Zácsik Szandra remek játékával győzött a bajnoki címvédő

2007.09.29. 18:04
Hatalmas iramú, közönségszórakoztató rangadót játszott a bajnok FTC és a DVSC, amelyen a kevesebbet hibázó vendéglátók szerezték meg a két pontot. A mérkőzés végeredménye 33-29 lett.
Zácsik Szandra (balra) kilenc gólt szerzett

Már az első percekben látszott, hogy a csapatok nagyon komolyan veszik a mérkőzést, hiszen pillanatnyi teketóriázás nélkül egymásnak estek. Igaz, a nagy rohanásba rengeteg hiba csúszott, és a kezdeti kapkodásból a Fradi jött ki jobban, Zsiga Gyula csapata három góllal meglépett (4–1).

Kíméletlenül tüzelt a zöld-fehérek ifjú tehetsége, Zácsik Szandra, míg debreceni oldalról a balszélső Nagy Ivett tartotta a lépést. Az első félidő derekán úgy tűnt, meglépnek a vendéglátók, ám hiába vezettek 11–7-re, a DVSC kapaszkodott, s egyenlített.

Szünetig fej fej mellett haladtak a felek, s a folytatásban azonban a bajnok FTC kapta el jobban a fonalat, s újra meglépett négy góllal. A Loki ugyan küzdött becsülettel, de a vendégek védekezése sokszor szellős volt, s a kulcsmomentumokban lerohanásaikat is elrontották a hajdúságiak, így tetemesnek mondható előnnyel kezdte a hajrát a Fradi.

A végjátékban hiába parádézott a válogatott átlövő Szűcs Gabriella, góljaival csak felzárkózni tudott a debreceni csapat, a zöld-fehérek magabiztosan nyerték meg a remek színvonalú rangadót.

NŐI KÉZILABDA NB I

BUDAPEST BANK-FTC - DVSC-AQUATICUM 33–29 (15–14)
A mérkőzés osztályzata: 4
Kőbányai út, 1100 néző. V: Bonifert, Oláh
FTC
HARIS - Kovacsicz 1, SOÓS 4, Szucsánszki 5 (1), UHRAKOVÁ 4, ZÁCSIK 9, Juhász G. 5 (3)
Csere: SZAMORÁNSKY P. 5, Kocsis, Szamoránsky A., Ilyés
DVSC
VOROZSCOVA - Micsics, LATAKAITÉ 6, Nikolics, SZŰCS G. 10, Orbán 3, Nagy I. 4
Csere: Triffa, Kiss É. (kapusok), Benyáts 4 (4), Szabó V. 1, Stuparicová 1, Csáki
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 10. p.: 7–6. 15. p.: 11–7. 20. p.: 11–11. 39. p.: 20–16. 45. p.: 22–20. 54. p.: 28–23