Nehezen, de hozta a kötelezőt a Szeged a Breszt ellen

NAGY PÉTER (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)NAGY PÉTER (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)
2022.02.24. 20:38
A Pick Szeged hazai pályán 28–26-ra legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 12. fordulójában.

Frimmel szerezte a mérkőzés első és utolsó gólját is (Fotó:Frank Yvette/Délmagyarország)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
B-CSOPORT

12. FORDULÓ
PICK SZEGED–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 28–26
(16–14)
Szeged, 3400 néző. Vezette: Marín, Serradilla (spanyolok)
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 2, GARCIANDÍA 5, Martins 4, BÁNHIDI 8, Mackovsek 2, Frimmel 3 (1).Csere: Gaber 1, Henigman, Bodó 2, B. Radivojevics 1.Edző: Juan Carlos Pastor
BRESZT: Szoldatenko – Vajlupov 3, Paczkowski 2, V. VRANJES 4, SZRETENOVICS 7, Jurinok 2, S. SKUBE 5.Csere: Mackevics (kapus), Kaspárek 1, Sumak 1, Szantalov, Baranov 1.Edző: Daniel Gordos Ríos
Az eredmény alakulása.6. perc: 3–4. 8. p.: 4–6. 12. p.: 7–8. 19. p.: 10–9. 24. p.: 11–10. 27. p.: 12–12. 32. p.: 17–14. 38. p.: 21–17. 42. p.: 21–19. 46. p.: 23–22. 50. p.: 24–22. 52. p.: 24–24. 55. p.: 26–24. 58. p.: 27–26. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0

Csak a hajrában tudta biztossá tenni győzelmét a fehérorosz Meskov Breszt ellen a magyar bajnok, amely matematikailag még odaérhet az automatikus negyeddöntőt érő első két hely valamelyikére az A-csoportban.

A Szeged világklasszis beállójáról, Bánhidi Bencéről köztudott, hogy egyrészt ritkán hibázik ziccerben, másrészt akkor sem veszíti el a fejét, amikor ketten-hárman húzzák-vonják vagy éppen a bírók pécézik ki maguknak. A Meskov Breszt elleni hazai Bajnokok Ligája-mérkőzés 23. percéig azonban már túl volt két kihagyott helyzeten és egy kiállításon, ráadásul le is cserélték védekezésben, így joggal reménykedhettünk abban, hogy előbb-utóbb nála is átszakad a gát. Átszakadt, így az első félidőt 7/5-ös mutatóval, a szegediek pedig kétgólos előnnyel zárták.

A játékrészben nyújtott teljesítményük láttán azt nem állíthatjuk, hogy a mieink kint lennének a gödörből, de ezúttal legalább megragadták a kínálkozó lehetőséget, és ugyan a 28. perc után egyszer kiengedték a kezükből a vezetést, a győzelem azért meglett. De vért kellett izzadniuk érte, mert nagyon sok volt a hiba a játékukban. A csoportutolsó fehéroroszok támadásaiban több tudatosságot lehetett felfedezni, köszönhetően az exszegedi irányítójuknak, Stas Skubénak, aki rendre megverte lábbal a lassan mozgó Tisza-parti védőket, s kitűnő passzokkal tömte társait.

A hazaiak védekezése akkor javult fel eleinte, amikor Juan Carlos Pastor Borut Mackovseket Matej Gaberrel állította párba középen, támadásban pedig akkor történt változás, amikor Bánhidi elkapta a fonalat. Addig egyedül a zágrábi vesztes találkozón is remek produkcióval kirukkoló Mirko Alilovic védései tartották meccsben a magyar bajnokot.

A második félidőt Bodó Richárd bombája nyitotta, majd sorban jöttek a szegedi átlövésgólok, a hazai szurkolók pedig joggal hihették, zsebben a két pont. Nem így lett, megint kapkodóvá, pontatlanná váltak a csongrádiak, a Breszt pedig van olyan jó csapat a helyezése ellenére, hogy azonnal megbüntesse. A hajrá szoros lett, pedig Alilovic továbbra is brillírozott, a Meskov hetest rontott és kulcspillanatban elszórakozta emberelőnyös akcióját, a Pick Szegednek így sikerült kiszenvednie a győzelmet, s a csoportkör utolsó két fordulójában még reménykedhet, hogy odaér az automatikus negyeddöntőt érő első két hely valamelyikére.

2. FÉLIDŐ

Vége a mérkőzésnek. A Szeged 28–26-ra nyert, s pontszámban beérte a csoport harmadik helyén álló Montpellier-t.

60. perc: Alilovic bravúrjával indul az utolsó perc. Bodótól elveszik a labdát. Sumak beállóból próbálkozik, de Alilovic ismét véd. Győzött a Szeged.

