A tartalékos PLER nem tudott ellenállni a Veszprémnek

2008.03.28. 20:37
Az MKB-Veszprém csapata a papírformának megfelelően könnyedén került lépéselőnybe a PLER ellen a Budapest Bank férfi kézilabda liga elődöntőjének első mérkőzésén.
Ha Pérez emelkedik, pánikban a fal: "Charlie" ezúttal négy gólt lőtt
Fotó: Danis Barna (Archív)

Mocsai Lajos csapata rosszul kezdett, és a négy stabil játékosukat nélkülöző fővárosiak két góllal elmentek, de a 10. percre rendet tett a veszprémi gárda a csarnokban. Ezután a vendégek még egyszer át tudták venni a vezetést, de a Veszprém hét perc alatt 7-1-es rohanást produkált, ezzel pedig nagyjából el is dőlt minden.

Az MKB félidőben öt góllal vezetett a vendégek ellen, majd kényelmesen növelte kilencre előnyét. A fővárosiak egy utolsó erőfeszítéssel felzárkóztak négy gólra, de a remeklő Perics és a nyolc gólos Gál túl sok volt nekik – a PLER még így is jobban járt, mint februárban, mikor 11 gólos vereséget szenvedett.

Mocsai Lajos nem véletlenül elégedetlenkedett a mérkőzés után: a kifejezetten tartalékos vendégcsapatot még ennél is magabiztosabban kellett volna vernie a Veszprémnek, ráadásul a hazai sztárok bőkezűen pazarolták a hétmétereseket – ötöt is kihagytak a mérkőzés folyamán. A PLER-t dicséret illeti a derekas helytállásért.

A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart, és vasárnap 18 órakor, a Népfürdő utcában folytatódik.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDA LIGA

ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-VESZPRÉM KC –PLER KC 37–28 (20–15)
Veszprém, 600 néző
V: Kisfalvi, Béli
MKB: PERICS – Iváncsik T. 2, Vujin 3 (2), SESUM 5, Cosma 4, Ilyés 1, Iváncsik G. 4. Cs: Lapcevic, Putics 1, GÁL 8, PÉREZ 4, Pásztor 2, Gulyás 3. Edző: Mocsai Lajos
PLER KC: NOVÁK – Balogh 4 (1), PORDÁN 4, Korsós 3, LENDVAI 1, Kocsi 1, Rév 2. Cs: Székely (kapus), SZABÓ P. 5 (2), Szabó L. 3, Lepsényi 2, Pánczél 1, Füleki 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 10. p.: 7–5. 17. p.: 9–10. 24. p.: 16–11. 27. p.: 18–14. 37. p.: 25–18. 46. p.: 28–22. 54. p.: 31–27
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/2, ill. 3/3
Mocsai Lajos: – Nem mutattunk egységes képet, remélem, vasárnap már gyorsabban kézilabdázunk.
Nagy Károly: – Fiataljaink remekül helytálltak.