Férfi kézi-vb: Egyiptom nagyon megverte Horvátországot

K. Zs.K. Zs.
2023.01.13. 22:03
Ali Mohamed kapura dob – a meccsen ötször be is talált (Fotó: AFP)
Egyiptom magabiztosan, 31–22-re megverte Horvátországot a férfi kézilabda-világbajnokság pénteki játéknapján. Fölényes győzelemmel mutatkoztak be a norvégok, a dánok és a szerbek is.

HORVÁTORSZÁG–EGYIPTOM 22–31

Remekül kezdtek az egyiptomiak, gyorsan megléptek 4–1-re, uralták az első félidőt, volt, hogy hat góllal „mentek” (11–5). A fordulás után háromra felzárkóztak a horvátok, de Karim Hendavi ismét elkapta a fonalat az egyiptomi kapuban. Az észak-afrikaiak fokozatosan elhúztak, Hendavi kapus, a meccs hőse a sok nagy bravúr mellett még egész pályás találattal is megörvendeztette csapatát – akkor már kilencgólnyi volt a különbség (28–19), végül ilyen széles is lett a szakadék a két gárda között.

NORVÉGIA–ÉSZAK-MACEDÓNIA 39–27

Egy darabig fej fej mellett haladtak a felek, 9–9-nél még együtt voltak, aztán az első félidő utolsó öt gólját a norvégok lőtték – Magnus Abelvik Röd és Sebastian Barthold kettőt-kettőt –, úgyhogy a szünetre gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.

DÁNIA–BELGIUM 43–28

A világbajnoki újonc belgák dobták a mérkőzés első gólját, de már az első félidőben is előfordult, hogy nyolcgólos hátrányban voltak, aztán a második harminc percben tovább nőtt a különbség. Rasmus Lauge kisebb sérülés miatt kihagyni kényszerült a meccset, amit azért fájlaltak a dánok, mert a veszprémi légiós a közelmúltban többször is sérült volt, s a belgák elleni találkozó jó meccsrutinszerzési lehetőség lett volna számára.

SZERBIA–ALGÉRIA 36–27

Az első félidő néhány percét leszámítva (7–7, 8–8) végig az európaiaknál volt az előny, aztán a második félidőben ki is nyílt az olló: 23–19-es vezetésük után egymás után négy gólt lőttek a szerbek, és innen már nem volt visszaút az algériai csapat számára.