59. perc: Frimmel a szélről újra kettőre növeli az előnyt. Időt kér a vendégcsapat. 28–26

58. perc: Újabb Szretenovics-gól. 27–26

57. perc: Bánhidi megszerzi a nyolcadik gólját is, ezzel a Szeged történetének legjobb gólszerzője lett a BL-ben (325 gól), holtversenyben Jonas Källmannal. 27–25

56. perc: Szretenovicsot lerántani sem lehet, újra egy gól van közte. 26–25

55. perc: Martin zseniális passzát Bánhidi váltja gólra. Ez már a hetedik találata volt a magyar válogatott sztárjának. 26–24

54. perc:Frimmelt állítják ki két percre, de Valjupov a lécre lövi a hétméterest.

53. perc: Sostaric góljával ismét vezet a Szeged. 25–24

52. perc: Bodó lövése forgácsolja szét a lécet, a kipattanóval megindul a Breszt, Valjupov pedig egyenlít. 24–24

51. perc: Közel járt az egyenlítéshez a Breszt, de Alilovic védte a szélről érkező próbálkozást.

Időt kért a Szeged.

50. perc: Érdekes felállás, a jobbszélső Sostaric jobbátlövőben a Tisza-partiaknál.

49. perc: Indítás után Baranau lövi a 23. breszti gólt. 24–23

48. perc: Skube csapattársa lábára pattintja a labdát, jöhet a Szeged. Mackevics bravúrral véd, de a kipattanót belövi Bánhidi. Fontos gól volt. 24–22

47. perc: Radivojevics ziccerét védi Mackovics, az egyenlítésért támadhat a Breszt,

46. perc: Eladja a labdát a magyar csapat, Szretenovics pedig az üres kapuba lő. 23–22

45. perc: Bodó újabb gólt szerez, de Sumak hamar válaszol. Gabert pedig kiállítják – 45 másodpercig kettős emberhátrányban a Szeged. 23–21

44. perc: Emberhátrányban a Szeged, Henigman kap kétperces büntetés. Skube hamar gólra váltja az előnyt. 22–20

43. perc: A következő támadásnál már javít a spanyol átlövő. 22–19

42. perc: Passzív miatt elveszik a labdát a vendégektől. Garciandia gyenge lövése nem talál kaput.

41. perc: Időt kér a Breszt.

40. perc: Szretenovics bombáz a kapuba, visszaállt a félidei kétgólos szegedi előny. 21–19

39. perc: Skube hozza közelebb a Bresztet. 21–18

38. perc: Vranjes megkapja a második kétperces büntetését. Emberelőnyben támadhat a Pick Szeged.Ezzel nem tud élni a házigazda, a túloldalon Szretenovics talál be, majd Radivojevics válaszol rá. 21–17

37. perc: Ott az újabb Alilovic-bravúr, hét védésnél jár a horvát klasszis. Bodó lő kapufát, de Bánhidihez pattan a labda.

36. perc: Garciandia jól kezdi a második félidőt, ismét eredményes. Mackevics érkezik a Breszt kapujába, majd fog egy ziccert.. 20–16

35. perc: Alilovic nagyot véd,ezután a kezét fájlalja.

34. perc: Garciandia eredményes átlövésből, másodpercek múlva Paczkowski lő gólt. Martins is betalál.19–16

33. perc: Vranjes válaszol, már négy gólnál jár a bosnyák beálló.17–15

32. perc :Bodó óriási góljával indul a játékrész. Iszonyatos erővel lőtte ki a hosszú felsőt. 17–14

31. perc: Elkezdődött a 2. félidő.

1. FÉLIDŐ

Vége az 1. félidőnek. Nem játszik jól a Szeged, de így is két góllal vezet.16–14

30. perc: Garciandia adja el, Szretenovics pedig végigrobog a pályán, majd Alilovic kapujába lő. Juan Carlos Pastor időt kér. Kétgólos előnnyel mehetett szünetre a Szeged, Bánhidi talált be a végén. 16–14

29. perc: Először vezet kettővel a Szeged, Sostaric egy indítást követően köszönt be. 15–13

28. perc:Martins varázsol, talpról lő távoli gólt. 14–13

27. perc: Ki más? Ismét Bánhidi lő gólt beállóból. Erre szintén hamar jön a válasz, a korábban szintén szegedi Kaspárek talált be. 13–13

26. perc: Bánhidi is megszerzi a harmadik gólját, Martins gyönyörű passza után. Vranjes azonban hamar egyenlít. 12–12

25. perc: Skube szerez labdát a Szeged térfelén, s gólra is váltja az akciót. Már három találatnál jár a szlovén játékmester. 11–11

24. perc: Időt kér Daniel Gordo, a fehéroroszok spanyol mestere. Ezt követően Alilovic véd egy távoli lövést.

