Férfi kézi NB I: nagy csatában fordított, és nyert a Veszprém

R. P.R. P.
2023.05.06. 19:57
Strlek nagyot játszott (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda NB I 23. fordulójában a Telekom Veszprém 28–27-re győzött a Csurgó ellen.

Érdekes meccset játszott a Telekom Veszprém Csurgón. A hazaiak végig vezettek 2-3 góllal az első félidőben a visszafogott bakonyaiak ellen – az első 30 perc a Csurgó háromgólos előnyével ért véget.

Mimir Ilics együttesét alighanem már a Kielce elleni BL-negyeddöntős párharc foglalkoztatja jobban, pláne úgy, hogy az NB I alapszakaszának első helyét már aligha veszíti el az OTP Bank-Pick Szeged.

Azért a második félidőben gyorsan fordított a Veszprém, tíz perc elteltével már Strlekék vezettek hárommal.

Innentől a Csurgó futott az eredmény után, és ezt sikerrel tette! Négy perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás (27–27).

A hátralévő időben már csak egyetlen gól született, és ezt Kentin Mahé dobta. A Veszprém tehát izgalmas meccsen minimálisan jobbnak bizonyult a Csurgónál. Manuel Strlek nyolc találatig jutott, de a legtöbbet a csurgói Mladen Krszmancsics szerezte kilenccel.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ

CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 27–28 (16–13)
Csurgó, 900
néző. V: Hajdu, Halász
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – Tóth Á. 2, KRECIC 5, KRSZMANCSICS 9 (1), Rotim 2, Herceg 3, Bazsó 1. Csere: HOLLÓ, Konyicsák (kapusok), Gebhardt, Skol 2 (1), Szeitl L. 2, Gábor M. 1, BORSOS, Spruk. Edző: Baranyai Norbert
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 2, REMILI 4, el-Dera 2, Pesmalbek 2, LAUGE 3, STRLEK 8. Csere: Cupara (kapus), Vailupau 2, Ilic Z., MAHÉ 4 (3), Lukács P., A. Nilsson 1, LIGETVÁRI, Sipos, Elísson Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 15. p.: 10–7. 24. p.: 13-10. 27. p.: 15-11. 35. p.: 16–15. 38. p.: 18–18. 45 p.: 19–22. 51. p.: 24–25. 57. p.: 27–27
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3
Baranyai Norbert: – Fegyelmezett játékkal sikerült egy fantasztikus első félidőt játszanunk. A második játékrészben Corrales védéseivel a Veszprém átvette a vezetést, de az utolsó pillanatig harcoltunk, hogy itthon tarthassuk az egyik pontot, amit a játék képe alapján megérdemeltünk volna.
Momir Ilics: – Kemény mérkőzést játszottunk a Csurgóval. A válogatott szünet után nehezebben állt össze a csapat játéka, de a második félidőben kiváló kapusteljesítménnyel sikerült egy kisebb előnyt kiharcolnunk. Még nagy csaták várnak ránk, amelyekhez még jobban fel kell készülnünk.

SPORT36-KOMLÓ–FERENCVÁROSI TC 27–30 (12–14)
Komló, 1000
néző. V: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ: GRANIC – Urbán, Zobec 2 (1), Vekic 1, Szőllősi O. 1, JERKOVIC 6, Hoffmann 3. Csere: Pásztor I. (kapus), GRÜNFELDER 3, Szunajko F. 2, Csányi, Vaskó 3, Takács B. 1, SZUHAREV 4, Vranac 1. Edző: Marosán György
FTC: Borbély – BUJDOSÓ 2, Ónodi-Jánoskúti 3, LÉKAI 3, DEBRECZENI 5, NAGY BENCE 8 (2), Kovacsics. Csere: Győri K. (kapus), PRAINER 2, J. Mikita 1, Pordán, JUHÁSZ Á. 4. Balogh Zs., Bognár A. 2, Imre B. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 9. p.: 3–4. 14. p.: 6–7. 21. p.: 9–10. 27. p.: 11–11. 33. p.: 13–15. 39. p.: 17–17. 45. p.: 20–21. 50. p.: 23–24. 56. p.: 24–26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Marosán György: – Ma sem voltunk méltatlanok a közönségünk támogatására. Talán néha a szerencse nem állt az oldalunkon. Hajtottunk, küzdöttünk, most ennyire tellett tőlünk, mert azért hagytunk ki helyzeteket bőven.
Pásztor István: – Amikor beléptem a csarnokba, eszembe jutott, hogy 1991-ben szerepeltem itt első alkalommal. Sok dolog változott, de a hangulat a régi. Jó mérkőzést vívtunk, bár támadásban nem voltam teljesen elégedett a látottakkal.

CYEB-BUDAKALÁSZ–DABAS KC 26–31 (15–18)
Budakalász, 250
néző. V.: Sándor Gy., Szabó B.
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Varjú 1, Sinkovits 6 (1), Kiss B. 5, Mihalin 6, Juric-Grgic 3 (1), Kovács D. 4. Csere: Váczi D. (kapus), Tyiskov, Maracskó 1, Koncz, Tóth Sz., Zanati, Vrhovina D., Berényi, Fórizs. Edző: Csoknyai István
DABAS: Pallag – Horvat 5, Fekete B., Garajszki, KOLLER 7, SZÖLLŐSI SZ. 6, Laurinyecz. Csere: NAGY T. (kapus), Bálint B. 2, Bognár N., TARABOCHIA 7, Katona 1, Hutvágner, Ács T. 2, Zdolik 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 8.perc: 3–5. 14. p.: 8–10. 21. p.: 13–12. 26. p.: 14–16. 38. p.: 18–21. 45. p.: 20–24. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Csoknyai István: – A legnagyobb problémát a védekezésünk okozta, ami az elmúlt időszak hozadéka volt. Most nem voltunk egy súlycsoportban a Dabassal, és nem voltak jó egyéni teljesítményeink sem.
Tomori Győző: – Nagyon koncentráltan játszottunk végig, és ez volt az egyik kulcsa a győzelmünknek, a másik az extra teljesítmények támadásban. A második félidőre összeállt a védekezésünk is, és az ellenfél ki nem kényszerített hibáival tudtunk élni.

1. Szeged 24 23 1 863–661 +202 46
2. Veszprém 23 21 1 1 891–654 +237 43
3. Tatabánya 23 16 1 6 718–627 +91 33
4. FTC 23 15 1 7 779–719 +60 31
5. Balatonfüred 23 12 3 8 653–626 +27 27
6. Csurgó 23 11 3 9 633–640 –7 25
7. Gyöngyös 23 10 2 11 650–672 –22 22
8. NEKA 23 9 3 11 614–636 –22 21