Egy félidő gyengélkedés után taroltak a horvát „cowboyok”

2011.01.16. 22:22
Két sima győzelem maradt vasárnap estére a férfi kézilabda-világbajnokságon: a svédországi torna C csoportjában Horvátország 26–15-re győzte le Algériát, míg Dánia 39–30-ra Romániát. Győzött Franciaország, Spanyolország, Németország és Szerbia is – nem volt tehát meglepetés.

Balicnak időnként fogcsikorgatva kellett küzdeni az algériai fallal (Fotó: Reuters)

A horvátok látszólag könnyed győzelmet arattak, ehhez képest egy félidőt szenvedtek: Algéria 11–8-ra (!) is vezetett, a horvátok a szünetig örültek, hogy egyenlíteni tudtak...

A második félidőben aztán csak egy csapat volt a pályán: az észak-afrikaiak „elfogytak", és mindössze négyszer találtak be a folytatásban, Horvátország meg összekapta magát, és végül kétszámjegyű győzelmet aratott.

„Mutatja a csapatunk erejét, hogy csak négy gólt kaptunk a második félidőben. Ahogy bemelegszünk és közeledünk a fontos meccsekhez, egyre jobban játszunk, nem kell aggódni a játék miatt" – értékelt a horvát „cowboyoktól" Jakov Gojun.

A másik meccsen Románia négy góllal (12–8) is vezetett a dánok ellen, de az északiak idejében riadót fújtak, és Lars Chistiansen vezetésével átvették az irányítást. Félidőben is szoros volt még a meccs, de a dánok sokkal jobban bírták a folytatást: tíz perc alatt magabiztos előnyt kovácsoltak, és a hajrá már izgalommentes volt.

A spanyolok rettenetesen megszenvedtek Tunézia ellen, az 55. percig kétséges volt a mérkőzés kimenetele. A találkozó nem a látványos támadójátékról szólt: kevés volt a találat, hosszú gólcsendek „csúsztak be", a spanyol gépezet pedig nagyon csikorgott. A hajrát aztán az ibériaiak bírták jobban, Iker Romero két perccel a vége előtt zárta le a nyitott kérdéseket, mikor 20–16-ra alakította az eredményt.

Szerbia a papírformának megfelelően nagyon simán legyőzte Ausztráliát, mint ahogy egy pillanatig nem volt kétséges a német–bahreini találkozó végkimenetele sem.

A címvédő francia férfi kézilabda-válogatott magabiztos sikert aratott Egyiptom: a meccset az egyiptomiak két góllal kezdték, majd erre kaptak hetet és több mint tíz percig nem találtak be – ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. Az észak-afrikaiak kettőnél nem tudtak közelebb jönni a francia válogatotthoz, a 8–12-es félidő után pedig rosszul kezdték a második játékrészt, ezzel pedig el is úszott számukra a hajó – a végén örülhettek, hogy nem lett közte tíz. A favorit francia, német, spanyol trió eddig százszázalékos a vb legkeményebb csoportjában.