OROSZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 25-22 (11-11)
Brno, 600 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
OROSZORSZÁG: GABISOVA - USZKOVA 7 (3), Bliznova 3, Levina 2, Baranovszkaja, Csernova 2, Szvekolkina. Cs: Parfenova, Makarova, Andrjucsina, Kosetova 2, VJAKIRJOVA 9. Edző: Anatolij Szkorobogatov
MAGYARORSZÁG: TRIFFA - Bódi 2, Tomori, TEMES, Laluska 3, Tápai 4 (4), Juhász 2. Cs: Szamoránsky 4, SOPRONYI 4, Balogh 1, Gerstmár 2, Kamper, Csáki. Edző: Mátéfi Eszter,
Az eredmény alakulása: 10. p.: 5-3. 21. p.: 9-6. 33. p.: 12-14. 48. p.: 17-20. 55. p.: 23-21
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Norvégia-Dél-Korea 27-22 (13-10)

Sorozatban harmadszor már nem jutott be a korosztályos vb döntőjébe a magyar együttes, amely a bronzéremért vasárnap (Brno, 12.30, tv: Sport1) Dél-Koreával találkozik.

A tegnapi elődöntő esélyeit latolgatva a semleges szurkolók egyértelmű orosz továbbjutást vártak. Mátéfi Eszter azonban elhitette a magyar lányokkal, hogy igenis lehet esélyük, verhető az orosz csapat.

A mérkőzés Bliznova két átlövésgóljával indult, amelyekre Sopronyi és Laluska válaszolt. Kiállításunk alatt visszavették a kezdeményezést az oroszok, és három gólra növelték előnyüket.

A második játékrészben ismét a kiválóan játszó Szamoránsky csillogott: büntetőt harcolt ki, majd gólt szerzett (12-14). A magyar lányok remek védekezésére a dinamikusan játszó, magas oroszoknak a hajráig nem volt ellenszerük. Ellenfelünk nyitott védekezését többször is sikeresen átjátszottuk (17-20), ám védekezést váltott a címvédő Oroszország.

Hibáinkat gólokkal büntette, s Triffa hiába védett pazarul. Csapatunk minden tagja jól küzdött, de ez is kevés volt.

Mátéfi Eszter: - Jól felkészültünk a mérkőzésre, amelyet negyvenöt-ötven percen keresztül mi irányítottunk. A végjátékban azonban kiütközött a fáradtság, sok ziccert hibáztunk, s az oroszok könyörtelenül kihasználták hibáinkat.