Férfi kézi NB I: szoros első félidő után felőrölte a Dabast a Veszprém

2023.02.18. 19:50
Andreas Nilsson volt a Veszprém legjobbja, hétszer vette be a kaput (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Telekom Veszprém 42–31-re legyőzte a Dabas KC-t a férfi kézilabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján. A mérkőzés félidejében meglepetésre még döntetlen állt az eredményjelzőn, sőt, a második játékrész elején a vendégek át is vették a vezetést, de a Veszprém rákapcsolt és egy 9–2-es sorozattal kiépítette magabiztos előnyét, amit utána folyamatosan növelt. A Gyöngyös hazai pályán szenvedett vereséget a Balatonfüredtől, a Fejér B.Á.L.-Veszprém megverte a Budakalászt, míg a NEKA felülmúlta a Komlót.

Tizenötödik bajnokiját is megnyerte a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely ezúttal a Dabast győzte le otthon tizenegy góllal. A félidei szünetben még döntetlenre álltak a felek, a tizennyolc kapott gól pedig mutatta, hogy a hazaiak védelme nem igazán állt össze. A folytatásban azonban sebességet váltott az Építők, beállója, Andreas Nilsson hét góljából hatot a hajrában szerzett, és a gárda itthon megőrizte a hibátlan mérlegét.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–DABAS KC 42–31
(18–18)
Veszprém, 920
néző. V: Hajdu, Halász
VESZPRÉM: Corrales – VAJLUPAU 4 (1), REMILI 5, Mahé 4 (1), PESMALBEK 4, Lauge 1, Elísson 3. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, ed-Dera 2, A. NILSSON 7, Strlek 3, Gasper Marguc 5, Ilic Z. 1, Lukács P. 3 (1), Sipos. Edző: Momir Ilics
DABAS: Pallag – TARABOCHIA 6, Szöllősi Sz. 1, Garajszki 2, Koller 1, Zdolik 1, Katona. Csere: Nagy T. (kapus), Horvat 2, Fekete B. 3, BÁLINT B. 7 (1), Laurinyecz 3, BOGNÁR 3, Hutvágner, Ács T. 2. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 13. p.: 7–6. 27. p.: 16–16. 31. p.: 18–19. 37. p.: 24–19. 45. p.: 30–25. 50. p.: 34–26. 54. p.: 38–28. 59. p.: 40–31
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1
Momir Ilics: – Két Bajnokok Ligája-vereséget követően nem könnyű pályára lépni. Nagyon jól kezdett a Dabas, de büszke vagyok játékosaimra, mert meg tudták mutatni a tudásukat. Köszönjük a szurkolók támogatását, keményen dolgozunk, hogy megháláljuk nekik.
Tomori Győző: – Az első félidőben fel tudtuk venni a megfelelő ritmust és sebességet. A folytatásban felgyorsította a játékát a Veszprém, a védekezését nem tudtuk már átjátszani, sok könnyű gólt kaptunk. Az első félidővel elégedett vagyok, a másodikban kijött a két csapat közötti különbség.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 23–28 (13–11)
Gyöngyös, 800 néző. V: Bócz, Wiedemann.
GYÖNGYÖS: Tomics – Gábori, Bura 2, Gráf 3, Hegedüs M. 3, SCHMID 4, VARSANDÁN M. 6 (4). Csere: Bartucz (kapus), Potisk 2 (1), Halász, Jaros, Lakosy 3 (1), Gerdán, Jóga. Edző: Bíró Balázs
BALATONFÜRED: ANDÓ – HORNYÁK P. 6 (4), Németh B. 1, Kemény, Szűcs Bence 3, Szretenovics 3, BÓKA 4. Csere: Tóth M. (kapus), VARGA M. 5, Szmetán M., Szöllősi B. 1, Dénes J., Malinovic 2, VAJDA H. 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 8–5. 18. p.: 9–6. 24. p.: 11–9. 36. p.: 16–14. 42. p.: 17–19. 48. p.: 18–21. 54. p.: 21–25. Kiállítások: 12, ill. 22 perc. Hétméteresek: 10/6, ill. 5/4.
Bíró Balázs: – A tapasztaltabb, jobb csapat nyert. Az első harminc percben is adódtak kihasználatlan lehetőségek, de a második félidőben szinte teljesen megállt a támadójátékunk. Megérdemelt a fürediek sikere, fejlődnünk kell.
György László: – A védekezésre volt felépítve ez a mérkőzés. A második félidőben már megnyertük a párharcokat, sokkal jobban működtünk csapatként. Támadásban türelmesen, hatékonyan játszottunk. Ez a győzelem erőt kell, hogy adjon a folytatásra.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–CYEB-BUDAKALÁSZ 32–24 (15–13)
Veszprém,
Március 15. úti sportcsarnok, 600 néző.V:Paska, Vastag.
VESZPRÉM: BALOGH T. – Szmetán P. 1, PULAY 9, ÉLES B. 6 (1), Szrnka 1, LUDMÁN 7, Hári 2. Csere: Miklós G. (kapus), Gál 2, Tóth P. 1, MOLNÁR B. 3, Szatmári, Bugyáki. Edző: Konkoly Csaba
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – VARJÚ 7 (2), Sinkovits 2, Dávid M., Mihalin 2, JURIC-GRGIC 4, Kovács D. 2. Csere: Djordjeszki (kapus), KISS B. 5, Koncz 1, Tyiskov, Papp B. 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 13. p.: 5–5. 21. p.: 10–9. 26. p.: 14–12. 36. p.: 16–16. 40. p.: 17–19. 49. p.: 23–21. 55. p.: 29–21. 58. p.: 30–24. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Konkoly Csaba: – Már régóta vágytunk arra, hogy átszakadjon a gát, megtérüljön az eddig elvégzett munka. Örülök, hogy végig bírtuk erővel, fegyelmezetten védekeztünk, Balogh pedig fantasztikusan védett. Nagy boldogság és élmény ez számunkra.
Csoknyai István: – Jól játszottak a hazaiak, megérdemelten nyertek. A második félidő közepén azt hittem, elfáradtak, ehelyett fantasztikusan hajráztak. Nagyon sok hibánk volt, nem tudtuk azt a formát hozni, amire valójában képesek vagyunk.

