Könnyedén nyert a Pick Szeged, megizzadt Komlón a Dunaferr

2007.10.17. 21:18
Hazai pályán könnyedén nyert a bajnok Pick Szeged csapata a Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga A csoportjában, a 7. fordulójában. A B csoportban a Dunaferr megszenvedett Komlón, de végül esélyeshez méltóan két góllal győzött.
Milorad Krivokapics három gólt szerzett

A Pick-Szeged szeptember 21-én óriási meglepetésre 30–27-re kikapott Debrecenben a DKSE-Airporttól. A bajnoki címvédő tanult a fiaskóból, mert azt követően két győzelmet aratott a bajnokságban, míg a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésein mindhárom ellenfelét kétvállra fektette Vladan Matics gárdája.

A PLER elleni rangadó egyik érdekessége, hogy a hazaiak játékmestere Daniel Andjelkovics a lelátón foglalt helyet.

A Szeged másik ásza Puljezevics Nenad a kispadon szemlélte az eseményeket. S hogy mennyire együtt élt a játékkal, jól példázza, hogy a mikor az első félidő hajrájában egyel kevesebb vendéggólt számlált, a versenybíróságnál szóvátette a jegyzőkönyvvezető bakiját. Végül neki lett igaza, s így a PLER tizenkettő helyett tizenegy találattal zárta az első harminc percet.

A fővárosiak egyébként egy félidőn át derekasan helytálltak, a második félidő gyilkos iramát azonban nem bírták erővel Szabó Péterék.

A 48. percben tíz gólra (28–18) hízott a bajnokcsapat előnye, s a hátralévő időben örömkézilabdával szórakoztatták szurkolóikat Vadkerti Attiláék.

Az első félidőben teljesen úgy tűnt, hogy a Komló eljátssza a kiscsapat szerepét, vagyis simán kikap az újvárosiaktól. Fordulás után a vendégektől ketten, Zubai és Nagy is megkapta harmadik kétperces kiállítását, míg a Komló sérülés miatt elvesztette Horváth Rolandot és Kilvingert.

Óriási, izgalmas csata alakult ki, a játékvezetők mindkét oldalon rengetegszer borzolták az idegeket, végül a nagyobb nevű együttes szorosan, de megérdemelten nyert.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA

PICK SZEGED - PLER-AIRPORT KC 35–22 (13–11)
Szeged, 1500 néző. V: Baranyi, Szloska
SZEGED: MARJANAC – BENDÓ 4 (1), Stamate 3, Herbert, Oszmaics, ZVIZEJ 8 (2), VADKERTI A. 7 Cs: Krivokapics 3, Sutka, Petrea 1, Djurkovics 1, GHIONEA 8. Edző: Vladan Matics
PLER: Novák – Rév 2, Balogh 3, Tordán 2, Lékai 3, Szabó P. 5 (3), Bakos. Cs: Zsemberi (kapus), Korsós, Dobó 4 (1), Kocsi, Lendvay 1, Forgács, Szabó L. 2. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 11. p.: 3–2. 15. p.: 4–5. 21. p.: 6–7. 25. p.: 10–9. 32. p.: 13–13. 37. p.: 17.–13. 43. p.: 24–17. 48. p.: 28–18. 56. p.: 33–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4

KOMLÓI BSK - DUNAFERR SE 23–25 (6–13)
Komló, 600 néző. V: Ágnecz T., Sipos O.
KOMLÓ: Pókos – CSORBA 5, Kékesi, Molnár Z. 3, Horváth R., Nagy Z., KAPLONYI 3. Cs: SZABÓ T. (kapus), CZIFRA 5 (1), SZAPPANOS 4 (2), Kilvinger 2, Oszlár 1 (1), Valaczkai. Edző: Farkas József
DUNAFERR: STOCHL – SZALAFAI 5, Bakos 2, Zubai Sz. 3, Nagy K. 2, GREBENÁR 4, TÖRŐ 6 (2). Cs: MIKLER (kapus), Rosta 1, Kemény, Sándor 2, Tóth J. Edző: Kolics János
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–1. 5. p.: 0–2. 9. p.: 1–3. 13. p.: 2–6. 19. p.: 3–9. 24. p.: 5–10. 28. p.: 6–12. 32. p.: 8–14. 37. p.: 11–18. 42. p.: 13–20. 47. p.: 15–21. 51. p.: 18–23. 54. p.: 19–23. 57. p.: 22–24
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2