Bátran harcolt, de végül veszített a Barcelona ellen a Pick-Szeged

2008.02.23. 18:14
A hazai pályán szereplő, a szünetben még 15-14-re vezető Pick Szeged 33-28-as vereséget szenvedett az FC Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, a 4. csoport harmadik körében. A magyar bajnok ezzel először kapott ki vendéglátóként a mostani sorozatban, és nagy bravúrra lesz szüksége a továbbjutáshoz. A Pick másodszor kapott ki a középdöntőben, míg a katalánok második sikerüket könyvelhették el.
Vladimir Osmajics, a Szeged montenegrói légiósa passzol Nagy László fölött. Kőkemény, feszültséggel teli mérkőzés volt
Mirkó István

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ

4. CSOPORT, 3. FORDULÓ:
PICK SZEGED – FC BARCELONA (spanyol) 28–33 (15–14)
Szeged, 3500 néző. Vezette: Geipel, Helbig (németek)
SZEGED: PULJEZEVICS – GIONEA 6 (3), KRIVOKAPICS 7, Herbert, Andjelkovics 3, Djurkovics 2, ZVIZEJ 5. Csere: Petrea 3, Oszmajics 1, Vadkerti, Stamate 1, Bajusz.
BARCELONA: Hvidt – Rocas 1, Nagy L. 2, ROMERO 10 (4), Garabaya 3, Lozano 2, UGALDE 4. Csere: LOSERT (kapus), Csepkin, Noddesbo 2, NENADICS 5, LARHOLM 4.
Az eredmény alakulása. 6. p.. 0–3. 12. p.: 6–4. 17. p.: 9–6. 21. p.: 12–8. 24. p.: 13–11. 27. p.: 14–13. 32. p.: 16–16. 36. p.: 20–18. 42. p.: 21–22. 46. p.: 22–25. 50. p.: 23–27. 54. p.: 25–30. 59. p.: 27–33
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Mindkét együttes győzött a legutóbbi körben: a Szeged egy góllal múlta felül a Gudmét, míg a Barcelona kiütötte a Celjét. A magyar és a spanyol csapat az elmúlt években többször találkozott, általában a gránátvörös-kékek örülhettek. Most okkal reméltük, sikerül a „törlesztés”, de nyilvánvaló volt, ehhez nagy bravúrra lesz szükség.

A találkozó elejét gyorsan felejtsük el: a Pick 0-3-mal nyitott, sokat hibázott. Az első hazai gólt egy rendkívül látványos berepülős figura után Krivokapics „zsákolta”, ezzel adott jelt a jobb folytatásra. A kiváló átlövő mellé felnőtt Ghionea, aki kétszer betalált, így 4-4-nél már egyenlítést ünnepelhetett a tomboló tiszaparti publikum.

Szerencsére Puljezevics egyre több bravúrt mutatott be, így az egalizálás után a Szeged fokozatosan elhúzott. Ghionea, Krivokapics, Zvizej és Andjelkovics is gólerős volt, így 12-8-nál már megnyugtatónak tűnő előnyt mutatott az eredményjelző.

A játékrész hajrájára felébredt a Barca, fokozatosan szűkítette a különbséget, így 15-1-4-gyel zárult a reménykeltő első félidő.

A fordulás után a vendégek gyorsan egyenlítettek, majd kétszer fordult elő, hogy a Szeged „eladta” két találatos előnyét. Ekkor a beállós Djurkovics is gólokat dobott, Andjelkovics továbbra is jól irányított, de a Barca is jól teljesített.

Sajnos, Romero tarthatatlan volt, egy ízben emberhátrányban legalább 12 méterről suhintotta rá a labdát, amely védhetetlenül csapódott a hálóba. A katalán együttes visszanyerte magabiztosságát, így a szegediek 21-19-es előnyéből 24-22-re fordított. Szinte nem is meglepő, hogy az „utolsó” találatot Romero dobta.

Negyedóra volt a befejezésig, bravúr kellett a fordításhoz. A Barcában azonban olyan rutinos „rókák” szerepelnek, akik jól tudják, a lassítással eredményesen tarthatják előnyüket. Andjelkovics elszürkülése miatt a Pick sem támadott már olyan eredményesen, mint a szünetig, így egyre távolabb került a győzelem, sőt még a döntetlen is.

A hajrában a katalánok négy-öt góllal vezettek, és esély sem volt a csodára, mert a jól védő Losertet elig tudták becsapni Krivokapicsék. A Szeged ugyan becsülettel küzdött, de a pontatlanságok okán a végére nem maradt izgalom.