Éves költségvetése (becsült): 1.2 millió euró (324 millió forint) Edzője: Dragan Djukics (2012-ig) Nemzetközi sikerei: 2x BL-negyeddöntő (1997, 2004), KEK-elődöntő (1994), City-kupa-elődöntő (1996) Legjobb hazai eredményei: 2x bajnok (1996, 2007), 5x Magyar Kupa-győztes (1976, 1981, 1993, 2006, 2008) |
A tavaly tavasz óta diszkréten kezelt problémák a közelmúltban kicsúcsosodtak az eddigi többségi tulajdonos, Pistrui László és cége, a Szeviép visszalépésével (ezzel legkevesebb 50-60 millió forint távozik a klubból). Ezzel egy időben lemondott tisztségéről a csapatért éjt nappallá téve dolgozó Lele Ambrus ügyvezető elnök. Indoka: a klubnak az átalakuláshoz, a fejlődéshez új sportszakmai és gazdasági vezetőkre van szüksége.
A csapaton belüli változások tavaly a fizetések jelentős, állítólag 25-30 százalékos csökkentésével kezdődtek, majd Puljezevics Nenad kapus távozásával, a jobbátlövő Laluska Balázs eladásával, Vladan Matics edző menesztésével és a jobbszélső Valentin Ghionea eladásával folytatódtak. Az anyagi és vezetési bizonytalanság miatt kevés szó esett a következő évad terveiről, a lejáró szerződésű játékosokról (Liszkai, Marjanac, Vadkerti, Oszmajics, Andjelkovics, Herbert, Kos, Vancsics, Stranovsky) és a kiszemeltekről.
DRAGAN DJUKICS, a Pick-Szeged edzője: – A klub gazdasági stratégiájának, sportpolitikai elképzeléseinek kidolgozása nem az én dolgom. Én 2012 nyaráig a csapat szakmai munkájáért, eredményeiért felelek, persze igaz, a költségvetés tükrében tudok javaslatot tenni játékosok megtartására, igazolására, elengedésére. VADKERTI ATTILA, a Pick-Szeged balszélsője: – Néhány hete nagy a csend Szegeden, s nem csupán én várom, miként alakul a szakosztály sorsa. A tárgyalásokról, az esetleges új vezérkarról semmi hír sem szivárog ki. Az évad végén lejár a szerződésem, menedzserem, Szörnyi Attila kínálatából a legjobbat fogom kiválasztani – ez a Szeged is lehet. |
A megoldást keresők szegedi táborának élén Ujhelyi István klubelnök áll, aki péntekre elnökségi ülést hívott össze, hogy a vezérkar mielőbb hozzálásson a további halasztást nem tűrő problémák megbeszéléséhez és a megoldási javaslatok elkészítéséhez.
„Javaslatom, hogy új, megfiatalított, friss szemléletet hozó menedzsmentre kell bízni a Pick-Szeged vezetését, a jövő sikeres klubjának felépítését – mondta az elnök. – A legfontosabb, hogy a következő évadra elkészítendő költségvetés főbb összegeit tisztázzuk. A biztos anyagi alapokhoz széles körű összefogásra lesz szükség. Szerintem a kézilabdát kedvelő város erre képes és hajlandó. Nálunk az utóbbi öt évben sikertörténet volt a kézilabda, a szurkolók szeretete a kisebb-nagyobb gondok dacára megnyilvánult a csapat iránt. Elég, ha a Constanta elleni BL-meccs fergeteges hangulatára utalok."
Az elnök hozzáfűzte, Lele Ambrus előtt le a kalappal, mert rengeteget tett a Pick-Szeged felvirágoztatásáért. A volt ügyvezető februárig tudta elviselni, hogy két tűz között áll, s csak akkor lépett vissza, amikor úgy látta, a konfliktusok feloldhatatlanok.
„A pénteki elnökségi ülésen persze terítékre kerül a csapat összetétele is – folytatta Ujhelyi István –, mert Dragan Djukics edző az ősz óta több olyan játékossal dolgozik, aki a vezetőség szerint az utóbbi hónapokban nem csupán fáradtnak, hanem kényelmesnek is látszik, s akin a jóllakottság jeleit véljük felfedezni."
A szegedi kézilabdázók vezetői nem csodát várnak, hanem a csapat fényesebb jövőjéért városi összefogást sürgetnek, új támogatókat keresnek, a hűséges régiekhez pedig továbbra is ragaszkodnak. A legfrissebb fejlemény: az önkormányzat – amely már tárgyal a csapat megsegítéséről a Pickkel és az anyaegyesülettel, a Tisza Volánnal – 50 millió forint hitelt szavazott meg a klubnak. A Pick-Szeged 1.2 milló euróból (ennyi a költségvetése ebben az évadban) a következő idényben is megélne – ha szűkösen is. A klubot ketten, a gazdasági és a sportigazgató vezethetnék. Személyükről csak találgatások, tippek hangzanak el, de lehet, hogy köztük (Kotormán Attila volt válogatott, Kővári Árpád elnökségi tag, az osztrák Jochen Klenk szegedi üzletember) van az „igazi". |