Negyven percig volt jobb a Skaliczki-csapat

2007.01.06. 20:00
A január 19-én kezdődő világbajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott 23-20-ra kikapott a német együttestől barátságos mérkőzésen, Debrecenben. A mieink a félidőben még 13-10-re vezettek, a németek 19-18-nál kerültek először előnybe.
Egy fantasztikus jelenet a mérkőzésről
Molnár Péter

Parádésan kezdte a meccset a magyar válogatott, amely 11 perc után 5-1-re elhúzott, köszönhetően részben Fazekas Nándor kapus nagyszerű teljesítményének.

A vb-házigazda németek időt kértek, feljöttek 6-5-re, de után sorozatban három magyar gól következett megint (9-5), és ezzel az előnnyel már jól gazdálkodott a csapat a félidőig (13-10).

A folytatásban a 40. percig vezetett Skaliczki László szövetségi kapitány együttese, ekkor egyenlítettek a németek (16-16).

Nagyon fontos percek következtek a találkozó végkimenetele szempontjából. A kiélezett küzdelmet a vendégek bírták jobban, akik a 46. percben, 19-18-nál először szerezték meg a vezetést.

Fazekas Nándor volt a magyar csapat, sőt talán a mezőny legjobbja
Czagány Balázs ? archív

Hiába védett remekül továbbra is a Gummersbach légiósa, Fazekas Nándor, a hátralévő időben nem sikerült egyenlíteni.

Nyolc és fél perccel a lefújás előtt Skaliczki László időt kért, ám nem sikerült visszahozni a meccset. Erre még két perccel a dudaszó előtt is lett volna lehetőség, azonban 22-20-as német vezetésnél eredménytelenül zárult egy magyar támadás, így nem maradt több kérdés.

A magyar nemzeti együttesben Császár Gábor hat gólt szerzett (hármat büntetőből). Jól játszott még Ivo Diaz, míg a csapat legjobbja a már említett Fazekas Nándor volt. Az egyéni teljesítményeket nézve a németeknél Zeitz és Preiss hat-hat találata sokat nyomott a latban, de az is, hogy a vendégek mindkét kapusa, Fritz és Bitter is remek napot fogott ki.

A találkozót 7000 néző tekintette meg a helyszínen.

A két csapat vasárnap 16 órakor a budapesti SYMA-csarnokban ismét megmérkőzik.

KÉZILABDA, FÉRFI VÁLOGATOTTAK BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSE

DEBRECEN, FŐNIX-CSARNOK:
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 20–23 (13–10)
Debrecen, 7500 néző. V: Sztanojevics, Visek (szerbek)
MAGYARORSZÁG: FAZEKAS – Iváncsik T. 2, Gál 1, Nagy L. 2, Ilyés 2, DÍAZ 3, Vadkerti 1. Cs.: CSÁSZÁR 6 (3), Mocsai 1, Zubai, Buday, Tombor 2 (1), Katzirz, Törő. Szövetségi kapitány: Skaliczki László.
NÉMETORSZÁG: FRITZ – SCHRÖDER 3, ZEITZ 6, Kraus, Klimovets, Hens 3, Jansen 1 (1). Cs.: BITTER (kapus), Roggisch, Hegemann, PREISS 6, Kaufmann 2, Klein 2, Schöne, Haass. Szövetségi kapitány: Heiner Brand.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 11. p.: 5–1. 13. p.: 6–2. 17. p.: 6–5. 20. p.: 9–5. 26. p.: 12–8. 35. p.: 16–13. 39. p.: 16–16. 46. p.: 18–18. 52. p.: 19–21. 56. p.: 20–22. 59. p.: 20–23.
Kiállítások: 8, ill 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill 1/1