Férfi kézi BL: lengyel, macedón vagy dán (?) csapat várhat a Veszprémre

2014.02.22. 22:27
A Paris SG tíz góllal legyőzte a Vardar Szkopjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának szombati mérkőzésén, így biztossá vált, hogy a macedón csapat zárja a csoportját a negyedik helyen, azaz a Veszprém ellenfele lehet a nyolcaddöntőben. A magyar bajnokkal összekerülhet még a keddi sorsoláson a lengyel Wisla Plock és nagy valószínűséggel az Aalborg – a dánok akkor kerülhetik el az MKB-t, ha vasárnap pontot szereznek Hamburgban.

A Vardar azonos pontszámmal áll a szintén szkopjei Metalurggal, de városi riválisa egyrészt még játszik a Barcelonával, másfelől ha a papírformának megfelelően vereséget is szenved, az egymás elleni összevetésben jobb a Vardarnál.

A D-csoportban a Gorenje Velenje hazai pályán kikapott a Flensburgtól, de valószínűleg így is megszerzi a 3. helyet a csoportban a szintén 8-8 pontos Aalborg és La Rioja előtt. A dánok vasárnap Hamburgba utaznak, de ott minimális esélyük van a győzelemre (bár a Hamburgnak egy pont is elég lenne a csoportelsőséghez). Az egymás elleni összevetésben, azaz a minitabellán a három csapat egyaránt 4-4 ponttal végez, a spanyolok gólkülönbsége mínusz négy, a szlovénoké és a dánoké plusz kettő. A Velenje javára dönt, hogy 117 góllal zárta a négy meccsét, míg az Aalborg csak 104-gyel.

Az már korábban eldőlt, hogy a B-csoportban a lengyel Wisla Plock lesz a negyedik.