Férfi kézi NB I: szoros meccsen győzött a Tatabánya Egerben

2023.09.15. 20:26
Mateo Maras 6 gólt lőtt a Tatabányában (Fotó: Földi Imre, archív)
A Tatabánya egygólos győzelmet aratott Egerben a férfi kézilabda NB I 3. fordulójában.

A másodosztályból feljutó Eger a balatonfürediek elleni nyitó fordulóban aratott meglepetéssikere után hazai pályán alaposan megszorongatta az Európa-liga csoportkörében érdekelt Tatabányát is. Az előző idény harmadik helyezettje végül csupán az utolsó tíz percben tudta eldönteni a két pont sorsát (bár a 60. perc elején is csak egy találat volt az előnye), így Tombor Csaba együttese a Veszprém elleni vereség után megszerezte második győzelmét a hazai pontvadászatban.

A találkozó legeredményesebbje hazai részről Abdeldjalil Zennadi lett hét góllal, a vendégektől Mateo Maras és Juhász Ádám is hat találatig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ

QHB Eger–Mol Tatabánya KC 28–29 (15–16)
G:Zennadi 7, Bartosz 5, Lezák 3 (1), Oliveira 3, Kiss G., Maracskó, Tóth K., Döme 2-2, Kavin, Tóvizi 1, ill. Maras 6 (5), Juhász Á. 6 (1), Rodriguez 5, Krakovszki B. 4 (1), Ancsin, Enomoto 2-2, Győri, Vajda, Vilovszki, Pergel 1-1