Hatgólos szegedi siker a visszavágón – irány a berlini négyes döntő!

2014.04.27. 19:12
Mindegíát volt, hogy ketten sem tudták megállítani (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének visszavágóján 28–22-ra legyőzte a portugál Sportingot, így 55–51-es összesítéssel bejutott a berlini négyes döntőbe.

A szegediek az első mérkőzésen kapott sok indulásgól után nagyon készültek arra, hogy a villámgyors portugál szélsők ne tudjanak megindulni, ezzel pedig kihúzni a Sporting méregfogát. Támadásban Mindegía egyéni akcióval indult az összecsapás, és García-Parrondo 5–2-es hazai előnyt jelentett, de Marzóék ekkor még kiegyenlítettek (5–5).

Ezt egy 4–0-s hazai sorozat követte a spanyol szélső két könnyű góljának is köszönhetően, ezt követően pedig már nem volt visszaút az odavágón kétgólos sikert arató portugáloknak (9–5).

A 26. percben Larholm hetesével már héttel vezetett a Szeged (16–9), igaz, ezt követően egészen a 34. minutumig csendes maradt a magyar együttes, a vendégek pedig fel is zárkóztak négyre (16–12).

A Zubai találatával a 47. percben visszaállt a hétgólos különbség, és bár Marzo rendületlenül szórta a labdákat a szegedi kapuba, Baloghék rendre válaszoltak. Az utolsó két percre kialakult a legnagyobb különbség a felek között (28–20), a vendégek időkérése után azonban valamelyest kozmetikáztak a végén.

A Tisza-parti együttes végül 28–22-re nyert, így 55–51-es összesítéssel jutott tovább a negyeddöntőből a berlini négyes döntőbe.

VADKERTI ATTILA MÁR REGGEL „ELUTAZOTT” BERLINBE

A magyar csapatok csodálatos kupaszezont produkálnak, mint ismert az MKB-MVM Veszprém a férfi, a Győri Audi ETO KC a női Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutott be.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

PICK SZEGED–SPORTING CP (portugál) 28–22 (16–10)
Szeged, 3000 néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
SZEGED: MIKLER – Parrondo 3, BALOGH ZS. 5, MINDEGIJA 7, Zubai Sz. 1, Ilyés, VADKERTI 4. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Larholm 3 (3), Vranjes 1, Prce 1, Kekezovics 2, Ancsin 1, Laszica. Edző: Carlos Pastor
SPORTING: Andeias – PORTELA 4, MARZO 8, Antunes 1, Magalhaes 2, Solha 3 (2), M. Silva. Csere: F. Silva (kapus), Dias, MOREIRA 4. Edző: Frederico Santos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 5–5. 15. p.: 9–5. 21. p.: 12–9. 27. p.: 16–9. 33.p.: 16–12. 40. p.: 20–15. 47. p.: 23–16. 54. p.: 26–19. 57. p.: 27–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
A négyes döntőbe jutott: a Pick Szeged 55–51-es összesítéssel

Carlos Pastor:– Lisszabonban sok technikai hibát vétettünk támadásban, és tucatnyi gólt kaptunk indításból. Ezúttal hatékonyan támadtunk, és védekezésünkkel is elégedett vagyok. Egy jól felkészített csapat legyőzése árán értük el célunkat. A berlini négyes döntőben az a csapat nyer majd, amelyik azon a hétvégén a legjobb formáját futja. Reménykedünk, hogy mi leszünk azok.
Frederico Santos:– Formálódó, fiatal csapatomtól szép teljesítmény a negyeddöntőbe jutás. Büszke vagyok játékosaimra, akik méltóképpen képviselték a portugál kézilabdázást. A tapasztalatokat hasznosítva jövőre nagyobb eséllyel vágunk neki e kupasorozatnak.

Lugi HF (svéd)–Constanta (román) 34–28 (14–13)
Továbbjutott: a Constanta, 59–55-ös összesítéssel.

Montpellier (francia)–Nantes (francia) 33–24 (17–9)
Továbbjutott:
a Montpellier, kettős győzelemmel, 59–49-es összesítéssel.

A Füchse Berlin – mint a final four házigazdája – a D-csoport megnyerésével automatikusan kvalifikálta magát a négyes döntőre.

Mikler nagy védésekkel járult hozzá a sikerhez (Fotó: MTI)

