 1, Pergel 2, Enomoto 2, Vajda. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 10. p.: 4–5. 16. p.: 8–8. 20. p.: 11–8. 25. p.: 11–10. 35. p.: 16–14. 40. p.: 19–16. 45. p.: 21–19. 50. p.: 25–23. 55. p.: 29–25. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/7
Marosán György:
– Fantasztikus fegyelemmel védekeztünk az egész mérkőzésen, nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert mindent megvalósítottak, amit megbeszéltünk.
Tombor Csaba: – Nagyon szégyelljük ezt a teljesítményt, kedden javítanunk kell a nemzetközi kupában.

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Csurgói KK 28–32 (13–18)
Veszprém, 300 néző. V: Sándor, Szabó.
VESZPRÉM: GÖDÖR – Szmetán P. 1, Preszter 2, VETÉSI 7, Bugyáki 3, Draskovics, Hári 1 (1). Csere: Mojszilov (kapus), Grünfelder, Kristóf M. 2, DJUKIC 4, Szuharev 1, Tarabochia 3, NOURELDEN 4. Edző: Éles József
CSURGÓ: Holló – Tufegdzsics 1, MARKEZ 8, KRSZMANCSICS 5 (3), SZEITL E. 4, Herceg 1, Spruk 1. Csere: Füstös (kapus), Vasvári, Borsos, TÓTH P. 6, GÁBOR M. 4, Mazurek, Papp T. 2, Zagar, Bazsó. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–5. 14. p.: 5–7. 16. p.: 8–8. 19. p.: 10–9. 25. p.: 11–13. 28. p.: 13–17. 35. p.: 15–21. 45. p.: 18–25. 53. p.: 22–28. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/3
Danyi Gábor (másodedző):
– Ellenfelünk megérdemelten nyert, a játék minden elemében jobbnak bizonyult nálunk. Húsz percig voltunk vele pariban, de összességében nem volt esélyünk a győzelemre. Látnunk kell, hogy extra játékra van szükségünk ahhoz, hogy a csurgóihoz hasonló képességű csapatok ellen legyen keresnivalónk.
Baranyai Norbert: – Mivel az előző forduló nem úgy sikerült nekünk, ahogy elterveztük, örülök, hogy láttam a tüzet a játékosaimban, mentálisan is odatették magukat. Az első félidő hajrájában sikerült lendületet vennünk, majd elöl és hátul is fegyelmezettek voltunk. Remélem, ez a siker jót tesz az önbizalmunknak.

OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém 25–30 (13–15)

1. Veszprém 10 10 414–271 +143 20
2. Szeged 9 8 1 310–249 +61 16
3. Tatabánya 9 6 3 264–252 +12 12
4. FTC 10 5 1 4 320–307 +13 11
5. Balatonfüred 9 5 4 246–244 +2 10
6. Gyöngyös 9 5 4 272–289 –17 10
7. Csurgó 9 4 1 4 260–265 –5 9