2005.08.02. 23:59
CSOPORTMÉRKÔZÉSEK 2. FORDULÓ, D-CSOPORT
MAGYARORSZÁG-TUNÉZIA 28-26 (14-13)
Brno, 200 néző. V: H. Liu, M. Liu (kínaiak)
MAGYARORSZÁG: Triffa - Csáki 1, Sopronyi 4, TÁPAI 7 (3), Balogh 1, Tomori, Juhász 2. Cs: Király (kapus), LALUSKA 7, Szamoránsky P., Gerstmár 3, Bódi 2, Temes 1, Belső. Edző: Mátéfi Eszter
TUNÉZIA. Ld: Zekri 9.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0-3. 10. p.: 3-5. 25. p.: 10-10. 41. p.: 20-16. 54. p.: 25-24
Szerbia-Montenegró-Japán 37-27 (18-13). (Csehország szabadnapos volt.)
Az állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Csehország 2 (1 mérk., 37-29), 3. Szerbia-M. 2 (1, 37-27), 4. Tunézia 0 (54-65), 5. Japán 0 (51-79) 1. forduló. A-csoport. Franciaország-Dánia 17-19 (8-9), Brazília-Litvánia 36-28 (22-18). B-csoport: Horvátország-Angola 36-29 (17-11), Spanyolország-Kína 30-23 (12-11). C-csoport: Lengyelország-Argentína 32-19 (15-6), Dél-Korea-Svédország 35-20 (19-8)

A ferencvárosi Laluska Eszter hét gólt lôtt az afrikaiaknak
Tanulságos lehetett a magyar együttesnek, hogy Tunézia két átlövője az első fordulóban nagyon sok gondot okozott a házigazda cseheknek: ketten összesen 23 gólt lőttek. Ennek megfelelően Mátéfi Eszter edző tegnap elsősorban arra összpontosította csapata védekezését, hogy elkerülje az átlövésgólokat. Ez ugyan sikerült, de tanítványai nem ügyeltek eléggé a beállósra, ezért a vonalról kapták góljaik zömét.

Az álmoskásan kézilabdázó magyar lányok közül Tápai ébredt elsőként, és a félidő közepén már öt találatnál tartott, ezért elfogyott a háromgólos tunéziai előny, majd fordult a kocka. A mieink ennek ellenére lassan vették fel a mérkőzés ritmusát, ezért a szünetben Mátéfi Eszter megpróbált rendet tenni a fejekben.

A folytatásban cserékkel frissített a magyar csapat és a védekezése feljavult. A nagy kedvvel játszó Laluska góljaira ritkán tudott válaszolni Tunézia, amely azonban egy pillanatra sem adta fel a harcot. Eredményes lerohanásaival az 50. percben két, az 54. percben egy gólra megközelítette a mieinket. Nagyobb bajba is kerülhettünk volna, ha Triffa nem hárít két ziccert.

Mátéfi időt kért, mert a támadásban sokat bizonytalankodó játékosainak szüksége volt némi pihenőre. A sokkal lelkesebben küzdő afrikai csapat újabb és újabb rohamokat vezetett a hajrában is, ezért a két pont azon múlott, hogy az utolsó két percben Triffa büntetőt és újabb ziccert hárított. Juhász a lefújás pillanatában betalált, s így lett kétgólos a győzelmünk. Lányaink tegnapi játékfelfogása és teljesítménye kevés lesz az erősebb vetélytársak ellen.

Ma szünnapos, csütörtökön a csehekkel találkozik a magyar együttes.