Férfi kézilabda-vb: a szünet után bekeményítettek a spanyolok

2017.01.12. 22:23
A spanyol Iosu Goni az izlandi Gudmundur Holmar Helgason szorításában (Fotó: AFP)
Spanyolország a második félidőre felpörögve 27–21-re legyőzte Izlandot, és jó napjuk volt a norvégoknak is: nagy csatában 22–20-ra legyűrték a két éve vb-bronzérmes lengyeleket a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság csütörtöki játéknapján.

SPANYOLORSZÁG–IZLAND 27–21

Az ihletett formában lévő Björgvin Páll Gústavsson kilenc védésére alapozva a veszprémi Aron Pálmarssont csípősérülés miatt nélkülözni kénytelen izlandiak remek első félidőt futottak, volt, hogy négy góllal vezettek (7–11), és még a szünetre is kétgólos előnnyel vonultak.

A második játékrész első tíz percében is jól tartotta magát az északi gárda, de 15–13-as vezetést követően játékosai mintegy kilenc percig képtelenek voltak gólt szerezni, pedig két percig emberelőnyben is voltak.

A spanyolok ellenben ötöt is vágtak ebben az időszakban – kettőt emberfórban –, és végül az első félidőben látottak fényében fölényes győzelmet arattak.

LENGYELORSZÁG–NORVÉGIA 20–22

Kétgólosnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki a két válogatott között. A meccs első két gólját a lengyel Tomasz Gebala lőtte, a hetedik percre a norvégok fordítottak, de hamarosan ismét a lengyelek felé billent a mérleg nyelve.

A lengyel válogatott 8–7-nél vezetett utoljára, onnantól a norvégok voltak kezdeményezőbbek – csakhogy mindig jött a válasz. Az 50. percben például a lengyelek (és a mezőny) legeredményesebb játékosa, Michal Daszek egyenlített (20–20).

Ezt követően öt percig nem született gól – és aztán is csak kettő: Kristian Björnsen előbb akcióból, majd hetesből talált be, győzelemhez segítve Norvégiát.

Spanyolország–Izland 27–21 (10–12)
Ld: Balaguer, Canellas 4-4, Aguniagalde, Goni, Guardiola, Rivera, Sarmiento 3-3, ill. Sigurdsson 5, Arnarsson 4
Korábban
Szlovénia–Angola 42–25 (22–13)
Ld:
Mackovsek, Marguc 8-8, Janc 6, ill. Lopes 7, Hebo 5, Teca 4
Macedónia–Tunézia 34–30 (13–14)
Ld:
K. Lazarov 12, Manaszkov, Sztoilov 7-7, ill. Buganmi 9, Tezs 7, Bannur, Dzsalluz 5-5