HSA NEKA–SPORT36-KOMLÓ 27–18 (12–10)
Balatonboglár, 350 néző. V: Felhő, Öcsi.
NEKA: Palasics – SZILÁGYI BENJÁMIN 4, DELY 1, SZTRAKA 3, PAPP T. 4, Kovács T. 2, KRAKOVSZKI B. 8 (7). Csere: DEMÉNYI (kapus), Tárnoki, Temesvári 3, Ács P., Sisa 1, Karai 1, Krakovszki Zs., Dobi. Edző: Sótonyi László
KOMLÓ: Granic – Urbán 2, Szuharev 1, Takács B. 1, Szöllősi O. 2, JERKOVIC 5, Hoffmann 2. Csere: Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), Vranac, Vaskó, Szunajko F. 1, Grünfelder, MELNYICSUK 4 (1), Csányi, Orbán. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 16. p.: 8–4. 21. p.: 8–7. 26. p.: 12–9. 32. p.: 13–10. 40. p.: 15–15. 49. p.: 20–15. 56. p.: 24–18. Kiállítások: 14, ill. 18 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 5/1
Sótonyi László: – A legutóbbi két vesztes meccs után elsősorban magunkra voltunk mérgesek. Örülök annak, hogy a hibákat hellyel-közzel sikerült kijavítanunk egy héten belül. Elöl és hátul egyaránt összeállt a játékunk, nagyon büszke vagyok a fiatal társaságra, hogy a korát meghazudtolva kézilabdázott.
Kilvinger Bálint: – A hazaiak jól kezdték a mérkőzést, igyekeztünk kapaszkodni, de minden létező hibát elkövettünk, amit nem szabad. Sajnos az egyéni teljesítmények elmaradtak a várttól, így teljesen sima, megérdemelt boglári siker született.
Tudósított: VÖRÖS SÁNDOR

1. Veszprém 15 15 609–424 +185 30
2. Szeged 16 15 1 588–438 +150 30
3. Tatabánya 14 11 1 2 448–390 +58 23
4. Csurgó 15 9 1 5 431–424 +7 19
5. FTC 14 8 1 5 477–435 +42 17
6. Balatonfüred 15 7 2 6 427–428 –1 16
7. Gyöngyös 15 7 1 7 415–423 –8 15