60. Oliveira még egyed véd, vége a meccsnek. A Szeged bejutott a négyes döntőbe!
60. Laszica helyzetét védi a kapus, Marzo pedig a nyolcadik gólját is megszerzi. 28–22
59. Marzo újabb betörés után lő a jobb felsőbe. 28–21
59. Balogh ma már nem jön vissza.
58. Időt kértek a portugálok.
58. Mikler üti ki a jobb felsőbe tartó labdát, Prce pedig betörésből a jobb alsóba lőtt. 28–20
57. Mindegía tört be, hetes. Larholm a hálóba pattint. 27–20
57. Antunes csapott oda Prcének.
56. Újabb vendégvédés, Portela pedig a jobb szélről már nem ront. 26–20
55.
Balogh átlövését védte Oliveira, de Mikler is hárít egyet.
54.
A szegedi kapufa a vendégekkel volt, de Mikler óriásit véd.
54.
Vadkerti szerez labdát, de indulni nem tudunk.
53. Larholm heteséhez csak hozzáérni tudott a kapus. 26–19
52. Marzo betörés után a jobb felsőbe pattintja hatodik gólját. 25–19
51. Portela ejt a jobb szélről Mikler felett a hálóba, Vadkerti pedig a bal felsőbe lő a bal szélről. 25–18
50. Balogh átlövésével 24–17.
49.
Kekezovicsra fújtak elöl, Mikler véd hátul.
48. Marzo jobb kettőből betört, és a jobb felsőbe lőtt. 23–17
47. Zubai góljával ismét hét közte. 23–16
47.
Kapuscsere a vendégeknél, meg egy mellé szálló Marzo-löket.
46. Balogh kilencről brutálisan nagy gólt vágott a bal felsőbe. 22–16
46.
Újabb pontatlan szegedi támadás, de Magalhaes belement cserébe.
45. Silva harcolt ki hetest. Solha felavatja Tatait. 21–16
44.
Mindegía a bejátszás előtt ellépte.
43. Antunes lökött két kézzel, két percig pihen.
43.
Mindegía kezd kicsit túlzásokba esni a betörésekkel, cserébe oldalháló a túloldalon.
41. Kekezovics pattintott a kapus lábai között a kapuba, majd Mikler véd újra. 21–15
40.
Mindegía és Marzo lövése is kimaradt.
39.Mindegía újabb betörése után Magalhaes felelt átlövésből. 20–15
38. Magalhaes bejátszását Moreira váltotta gólra. 19–14
38. Ilyést kiszórják két percre.
37. Ancsin bombája ezúttal a kapuban köt ki. 19–13
36. Mikler véd, de hetes. Solha kötényben a kapuba pattint. 18–13
35. Mikler újabb hárítása után Kekezovics eredményes a bal szélről. 18–12
34.
Marzo lövését védi Mikler, de az ellentámadásnál ellépik a szegediek.
34. Mindegía esetleges lövése megtöri a szegedi gólcsendet. 17–12
33. Moreira kapott jó bejátszást és szépít. 16–12
33.
Ancsint blokkolják, majd az ismétlés a jobb oldali kapufáról oldalra pattant ki.
32. Marzo pedig lövőhelyzetbe verekedte magát, és a kapu jobb oldalába lőtt. 16–11
31. Marzo lövését blokkolják a szegediek, majd passzívnál Balogh szabálytalankodott vele.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Candeias még egyet véd, majd a kipattanót Kekezovics lőtte mellé nehéz helyzetből.
30.
Marzo a léc fölé tüzelt.
29.
Balogh löketét Candeias védte.
29. Időkérés.
28. Marzo bombája Miklerről a léc alá pattant. 16–10
27. Dias hát mögött a saját lábára pattintott.
26. Belülvédekezés, hetes. Larholm ezúttal a bal alsóba lőtt. 16–9
25. Lépéshiba elöl, de Balogh lefüleli az indítást.
24. Da Silva átlövése a blokkról szállt mellé, Marzo szintén blokkolt lövését pedig könnyedén fogta Mikler. Vadkerti a harmadik indulásgólját szerezte meg, Mikler pedig újabb védést mutat be. 15–9
23. Mikler hárít ziccerben, Balogh bejátszása után pedig Vranjes növeli az előnyt. 14–9
22. Balogh átlövése a bal felsőbe pattant. 13–9
21. Vadkerti kétszer indul, Antunes beállóból büntet. 12–9
19. Portela hátrányból is eredményes, Balogh gyorsan felel. 12–8
18. Diast kiállítják az esetnél.
18. Mikler véd, Mindegía rohan és a jobb felsőbe lőtt. 11–7
17. Marzo átlövésből a kapu bal oldalába lőtt, Mindegía pedig ritmusváltás után felel. 10–7
16.
Balogh átlövése után a labda Candeiasról a lécre, onnan pedig a földre vágódott, de nem befelé.
16. Moreira nagy nehezen megkapta a labdát, és pazar cunderrel szépít. 9–6
15. Időt is kértek a vendégek.
15. García-Parrondo ezúttal átejti a kapust. 9–5
14. García-Parrondo a jobb szélről a rövid alsóba lőtt. 8–5
14. Marzót nagyon megverte Mindegía, aki estében még a bal felsőbe is lőtt. 7–5
13. Szabálytalan zárás miatt jöhetett a Sporting, az eladott labda után viszont Vadkerti újabb lerohanásgólt szerzett. 6–5
12. Solha futott fel a bal szélről jobb átlövőbe és lőtt a jobb alsóba emberhátrányból. 5–5
11. Larholm hetesét fölé üti Candeias.
11. Zubai harcolt ki hetest és két percet, ez utóbbit Marzo kapta.
10. Magalhaes szépítése után Ilyés pattintott lövése a lécről kifelé jön, Portela pedig egyre lopja övéit. 5–4
8. García-Parrondo futott be jobb kettőbe, és ziccerből nem is ront, majd Vadkerti nyargal végig, és pattint a kapuba. 5–2
7. Marzo talpról eleresztett átlövése Mikler kezéről vágódott a kapuba. 3–2
6. Balogh átlövésből már eredményes. 3–1
5.
Balogh tört be ziccerben, de Candeias lábbal kirúgja a labdát a felsőből. A túloldalon Mikler is hárít.
4. Mindegía szépen megverte egy az egyben az emberét, majd kilőtte a kapu bal oldalát. 2–1
3. Mindegía betörés után megszerzi az első gólt, de Moreira beállóból kiegyenlít. 1–1
2.
Magalhaes átlövését védte Mikler.
1. A szegediek kezdték el a mérkőzést, de egyből eladják.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

„Már az első meccsen is jól játszottunk, és az eladott labdák miatt csakis saját magunkat okolhatjuk a kis különbségű vereségért – bosszankodott még szombaton is a lisszaboni találkozó végeredménye miatt Ilyés Ferenc, a Pick válogatott balátlövője. – Nagyon gyorsak a portugál szélsők, és amikor megindulnak, alig lehet utolérni őket. Ilyen szituációkból kaptunk sok gólt, ezt nem szabad vasárnap megengedni.”