Férfi kézi NB I: a Szeged 9 góllal győzte le Skaliczkiékat

2018.02.13. 19:25
A Mol-Pick Szeged idegenben 35–26-ra legyőzte Skaliczki László csapatát, a Vácot a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A Szeged csapatbusza hétfőn 14.30 órakor gurult be az újszegedi sportcsarnok elé a Löwen elleni Bajnokok Ligája-győzelem után, de a játékosoknak nem sok idejük volt pihenni, mert kedden 13 órakor útra keltek a következő bajnoki meccsük helyszínére, Vácra.a Löwen elleni Bajnokok Ligája-győzelem után, de a játékosoknak nem sok idejük volt pihenni, mert kedden 13 órakor útra keltek a következő bajnoki meccsük helyszínére, Vácra.

A hazaiak vezetőedzője, a Szegeddel 1996-ban bajnoki címet nyerő Skaliczki László a mérkőzés előtt a tisztes helytállásban bízott.

A Tisza-partiak elsöprő lendülettel kezdték a meccset, hiszen a 9. perc végén már 7–1-re vezettek. Ezt követően a Vác felzárkózott 8–6-ra, a szünetben azonban már ismét megnyugtató volt a vendégek előnye (11–18). A Szeged a második félidőt két góllal nyerte meg (17–15), így nagyon magabiztos, 35–26-os győzelmet aratott.

Skaliczki abból a szempontból elégedett lehet övéivel, hogy a tizennégy gólos szegedi vereség (35–21) után csapata ezúttal tízen belül maradt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
VÁCI KSE–MOL-PICK SZEGED 26–35 (11–18)
Vác, 400
néző. V: Sándor, Szikszay
VÁC: Rózsavölgyi – Kecskeméti 2, Török, Davidovic 1, SAKIC 5, Koller 1, Holpert 2 (2). Csere: Ulicsinyi (kapus), Törteli 2, Baláz 4, Tyiskov 1, GRBAVAC 5, Ménfői 1, Tárkányi 2, Bognár A. Edző: Skaliczki László
SZEGED: SIERRA – SOSTARIC 5, Zubai, Bánhidi 3, SIGURMANSSON 8 (3), Goncalves 2, Skube 2. Csere: Nagy M. (kapus), Srsen 4, BODÓ 5, Zsitnyikov 2, Blazevic, Rodríguez 3, Fekete B., Hegedüs M. 1, Szunajko 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–7. 16. p.: 5–7. 23. p.: 8–11. 26. p.: 8–15. 35. p.: 13–22. 46. p.: 19–26. 54. p.: 25–31
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Skaliczki László:
– Úgy érzem, korrekt, jó mérkőzést játszottunk egy BL–ben is remeklő csapat ellen. Ez jól szolgálta a felkészülésünket a folytatásra. A Szegednek sok sikert kívánok a nemzetközi porondon is.
Carlos Pastor: – A legfontosabb feladatunk az volt, hogy begyűjtsük a pontokat és minden játékosom lehetőséget kapjon a bizonyításra. Jól kezdtünk, majd következett egy hullámvölgy sok hibával, de összességében elégedett vagyok: jó játékkal elértük a céljainkat.

1. Telekom Veszprém 17 17 615–342 +273 34
2. Mol-Pick Szeged 19 15 2 2 621–455 +166 32
3. Grundfos Tatabánya KC 17 14 3 455–385 +70 28
4. Balatonfüredi KSE 17 13 4 449–408 +41 26