23. perc: Bánhidi fordul be, s lő a kapuba. Újra vezet a Szeged. 11–10

22. perc: Mindkét csapat hibázik támadásban.

21. perc: Szoldatenko újabb bravúrt mutat be, Alilovic sem akar lemaradni, s szintén nagyot véd.

20. perc: Skube szakítja meg a Breszt rossz sorozatát, közel nyolc perc után lőtt gólt a vendégcsapat. 10–10

19. perc: Vranjest küldik ki két percre a játékvezetők. Ezt kihasználja a Szeged, Garciandia lő a bal alsóba. 10–9

18. perc: Martins kap kétperces büntetést, Skube zseniális passzát azonban fölé pattintja Vajlupov. Öt perce nem tud gólt szerezni a Breszt.

17. perc: Szoldatenko védi Bánhidi ziccerét, de a Szegednél marad a labda. Martins megveri lábba la védőjét, majd gólt szerez, egyenlít a házigazda. 9–9

16. perc: A túloldalon kapufát lő a vendégcsapat.

15. perc: Mackovseknek készítenek elő egy lövést, de nem talál a kapuba.

14. perc: Megvan Bánhidi Bence első gólja, majd Mackovsek blokkol egy lövést. 8–9

13. perc: Mackovsek bombáz a fehéroroszok kapujába, de a korábbi szegedi, Skube is betalált. 7–9

12. perc:Vranjes növeli újra kettőre a vendégek előnyét. 6–8

11. perc:Gaber lő gólt emberhátárnyból. 6–7

10. perc. Bánhidi kap kétperces büntetést, Jurinok révén használja ki ezt a Breszt. 5–7

9. perc:Garciandia szerencsés lövésével zárkózik a Szeged.5–6

8. perc: Szretenovics talál be, ismét előny a Bresztnél, majd egy indítást követően Vajlupov is gólt lő. 4–6

7. perc: Mackovsek kicselezte védőjét, majd gólt szerez. 4–4

6. perc:Vranjes talál be beállóból, Garciandia lövését pedig Szoldatenko védi. 3–4

5. perc: Vezet a Breszt, Jurinok volt eredményes, Martins egyenlít. 3–3

4. perc:Bánhidi harcolt ki hétméterest, melyet Frimmel értékesít, majd Paczkowski egalizál. 2–2

3. perc: Vajlupov egyenlít, a szélső a következő idénytől a Veszprémet erősíti. 1–1

2. perc: Frimmel szerzi a mérkőzés első gólját, Mackovsek labdaszerzése után. 1–0

1. perc: Mackovsek adja el a labdát, majd Vranjes ziccerét védte Alilovic.

A Szeged kék mezben lép pályára, a Breszt fehér-pirosban.

Spanyol bírópáros vezeti a mérkőzést.

Sérülés miatt az irányító Dean Bombac és a jobbátlövő Kent Robin Tönnesen sincs ott a Tisza-partiak meccskeretében.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Pick Szeged–Meskov Breszt férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!

ELŐZMÉNYEK

Ez a második BL-meccs a Pick Arénában, az elsőt tavaly decemberben 30–26-ra nyerte meg a Szeged a THW Kiel ellen.

A Szeged tavaly szeptemberben 28–25-re győzött a Breszt vendégeként.

A fehérorosz bajnok keretében három korábbi szegedi játékos is található: a cseh Stanislav Kaspárek, a szlovén Stas Skube, valamint a bosnyák Vladimir Vranjes.

„Ne szépítsük, rossz formában vagyunk, görcsölünk, stresszelünk – mondta a Nemzeti Sportnak Bodó Richárd, a Szeged 77-szeres válogatott balátlövője. – Sokat kell még dolgoznunk, miután a Tatabányát is csak a második félidőben tudtuk bedarálni a legutóbbi bajnokin.Remélem, minél hamarabb kikerülünk ebből a hullámvölgyből. Jól jött a vasárnapi pihenő, mert pénteken reggel hatra értünk vissza Horvátországból. Most már azonban csakis a bresztiekre összpontosítunk, akik annál jobbak, mint amit a helyezésük mutat.”

A Szeged esetleges győzelmével pontszámban befogná a 3. helyen álló francia Montpellier-t, azonban az egyből negyeddöntőt érő első két helyre már kevés az esélye, hiszen a Kielre két könnyebb meccs vár (Zagreb, Breszt), míg az Aalborg még fogadja a horvátokat, s a Montpellier vendége lesz. A Breszt amennyiben kikap Szegeden, már biztosan nem juthat tovább a csoportból.