Búcsúzó fényes csillagok

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2005.05.18. 22:51
A bemutatást követően, de még a rangadó megkezdése előtt virágerdőbe borult a pálya: a dunaújvárosiak utolsó hazai bajnoki mérkőzésükön elbúcsúztatták a pályafutását befejező csapatkapitányukat, Bohus Beát, valamint jobbszélsőjüket, Pálffy Zsuzsát, és két kapusukat, az ősztől a dán FCK-ban légióskodó Pálinger Katalint, valamint a Romániába hazatérő Mihaela Cracanát.
Az újvárosi válogatott beállós, Bohus Bea (15) tegnap utoljára lépett pályára a Dunaferr-csarnokban (Fotó: Danis Barna)

Az első akciót elrontották a hazaiak, sőt a másodikat is, közben Rábai megszerezte a vendégek első gólját. A hazai találatokat Radulovics nyitotta. Sok hibával játszott mindkét csapat, azonban a Dunaferr hamarabb kilábalt a kezdeti elfogódottságból, s Vincze góljával már 4-1-re elhúzott. A ferencvárosiak azt a "szívességet" is megtették házigazdáiknak, hogy könnyelműen labdákat ajándékoztak nekik, s ezekből Gáspár kétszer is betalált. Az első negyedóra végén időt kért Németh András és kemény szavakkal ösztökélte nagyobb erőbedobásra játékosait. A hadrenden is változtattak a vendégek, Miklósová állt a kapuba, Kamper pedig gyors góllal hálálta meg az edzői bizalmat. A 18. percben Uhraková csuklója megsérült, és a szlovák válogatott sztár nem is tudta folytatni a játékot. Az első félidő utolsó tíz percében látványos hazai akciók szórakoztatták a közönséget.

A szünet után már tetemes (18-9) lett a különbség, és a hazaiaknál főleg Radulovics remekelt. Úgy tűnt, hogy az újvárosi csapat tekintélyt parancsoló, nagy gólkülönbségű győzelmet arat, de a védekezése percről percre lanyhult, és a villámléptű vendégek szemfüles gólokat lőhettek. A Fradi a felállt védőfal ellen rendre büntetőket harcolt ki, s ezeket Csenki kíméletlenül értékesítette.

Az újvárosiaknál Radulovics volt a biztos pont, ő szinte nem is hibázott. A hajrában felzárkóztak a fővárosiak, de egy perccel a lefújás előtt Ferling biztosította együttese győzelmét.

Mi a csata tanulsága?

Kiss Szilárd
Legfontosabb célunk a győzelem, a két pont megszerzése volt. Ez teljesült, s ennek örülök.

A második félidőben látottakkal elégedett?

Németh András
Igen, bár amikor igazi esélyünk volt a felzárkózásra, akkor mindig valami nagy butaságot csináltunk. Tóth Tímea csak egy akciógólt tudott lőni, Uhraková megsérült, s tartok tőle, hogy kézfejtörést szenvedett. Az első félidőben bárgyú játékunk miatt kerültünk jelentős hátrányba. Játékosaink nem vállalták a bátor, gólra törő játékot.