A remek újvárosi hajrá egy pontot ért a Dunaferrnek a Szeged ellen

2008.03.05. 20:41
Döntetlent játszott egymással a Pick-Szeged és a Dunaferr csapata a férfi kézilabda-bajnokság élvonalának rájátszáskörében. A felsőház hetedik fordulójában 27-27-es végeredmény született Dunaújvárosban.
Bajusz volt a mezőny legjobbja
Fotó: Mirkó István

A szerdai rangadón az újvárosiaknál nem szerepelhetett Bakos Dávid, Szalafai Gábor és Zubai Gábor, míg a Szegedben Puljezevics Nenad lázas volt, Luka Zvizej pedig csak a kispadra ült le, mivel fájlalta a lábát. Bendó Csaba meghúzódott mellizma miatt nem tudta vállalni a játékot.

Az első félidőben végig a vendégek vezettek, a többre hivatott és persze többet is tudó Szeged ellen Mikler Roland vezérletével jól tartotta magát, olykor egyenlített is a Dunaferr, de a második félidő derekáig nem tudott fordítani.

A második játékrészben Zubai Szabolcs góljával 20–19-nél kezdődött a hajrá, amelyben a Pick átütőbb támadójátékkal és a mezőny legjobbjának, Bajusz Sándornak a góljaival visszavette a vezetést. Már úgy tetszett, 24–27-nél eldőlt az összecsapás, ám a hazaiak óriási szívvel és hatalmas erőfeszítéssel felzárkóztak, majd az utolsó percben emberelőnyben egyenlítettek.

A Dunaferr megmutatta, hogy az elődöntőben az idén is meg kell izzadnia a bajnok Szegednek, ha a fináléba szeretne kerülni.

FÉRFIBAJNOKSÁG

FELSŐHÁZ, HETEDIK FORDULÓ
DUNAFERR SE-PICK-SZEGED 27–27 (11–12)
Dunaújváros, 1000 néző
V: Bonifert, Oláh
A mérkőzés osztályzata: 3
DUNAFERR: MIKLER – MISS 7 (3), Grebenár 5, Tóth J. 1, ZUBAI SZ. 5, Nagy K. 3, TÖRŐ 5 (2) Csere: Stochl (kapus), Rosta, Kemény, Bozsovics, Sándor 1
PICK-SZEGED: MARJANAC - Ghionea 5, Djurkovics 1, Herbert, BAJUSZ 10 (6), Petrea 2, Vadkerti Csere: Puljezevics (kapus), ANDJELKOVICS 3, Oszmaics 2, Sutka, Krivokapics 3 (2), Stamate 1
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–4. 16. p.: 6–8. 25. p.: 9–11. 39. p.: 13–17. 50. p.: 20–19. 58. p.: 24–27
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/8