Férfi kézi NB I: Csurgón egalizált a Füred a bronzcsatában

2014.05.10. 20:04
A férfi kézilabda NB I harmadik helyéért zajló párharc második mérkőzésén a Balatonfüred meglepően simán, 38–31-re győzött a Csurgó otthonában, ezzel egyenlített az egyik csapat második győzelméig tartó párharc van.

Imre Vilmos csapata az első találkozón Balatonfüreden nyert, így a két hazai mérkőzéséből mindössze egyet kellett megnyernie ahhoz, hogy egy év után ismét bronzéremmel zárjon. A Veszprém és Szeged által uralt magyar kézilabdában mondhatni, ez esetben kihozzák magukból a maximumot. Erre azonban még várni kell: a Csurgó hatalmas pofont kapott hazai pályán.

A dobogós helyet eldöntő harmadik mérkőzést szerdán rendezik. Az ötödik helyet a Tatabánya szerezte meg, mivel idegenben is legyőzte a Gyöngyöst.

Füredi gólokkal indult a találkozó, de ekkor még a csurgóiak tudtak válaszolni, így az első negyedóra viszonylag szoros eredményt hozott.

A játékrész második felében a csurgói támadások rendre pontatlanok voltak és ebből a füredi csapat folyamatos indulásgólokat szerzett. A félidő végére egy tetemes, tízgólos különbség alakult ki, ami tükrözte a hazai csapat enervált, gyenge játékát.

A második játékrészben próbált zárkózni a Csurgó, de öt gólon belülre egyszer sem tudott zárkózni. A végjátékban már csak a különbség volt a kérdés.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 31–38 (11–20)
Csurgó, 1100 néző. V: Hargitai G., Markó G.
CSURGÓ: Wyszomirski – Aguirrezabalaga 1, Savic, PUHOVSZKIJ 8, Grebenár, SZÖLLŐSI SZ. 7, GAZDAG 9 (8). Csere: Pallag (kapus), Herbert G., Borsos T., Oláh G., Nagy M. 1, Pordán, LELE 4, Vadkerti 1, Országh. Edző: Imre Vilmos
BALATONFÜRED: Székely – TOMBOR 5, FALUVÉGI 5, SZÖLLŐSI B. 13 (2), Zdolik 4, Kovács Gy. 1, Pásztor I. 4. Csere: Komendánt (kapus), Juhász K. 1, Bóka 2, Kis Á., Bánhidi, Vasvári, Bujtár Á. 1, Grigorjev 2, Győri M. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 9. p.: 4–5. 11. p.: 6–7. 19. p.: 6–11. 23. p.: 8–14. 26. p.: 9–18. 28. p.: 10–20. 34. p.: 15–22. 37. p.: 17–29. 41. p.: 20–26. 44. p.: 22–28. 49. p.: 23–32. 55. p.: 27–37. 59. p.: 30–37
Kiállítások: 10, ill. 20 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 3/2
Imre Vilmos: – A kapott góljaink mindkét félidőben sokat elárulnak, az első félidőben a pontatlan támadásaink miatt sok könnyű gólt kaptunk, amivel olyan előnyre tett szert ellenfelünk, ami eldöntötte a mérkőzést. A második félidőben egy lapra feltettünk mindent, de a mai napon jobb volt az ellenfél és megérdemelten nyert. Szerdán kijavítjuk ezt a mai hibát.
Sótonyi László: – Mindenképpen szerettem volna, hogy ne ez legyen az utolsó mérkőzésem a füredi kispadon, ez sikerült, csapatom szinte tökéletes teljesítményt nyújtott és így szerintem szerdán ki–ki mérkőzés lesz a bronzérem eldöntéséért.

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
B.BRAUN GYÖNGYÖS–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 21–27 (14–17)
Gyöngyös, 500 néző. V: Tomecskó–Hunyadi T., Unyatinszki T.
GYÖNGYÖS: Hudák – Szalafai 3, Hajdu 1, Frey 4 (1), Debreczeni 1, Koller 1, Varsandán M. 5, Csere: Tamási (kapus), Iváncsik Á. 1, Bakos D., Sándor Á. 4, Mekaru 1, Szöllősi. Edző: Gulyás István
TATABÁNYA: Paul – Krivokapics 4, Harsányi 2, Dénes J., Katzirz 2, Mazák, Törő 2. Csere: Szente (kapus), BODÓ 7, DÍAZ 2, Juhász Á. 1, Kanyó Á. 3, PÁSZTOR Á. 4, Kiss Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–6. 18. p.: 9–11. 24. p.: 11–14. 36. p.: 15–19. 42. p.: 15–22. 48. p.: 15–24. 54. p.: 18–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. –
Gulyás István: – No comment.
Debre Viktor: – Magabiztos győzelem volt, a játék minden elemében az ellenfelünk fölé nőttünk.
A párharc végeredménye: 2–0 a Tatabánya javára.

A 7-12. HELYÉRT
MEZŐKÖVESDI KC–VÁCI KSE 20–20 (9–10)
Mezőkövesd, 400 néző. V: Medve, Nagy L.
MEZŐKÖVESD: KOVÁCS J. – Bakos, Benis 2, Trivkovic 3, Grünfelder 1, Radnic 2, SZEPESI 6. Csere: KISS O., Sipos (kapusok), Dukic 2, Répási, Bán, Molnár F. 2 (2), Dobó, Pavlovics 2, Tóth B. Edző: Skaliczki László
VÁC: VITÁRIS – Gábori M. 2, LENDVAY 7 (2), Bajorhegyi, Kocsi 1, Pál G., Császár F. 4. Csere: Nagy L. (kapus), Székely 2, Simányi, Tyiskov, Laurencz Sz. 2, Kökény, György F. 2. Edző: Stranigg Ferenc
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–0. 12. p.: 2–2. 14. p.: 4–2. 20. p.: 5–5. 24. p.: 7–6. 26. p.: 7–8. 37. p.: 10–13. 47. p.: 15–15. 53. p.: 18–16
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Skaliczki László:
– Csapatom nagyot küzdött, minden nehézségünk ellenére. Örülök, hogy megőriztük hazai veretlenségünket.
Stranigg Ferenc: – Nagy élmény volt Skaliczki László ellen meccselni. Mindkét gárda óriásit küzdött és mindkét alakulat jó védekezést mutatott be.