Férfi kézi NB I: stabil élvonalbeli tagság a Veszprémi KKFT célja

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.09.08. 16:08
A bennmaradás és a stabil NB I-es tagság az élvonalban újoncként szereplő Veszprémi KKFT férficsapatának célja – hangsúlyozta Éles József, a Veszprémi Kézilabda Kft. tulajdonos-ügyvezetője a klub keddi sajtótájékoztatóján.

Éles József kiemelte, nemcsak azt szeretnék elérni, hogy az idény végén bent maradjanak a legjobbak között, hanem azt is, hogy a következő években is az NB I-ben szerepeljen a csapatuk.Éles József kiemelte, nemcsak azt szeretnék elérni, hogy az idény végén bent maradjanak a legjobbak között, hanem azt is, hogy a következő években is az NB I-ben szerepeljen a csapatuk.

Sikerként értékelte, hogy az első fordulóban az egyik közvetlen riválisuk, a Dabas otthonából hoztak el két pontot úgy, hogy játékosaik nagy része élete első NB I-es mérkőzésén lépett pályára, a második félidőben mégis meg tudták fordítani az állást. Az alsóházban idegenben szerzett győzelmek fontosak a bennmaradás szempontjából – mondta Éles.

Tombor Csaba vezetőedző hozzátette, az élvonalbeli tagság mellett a klub hosszú távú célja, hogy minél több magyar fiatalnak biztosítson élvonalbeli játéklehetőséget. A dabasi győzelmet a pozitív szezonkezdet miatt nevezte fontosnak. Mint mondta, erre a meccsre hegyezték ki a felkészülésüket, mivel a következő fordulókban a Telekom Veszprém és a Mol-Pick Szeged ellen lépnek pályára.

Borbély Ádám kapus is pozitívan nyilatkozott a szezonról. Azt mondta, bízik a csapatban, játékostársai tudásában, és úgy szeretne a téli szünetre vonulni, hogy ne kelljen már izgulniuk a bennmaradásért.

A Veszprémi KKFT az NB I első fordulójában 29–27-re győzött a Dabas otthonában.Szerda este városi rangadón játssza első hazai mérkőzését a Telekom Veszprém ellen pályaválasztóként a Veszprém Arénában.

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda: Bartha Csaba nem akarta megfosztani Xavier Pascualt az olimpiai álmától

Kézilabda
10 órája

Tóth Edmond: Ezzel a céllal nagyon is tudok azonosulni

Kézilabda
2025.06.22. 12:56

Bodó Richárd: Több csúcspontja is volt az idényünknek

Kézilabda
2025.06.21. 11:13

Férfi kézilabda NB I: a kihívóból favorit válhat az előttünk álló idényben

Kézilabda
2025.06.20. 12:09

Bánhidi Bence további három évig a Szeged kézilabdázója

Kézilabda
2025.06.16. 11:39

A Magdeburg nyerte meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját!

Kézilabda
2025.06.15. 19:44

A Szeged hosszabbított Bodó Richárddal – hivatalos

Kézilabda
2025.06.13. 11:47

Xavier Pascual: Megérdemelten lettünk bajnokok, de nem lehetek elégedett

Kézilabda
2025.06.11. 06:39
Ezek is érdekelhetik