Norvég, szlovén, német ellenfelet kapott a Győr

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.01.19. 11:03
null
A Larvik, a Ljubljana és a Leipzig vár a Győrre és Görbicz Anitára (Fotó: Czagány Balázs - archív)
A Győr a norvég Larvik, a szlovén Krim Ljubljana és a német HC Leipzig csapatával került egy középdöntőcsoportba a női kézilabda Bajnokok Ligája keddi bécsi sorsolásán.

Mivel a magyar együttes vasárnap kvartettjének második helyén végzett, két elsőt (Larvik, illetve Ljubljana) és egy másik második helyezettet (Leipzig) kapott riválisnak.

A játéknapok: február 6. vagy 7., február 13/14., február 20/21., március 6/7., március 13/14. és március 20/21.

A másik csoportban, a 2-esben a román Oltchim Valcea, a dán Viborg, az osztrák Hypo Niederösterreich és az orosz Dinamo Volgográd küzd majd egymással. A középdöntőből a négyesek első és második helyezettjei jutnak tovább az áprilisi elődöntőbe.

"Előre aláírtam volna ezt a beosztást - jelentette ki az MTI érdeklődésére Vanyus Attila, a Győri Audi ETO KC elnöke. - A közönségünk számára jó, hogy két olyan csapattal is találkozunk, amelyekhez könnyedén ki lehet utazni. A lehetséges ellenfelek közül ezeket tartjuk számunkra ideálisnak, bízunk benne, hogy sikerül továbbjutni."  

A KEK nyolcaddöntőjében a DVSC-Korvex a BL-ben csoportharmadik Buducsnoszt Podgoricával találkozik. A montenegrói együttes éléről hétfőn közös megegyezéssel távozott Zsiga Gyula vezetőedző. A debreceniek az első találkozót idegenben vívják február 6-án vagy 7-én, a visszavágóra február 13-án vagy 14-én kerül sor.

 BAJNOKOK LIGÁJA
1. CSOPORT 2. CSOPORT
Larvik (norvég) Oltchim Valcea (román)
Krim Ljubljana (szlovén) Viborg (dán)
Győri Audi ETO (magyar) Hypo NÖ (osztrák)
HC Leipzig (német) Dinamo Volgograd (orosz)
 A játéknapok: február 6. vagy 7., február 13/14., február 20/21., március 6/7., március 13/14. és március 20/21.

 

 KEK
NYOLCADDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–DVSC-Korvex (magyar)
Játéknapok: február 6. vagy 7. február 13/14.

 

Legfrissebb hírek

„Krznarral a Fradival is versenyre kelhet az Újpest. A DVSC és a ZTE nem fog kiesni” – új fejezet indul

Labdarúgó NB I
11 órája

Mezőkövesd: megegyeztek a DVSC játékosáról, egy középpályás viszont távozik

Labdarúgó NB II
2025.07.02. 08:12

DVSC: venezuelai válogatott védő érkezett – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.07.01. 09:40

Nem bírt a Loki a kolozsvári csapattal Ausztriában

Labdarúgó NB I
2025.06.30. 20:39

A DVSC-t az Athletic Bilbao volt játékosával is hírbe hozták

Labdarúgó NB I
2025.06.30. 14:07

A DVSC válogatott védőt nézett ki Görögországból – NS-infó

Labdarúgó NB I
2025.06.30. 07:37

Magyar rangadó a Győr csoportjában, belehúzott a Szeged és az FTC – sorsoltak a kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.06.27. 15:46

Búcsúmeccsen köszönnek el a visszavonuló magyar válogatott védőtől

Labdarúgó NB II
2025.06.26. 17:33
Ezek is érdekelhetik