Férfi kézi NB I: szoros meccsen nyert a Szeged a Ferencváros otthonában

2023.09.08. 19:59
Alaposan megszorongatták a Szegedet a zöld-fehérek (Fotó: Török Attila)<br /><strong>A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!</strong><br />
Megnyerte a Ferencváros elleni rangadót az OTP Bank-Pick Szeged, de az utolsó pillanatig izgalmas volt a férfi kézilabda NB I második fordulójának első mérkőzése. Időnként tényleg úgy nézett ki, a hazaiak otthon tarthatják a két pontot.

Első rangadóját játszotta Kárpáti Krisztián irányításával az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely az elmúlt években sokat fejlődő és erősödő Ferencváros otthonába látogatott. A vendégek jobban kezdtek, az első négy percben nem volt akciógólja az FTC-nek, azonban érződött Borut Mackovsek hiánya a szegedi védelemben, amely sokszor szellős volt, mintha a belső védők, Bánhidi Bence, Matej Gaber és Marin Jelinic néha nem értették volna meg egymást.

A 8. percben a remek napot kifogó Lékai Máté egész pályás, üres kapus góljával átvezette a vezetést a Ferencváros, ami után mintha kicsit megilletődtek volna a vendégek, így a remekül védekező, egyre lelkesebb zöld-fehérek 10–6-ra elléptek. A Szeged erre öt-egyes védekezésre váltott, de igazán csak az orosz beálló, Gleb Kalaras beállása után stabilizálódott a hátsó alakzat.

Bár betegségből épült fel, a válogatott balátlövő Bodó Richárd remekül játszott, az ő bombagóljaival zárkózott fel a vendégcsapat, majd a félidő végén Imanol Garciandía üres kapus góljával újra vezetett, az FTC pedig hiába tartotta kézben az első játékrészt, az utolsó percekben rosszul cserélt, így nem tudta kihasználni azt az előnyt, amit a pályán egyébként kiharcolt.

A kapusok közül egyedül a tíz védéssel záró Borbély Ádám kapta el a fonalat, ő is csak a második félidőben, amivel versenyben tartotta a hazaiakat , de nem bírtak egymással a csapatok, amit jelez, hogy a második félidőben majdnem négy percen át volt 31–31 az állás. Bár a hazaiak esélye a végére csökkent azzal, hogy emberelőnyös támadásnál egymás után két labdát is elszórakoztak, ezzel lépéselőnybe került a Szeged, de Pásztor István csapata nem adta fel, a tízgólos Nagy Bence és a kilencgólos Lékai vezérletével az utolsó pillanatig küzdött.

A mérkőzés az utolsó támadásig izgalmas volt, még volt esélye a Ferencvárosnak az egyenlítésre, de Füzi Dániel gyors gólja után nem tudta kivédekezni a vendégtámadást, így Sebastian Frimmel találatával a Szeged 36–34-re nyert, Kárpáti Krisztiánnak pedig az utolsó időkérés után, éles helyzetben is jól működött a taktikája.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
FTC-GREEN VOLLECT–OTP BANK-PICK SZEGED 34–36 (17–18)

Budapest, Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Horváth P., Marton
FTC: Győri K. – Bujdosó 1, Ónodi-Jánoskúti 2, LÉKAI 9, Debreczeni 1, NAGY BENCE 10 (5), KOVACSICS 5. Csere: BORBÉLY (kapus), J. Mikita, Prajner 1, Füzi 2, Imre B. 1, Csörgő 1, Balogh Zs. 1, Pordán. Edző: Pásztor István
SZEGED: Mikler – SOSTARIC 7 (1), Stepancic 2, Gaber 2, Bánhidi 1, Martins 1, Bombac 4. Csere: Imsgard (kapus), BODÓ 7, Jelinic 2, GARCIANDÍA 4, Kalaras 2, Szita 1, Szilágyi 1, Frimmel 2. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 13. p.: 10–6. 20. p.: 12-11. 29. p.: 16–17. 39. p.: 22–24. 45. p.: 26–26. 51. p.: 31–30. 58. p.: 32–34
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
Pásztor István: – Speciális mérkőzés volt, néhány évvel ezelőtt nem gondoltuk volna Krisztiánnal, hogy egymás ellen meccselünk az élvonalban. Sikeresen próbáltunk egy masszív védelem ellen játszani, de sok gólt kaptunk üres kapura. Ezzel együtt szeretném, ha ezen az úton haladnánk tovább.
Kárpáti Krisztián: – Nagyon megnehezítette a Fradi a dolgunkat, végig nyílt mérkőzés volt. Védekezésben és támadásban is próbálkoztunk sok mindennel, végül egy szoros végjátékban sikerült nyerni, ami azért is értékes, mert a hazaiak kerete összeszokottabb, nekünk pedig építenünk kell a csapatot.

1. Veszprém 2 2 89–60 +29 4
2. Szeged 2 2 73–62 +11 4
3. FTC 2 1 1 70–58 +12 2
4. Tatabánya 1 1 27–19 +8 2
5. Dabas 1 1 34–29 +5 2
6. Eger 1 1 26–25 +1 2
7. NEKA 1 1 21–20 +1 2
8. Balatonfüred 1 1 25–26 –1 0