„Ötven évvel ezelőtt még nem érdekelt, de fontos, hogy szembenézzünk a feladattal, amely a lendületről szól, nem a kitiltásokról. Szeretnénk lendületet adni” – mondta Bob Hanning, a Füchse Berlin ügyvezető igazgatója a klub sajtótájékoztatóján.
A handball-world.com arról írt, hogy a ClimatePartner nevű cég megmérte, az előző idényben mennyi szén-dioxidot bocsátott ki a Füchse és a Potsdam, majd egy hiteles klímavédelmi projektet készített, s az utazási tevékenységekből, az edzőközpontokból, a hulladékból, illetve az irodák elektromos és hőenergiájából kibocsátott szén-dioxid csökkentésével kompenzálják a 2021–2022-es évadban kiadott káros anyagot.
A Füchse sportszergyártója ezentúl újrahasznosított hulladékból készíti el a mezeket, míg a berliniek csarnoka arany státusszal kapta meg a „Green Globe” fenntarthatósági tanúsítványt.
Bob Hanning ismertette: nem csak ökológiai, hanem társadalmi és vállalkozói szempontból is gyakorolják a fenntarthatóságot és egy olyan rendszert alakítanak ki, melyben a klub szakembereinek és saját nevelésű játékosainak népszerűsítik a környezetvédelmet különböző kihívásokkal.
„Nálunk a fenntarthatóság eddig tisztán sportkérdés volt, amit ezentúl más területekre is kiterjesztünk. Minden egyesül egy fenntartható kézilabdaklubban, amely egyedülálló a világon” – mondta Bob Hanning.
A Füchsénél a szén-dioxid kibocsátásának csökkentésére szeretnének elektromos meghajtásúra cserélni a járműparkot, elkerülni a felesleges pazarlást, klímabarát, fenntartható alternatívákra átállni, valamint a szurkolók számára is környezetbarátabbá tennék a meccsre járást. A berliniek emellett egy faültetési kampány részeként helyreállítják a sérült fás területeket a környéken.