A nőknél a Bajnokok Ligája címvédő, egyben magyar bajnok Győri Audi ETO a Bajnokok Ligája főtábláján kezd, az együttest az 1-es kalap 1. sorszámával sorsolják majd. A bajnoki ezüstérmes FTC-Rail Cargo Hungaria a Bajnokok Ligája 2., a főtábla előtti selejtezőkörében kapcsolódik be a küzdelmekbe. A fővárosi zöld-fehéreket a selejtező 1. kalapjából sorsolják. Mivel a Győr révén magyar csapat a Bajnokok Ligája címvédője, ezért a Magyar Kézilabda Szövetség elküldte kérelmét az Európai Kézilabda Szövetségnek, amelyben az MKSZ pályázik 3. magyar csapat (a bajnoki 3. helyezett ÉTV Érd) részére a Bajnokok Ligájában való indulásra – a címvédő klub országának ugyanis nem jár automatikusan plusz egy hely a sorozatban.
Az elmúlt években azonban több alkalommal is előfordult, hogy a BL-címvédő országa három csapatot indíthatott a Bajnokok Ligájában: egyet a főtáblán, kettőt a selejtezőben. Amennyiben a kérelmet az EHF Végrehajtó Bizottsága kedvezően bírálja el június 21–22-i ülésén, az érdiek az FTC-hez hasonlóan a BL 2. selejtezőkörében indulhatnak, a bajnoki 5. helyezett Fehérvár KC pedig az EHF-kupában vehetne részt. Mivel az első számú klubkupában szabadkártyás selejtezőt is rendeznek, amennyiben az Érd fenti kérelmét negatívan bírálnák el, a szabadkártyás selejtezőre automatikusan pályázik a Pest megyei együttes, míg a Vác az EHF-kupában indul. A KEK-ben a Magyar Kupa 3. helyezettjeként (miután az első két helyezett Győr és FTC BL-induló) a Veszprém Barabás-DTKC indulhat.
A férfiaknál a bajnok MKB Veszprém biztos főtáblás a BL-ben. Amennyiben a június 1–2-i kölni négyes döntő első napján a lengyel Kielce legyőzi a Barcelonát, a veszprémieket a 2. kalapból sorsolják a 2013–2014-es idényre, ám ha a katalánok bejutnak az idei döntőbe, úgy Lengyelország nem előzi meg Magyarországot az EHF BL-rangsorában, és a magyar bajnok az 1. kalapba kerül. A bajnoki ezüstérmes Pick Szeged alapesetben az EHF-kupában indulhat, a szegediek azonban benyújtják jelentkezésüket a Bajnokok Ligája szabadkártyás selejtezőjére. A selejtező győztese a BL főtáblájára jut, míg a 2–4. helyezettek az EHF-kupában folytathatják a küzdelmeket.
A bajnoki és Magyar Kupa-bronzérmes Csurgó az EHF-kupában állhat rajthoz, míg a bajnoki 4. helyezett Grundfos-Tatabánya a Challenge-kupában indulhat. Utóbbi együttes kéri besorolását az EHF-kupába, ugyanis a szabadkártyás selejtezők miatt egy csapat, amely eredetileg az EHF-kupában állt volna rajthoz, a szabadkártyás selejtezőből bejut a Bajnokok Ligájába, míg egy csapat, amely eredetileg a Challenge-kupában indult volna, a BL-be bejutó csapat helyén EHF-kupa-résztvevő lesz.
A női Bajnokok Ligájában a címvédő országa jogán induló harmadik csapatról, valamint a szabadkártyás selejtezőben induló, és a Challenge-kupából az EHF-kupába besorolt csapatokról az EHF Végrehajtó Bizottsága dönt.
Magyar indulók az európai kupákban a 2013–2014-es szezonban:Nők:
Bajnokok Ligája, főtábla (1. kalap): Győri Audi ETO (BL-címvédő, magyar bajnok)
Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör (1. kalap): FTC Rail Cargo Hungaria (magyar bajnoki 2.)
Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör vagy Bajnokok Ligája szabadkártyás selejtező vagy EHF-kupa: ÉTV Érd (magyar bajnoki 3.)
EHF-kupa: Vác (magyar bajnoki 4.), Fehérvár KC (magyar bajnoki 5., kizárólag akkor indulhat, amennyiben az ÉTV Érd a címvédő ország harmadik képviselőjeként szerepelhet a BL-selejtezőben)
KEK: Veszprém Barabás Duna Takarék (Magyar Kupa 3.)
Férfiak:
Bajnokok Ligája, főtábla (1. vagy 2. kalap): MKB Veszprém (magyar bajnok)
Bajnokok Ligája szabadkártyás selejtező vagy EHF-kupa: Pick Szeged (magyar bajnoki 2.)
EHF-kupa: Csurgó
EHF-kupa vagy Challenge-kupa: Grundfos Tatabánya
Sorsolás:
Bajnokok Ligája, selejtezők: 2013. június 27.
Bajnokok Ligája, főtábla: 2013. június 28.
KEK (nők), EHF-kupa, Challenge-kupa: 2013. július 23.
Az EHF nemzetek közötti rangsora (zárójelben az előző évi helyezés):
Nők: 1. (1.) Dánia, 2. (2.) Magyarország, 3. (7.) Oroszország, 4. (4.) Spanyolország, 5. (3.) Norvégia), 6. (5.) Románia, 7. (6.) Németország, 8. (8.) Franciaország, 9. (9.) Montenegró, 10. (10.) Szlovénia
Férfiak: 1. (1.) Németország, 2. (2.) Spanyolország, 3. (3.) Franciaország, 4. (7.) Dánia, 5. (6.) Szlovénia, 6. (4.) Oroszország, 7. (5.) Magyarország, 8. (8.) Svájc, 9. (10.) Horvátország, 10. (9.) Románia.