2005.08.08. 23:04
KÖZÉPDÖNTÔ, 1. FORDULÓ II. CSOPORT
Magyarország-Ukrajna 27-26 (17-13)
Brno, 300 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
MAGYARORSZÁG: Triffa - Bódi, Sopronyi 5, Tápai 9 (4), BALOGH 4, Laluska 3, Belső 2. Cs: Hoffmann (kapus), Temes, Tomori, Szamoránsky 1, Kamper, Csáki 1, Gerstmár 2. Edző: Mátéfi Eszter
UKRAJNA: SALAMAKA - Manharova 2, Sznopova 3, Borsenko 1, VINATINSKA 7 (1), SIMKUTE 7, Skunziak 2. Cs: Baranova (kapus), Bilena, Soja, Temlenko, Zaharova 4, Moroz, Mojszejenko. Edző: Szerhij Polski
Az eredmény alakulása. 10. p.: 8-3. 19. p.: 10-9. 24. p.: 15-10. 35. p.: 20-16. 48. p.: 21-23. 54. p.: 26-25.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Lengyelország-Japán 38-31 (18-16). Az állás: 1. Magyarország 6, 2. Dél-Korea 4 (2 mérk., 63-41), 3. Lengyelország 4 (94-88), 4. Szerbia-M. 2 (2), 5. Ukrajna 0 (70-92, 6. Japán 0 (82-110)
I. csoport. Norvégia-Horvátország 34-30 (17-16), Oroszország-Brazília 40-15 (19-5), Spanyolország-Dánia 32-19 (16-10). Az állás: 1. Oroszország 6 (103-66), 2. Norvégia 6 (90-73), 3. Dánia 2 (87-84), 4. Spanyolország 2 (83-82), 5. Horvátország 2 (89-93), 6. Brazília 0
(A csapatok az egymás elleni csoporteredményeket magukkal hozták)

Az ukrán csapattal Debrecenben találkozott két és fél hete a magyar válogatott, s akkor 18 góllal leiskolázta. Most is úgy indult a mérkőzés, hogy könnyű győzelmet arat (8-3), ám az előny sajnos túlságosan megnyugtatta a mieinket. Tápaiék szellősen védekeztek, s hibáikat rendre megbüntette Vinatinska és Simkute, és a félidő közepén egy gólra olvadt a különbség. Nem tudtunk elhúzni, mert akadoztak a támadásaink. A második játékrészben akadt egy szakasz, amikor 13 percen keresztül nem lőttek gólt lányaink.

Az ukránok fellelkesültek, s előbb kiegyenlítettek, majd Vinatinska két góljával a vezetést is átvették. A hajrában Mátéfi Eszter időt kért, és a szusszanásnyi szünet után Gerstmár labdát szerzett, majd gólt lőtt, míg az ukránok büntetőt hibáztak. Triffa potya gólt kapott, majd átlövést és ziccert védett. Az 54. percben ismét Sopronyiéknál volt az előny, de szélről újra egyenlítettek az ukránok. Balogh büntetőt harcolt ki, Tápai pedig bedobta. Az időn túli szabaddobást Sznopova csúnyán fölélőtte.

Tegnap nagyon gyengén kézilabdázó lányaink ma a lengyelekkel mérkőznek (a Dél-Korea-Szerbia-Montenegró találkozó lapzártakor tartott).

Mátéfi Eszter: "Önmagunknak tettük nehézzé a mérkőzést, hiába vezettünk öt góllal, utána nagyon dekoncentráltan játszottunk. Csak a győzelemnek tudok örülni."